Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтиране на ABS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Монтиране на ABS

    Мисля да си добавя ABS на мотора,който оригинално няма. Прочетох различни мнения за и против абс в завой.... та нека сподели някой ако има преки впечатления.Това е китчето от експресния чичо Али
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HTB1HhwtIpmWBuNjSspdq6zugXXaf.jpg_640x640q90.jpg
Прегледи:1
Размер:58.5 КБ
ID:6149703

  • #2
    От: Монтиране на ABS

    Не че съм карал мотор с ABS...
    И не, че имам някакви религиозни несъвместимости със системата.
    Обаче да монтирам нещо толкова сериозно афтърмаркет - не бих го направил.
    А пък такъв от алиекспрес направо ми навява асоциации на маймуна с лимонка.
    Враг усраине

    Коментар


    • #3
      От: Монтиране на ABS

      нали не мислиш че китайците са го измислили лично...всичко е копирано от бош сименсн и т.н. Техните продукти също спират да работят и се разпадат съвсем безпроблемно. А ако имаш предвид че може да остана без спирачки ,няма такава възможност дори да иска човек ,ако се направят качествено тръбичките.

      впрочем всеки китайски боклук може да се сертифицира съвсем успешно ,стига да се налеят пари. Ама тогава тоя кит няма да струва вече 320лв.
      Последно редактирано от kalin3000; 07-09-18, 17:04.

      Коментар


      • #4
        От: Монтиране на ABS

        Финалната дума дали ще имаш спирачки ще е на една електропомпа, да?

        Ако това е така, как гарантираш че винаги имаш спирачки (без ситуациите с блокирало колело)?

        Можеш ли да контролираш чуствителността на системата (напр. на павета да не си мисли че има блокирало колело дори при най-лекото пипане на спирачката)?

        Не се заяждам, а найстина ме интересува - скоро щях да се пребия на мотор, защото го карах все едно е със ABS, а нямаше... преди пък съм патил от наличието му....
        You'll never find out - I got no key hole....

        Коментар


        • #5
          От: Монтиране на ABS

          Първоначално публикуван от kalin3000 Преглед на мнение
          Мисля да си добавя ABS на мотора,който оригинално няма.
          Най малкото -променяш конструкция.А да си играеш със спирачки и то на мотоциклет ,просто немам думи.

          Коментар


          • #6
            От: Монтиране на ABS

            е...в нета има много инфо как работи abs-a Накратко ако удариш помпата с един чук....спирачките ще си работят по конвенционалния начин. На ABS-a не му пука дали е кал ,пясък павета и т.н. Но е най лесно човек да прочетв как работи с подробности цялата система.

            Промяна на конструкцията както е дефинирано в нашия закон ....и касетофона като смениме пак е промяна на конструкцията....щот вече не е оригиналното оборудване....а променено такова от заводските характеристики.....а преди години масово се ковеше феродо за спирачки и съединител.... но темата е за друго.....а именно как би се отразил абс в завой.... на някой от моделите на бмв се изключва в завой...на някой хонди си работи.....независимо от това дали е в завой или не.... За това се надявах на лични впечатления
            Последно редактирано от kalin3000; 07-09-18, 19:58.

            Коментар


            • #7
              От: Монтиране на ABS

              Разбира се това е лично мнение, но концептуална промяна на спирачната система за мен е толкова немислимо, колкото например да монтирам допълнително въздушни възглавници на нещо, което фабрично няма.
              И то на мотор а не на ужаска например.
              Ако въпросът е принципен го разбирам.
              Но да възнамеряваш да добавиш афтърмаркет такова, и то китайско...
              WOW!
              Враг усраине

              Коментар


              • #8
                От: Монтиране на ABS

                Първоначално публикуван от kalin3000 Преглед на мнение
                е...в нета има много инфо как работи abs-a Накратко ако удариш помпата с един чук....спирачките ще си работят по конвенционалния начин. На ABS-a не му пука дали е кал ,пясък павета и т.н. Но е най лесно човек да прочетв как работи с подробности цялата система.

                Промяна на конструкцията както е дефинирано в нашия закон ....и касетофона като смениме пак е промяна на конструкцията....щот вече не е оригиналното оборудване....а променено такова от заводските характеристики.....а преди години масово се ковеше феродо за спирачки и съединител.... но темата е за друго.....а именно как би се отразил абс в завой.... на някой от моделите на бмв се изключва в завой...на някой хонди си работи.....независимо от това дали е в завой или не.... За това се надявах на лични впечатления
                Аз съм запознат с тези системи и как работят... или поне така си мисля. Имам две разглобени в гаража и неработещи и едно на мотора работещо (оригинални, не китайски). Имаш електропомпа комплект с електроника, които модулират налягането на спирачна течност в системата, тази електропомпа се вижда ясно в твоята снимка от първия пост. Въпроса ми беше как гарантираш че имаш спирачки, ако тази помпа спре да работи - на електрониката най-големите врагове са високите температури и вибрации, а при мотоциклетите ги има доста и двете. Попитах те това, защото писа за изработка на някакви качествени тръбички и си мислех, че си запознат с работата на системата.

                По другия въпрос: На абс-а не му пука дали си на павета, а само за ъгловата скорост на двете колела. Но на неравности и павета е много по-лесно да постигнеш значителна разлика в ъгловата скорост на предно/задно колело при аварийно спиране. И системата почва да си мисли че си блокирал едното колело и ти отпуска спирачките точно когато ти трябват най-много.

                Да приравняваш смяна на касетофон в кола със слагане на китаийски абс на мотор е малко наивно според мен. Става дума за безопасност, тук никой не говори за юридическата страна на нещата. Желая ти успех, аз ще следя темата
                You'll never find out - I got no key hole....

                Коментар


                • #9
                  От: Монтиране на ABS

                  е значи в такъв случай знаеш че буферния обем е малък...и дори помпата да спре.....ще ти потъне педала просто още малко....и си оставаш на налягането което си произвел с крак....ама може и аз да съм в грешка. Иначе ,имам и аз купчинка с автомобилни....които са големи за мотор и не стават. Иначе с удоволствие бих си сложил и автомобилен....може би трябваше да уточня че става дума за шосеен мотоциклет ,идеално щастие няма. Но въпреки това на неравности шанса да паднеш при екстремно спиране без абс.е по голям от удължен сп.път.
                  Щом като имаш мотор с наличен абс сподели как се държи на двуколесно....би било полезно и за други които се интересуват от темата за абс на мотор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Монтиране на ABS

                    Ами как се държи, не го забелязваш като караш нормално, но то и работата му е да се намесва като не са нормални нещата...

                    Аз не харесвам усещането с ел. помпа, но като си карал 15 часа, изтощен, навън е мрак и вали - тогава си благдарен, че го имаш като още една защитна линия. В такива моменти когато едвам си удържам мотора прав от умора правя грешки по-често, на мен ми се е обаждал 3-4 пъти за 10тина години, не знам дали ме е спасявал, винаги е било със сравнително ниска скорост. Това за туристически мотор, за писта не мога да говоря.

                    Веднъж на павета обаче ми удължи спирачния път без да има причина и подпрях един бус, една педя още ми трябваше, но я нямах и ако абс-а не се беше намесил нямаше да стресна човека...
                    You'll never find out - I got no key hole....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Монтиране на ABS

                      Първоначално публикуван от kalin3000 Преглед на мнение
                      е значи в такъв случай знаеш че буферния обем е малък...и дори помпата да спре.....ще ти потъне педала просто още малко....и си оставаш на налягането което си произвел с крак....ама може и аз да съм в грешка. Иначе ,имам и аз купчинка с автомобилни....които са големи за мотор и не стават. Иначе с удоволствие бих си сложил и автомобилен....може би трябваше да уточня че става дума за шосеен мотоциклет ,идеално щастие няма. Но въпреки това на неравности шанса да паднеш при екстремно спиране без абс.е по голям от удължен сп.път.
                      Щом като имаш мотор с наличен абс сподели как се държи на двуколесно....би било полезно и за други които се интересуват от темата за абс на мотор.
                      Те всички мотори са шосейни , кажи нещо по-точно , спорт , супер спорт , турист , ...... Подобно нещо бих монтирал единствено на голям и тежък круизер , но те би трябвало да си го имат. Иначе в никакъв случай не бих се лишил от възможността при нужда да блокирам задното колело и с това бързо да променям посоката на движение. При двуколесните АБС-а помага само когато не внимаваш в час , но и в много случай би създал проблем.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • #12
                        От: Монтиране на ABS

                        точно заради последното ти изречение искам да сложа,защото понякога блея.... карам според ограниченията,като почти всички останали. Имам преди 10 години няколко скоростни падания....за щастия без сериозни поражения....и от тогава това ме изморява и бързо ми припомня какво беше Не е за мен вече да карам бързо втренчен само в пътя стиснал кормилото като удавник сламка...да предвиждам кой кво може да предприеме...и т.н. Предпочитам с 70-80 има време да се блее...да си предвижда човек.....натискайки спирачка вече си с 50... изобщо много пенсионерски тертип на каране имам.Предпочитам бавно...доставя ми същото удоволствие да си се люлям по завоите с 60-70.... Избягвам магистрала макар и моторът да е точно за там. Съвсем безгрижно си пърпоря на 6-а с 42 км. в града и 1500 об. А това с влачещатаа гума ...да променям каквото и да е.....не е за мен и не го умея.В 9 от 10 случая човек няма време да мигне при скоростно каране....какво остава да разсъждава да предприема маневри...и т.н. Защо само на тежък круизер? Мисля че системата би била в помощ дори на 50цц
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oie_122053pkHJKWNo.jpg
Прегледи:2
Размер:533.8 КБ
ID:5797697
                        Последно редактирано от kalin3000; 08-09-18, 14:38.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Монтиране на ABS

                          На тежък круизер , защото системата работи ефективно при много добро сцепление , нисък център на тежестта и голямо тегло , а и там е трудно приложим номера с задната спирачка. При скутера не става , поне според мен , заради изброеното , не , че ще подкарам някога скутер , те са за момиченца. За офроуд АБС-а би създавал много проблеми , пък и аз мразя сложните системи и излишните жици.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • #14
                            От: Монтиране на ABS

                            Когато купувах кавазаки-то от подписа,можех да избирам вариант с или без абс.Взех без такъв.

                            Не съм противник нито привърженик.
                            Като се замисля,от всичките ми МПС само мотора и джипа са без абс

                            Имах гадна случка с тежки последици и ако имах абс,нямаше да стане,блокирах предното колело и ми окапаха ноктите на краката по възможно най болезнения начин.

                            Колко пъти ме е спасявала липсата му незнам.

                            Вчера сложих ново жило на съединителя,и от Пловдив до Перник и обратно не можах да свикна,където го ползваш стотици пъти,а как да свикна с абс,за който я сработи веднъж в годината я не.


                            И още нещо.Имах нова Дачия докер с найлоните я взех.Имаше някаква шибана логика,натискаш ,абс сработва ,ти отпускаш спирачките но не догоре,а абс си къркори по същия начин.Не е дефект а особенност която за мен е абсурд.

                            Имах случай на елантра ,на мокър път абс се включи без причина и колата дори не намали,педала къркори а колата си върви без дори да забави и така изскочих на централен булевард с много късмет.

                            А това чудо дето го мислиш,никога
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Монтиране на ABS

                              нямам представа защо почти всеки смята че би могъл да държи спирачките на границата на максималното им усилие преди да е заковала гумата.....на мен ми се вижда невъзможно.Предвид че сцеплението с пътя се променя постоянно....с 40 ще му трябва на човек едно усилие за да му блокира гумата...със 140 съвсем друго. Когато пък говориме за екстремно спиране е дори абсурдно... Ако има време човек да регулира натиска върху спирачката ,за мен това означава че мисли....а щом мисли значи ситуацията е далеч от екстремна.
                              Ако платното е мокро или след дъжд шарено....тогава пък съвсем става каша. А човек в наистина в спешни моменти действа инстинктивно...изобщо не мисли....и изненадан на мотора така скача на спирачките че може да счупи лоста или педала...без да се усети... ок при мен поне е така.... Аз не познавам моторист който не се пльосвал на асфалта от рязко заковала предна гума. Тествал съм на кола на два см. чист лед с и без абс...както всеки го описва....абс.трака и нищо не се случва....обаче пробвах и без...ми еднакво комично е. Та в тоя смисъл наистина си мисля че на гладки мокри павета....освен ако не са на ситни бобуни никой по никакъв начин не би могъл да реагира ръчно по адекватно в сравнение с електронната асистенция. На новите абс-и им дават до 30 Hz 30 пъти в секунда да закове и отпусне гумата....а при паническо инстинктивно стискане на предна спирачка особено с по висока скорост за 1 сек. аз ще се пързалям вече по задник на асфалта. Притеснения относно това че продукта е китайче нямам. Маркучите ще са със сертификат....ще ги тествам на стенд след като се кербоват,първо за лична безопастност и второ защото имам претенцията и техн.преглед да издържа.
                              Последно редактирано от kalin3000; 09-09-18, 08:39.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X