Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтиране на ABS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Монтиране на ABS

    Явно не знаеш че абс е най гаден на мокър асфалт.Тоест дъни се,преди няколко години се заговори и за промяна някаква с горепосочения аргумент
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #17
      От: Монтиране на ABS

      Тук се развиват някакви теории първопричината на които съм пропуснал във времето. От преди 30-нита години да кажем когато съм карал Мерцедес с ABS, тогава три-канален на Бош, според мен, с изключение на въздушната възглавница и колвните, може би, това е най-сериозната система за сигурност в един автомобил!
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • #18
        От: Монтиране на ABS

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Явно не знаеш че абс е най гаден на мокър асфалт.Тоест дъни се,преди няколко години се заговори и за промяна някаква с горепосочения аргумент
        ...не съм срещал подобно инфо,точно обратното, че оптимизара спирането в дъжд съм го срещал на много места и предимно производителите с това се дуят. Ето едно клипче от многото интересни....

        https://m.youtube.com/watch?v=dJ_UkAFW6cA

        Както и да е...продължавам по план,като си набавих някой дреболии..

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oie_1585842gZsqEg9f.jpg
Прегледи:1
Размер:206.9 КБ
ID:5797995

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oie_1585648ZmjUETrS.jpg
Прегледи:1
Размер:77.9 КБ
ID:5797996

        Преди 8-9 години използвах доста интензивно същия тип маркуч....доволен съм дават му макс.налягане 700 бара....пробвах го на 750 и се представи отлично.
        ...пак тефлонов с метална оплетка....и като се има предвид че най високото налягане, което ще достигна с ръка на спирачката ще е грубо към 150 бара ....та мисля ще е надежден.
        Последно редактирано от kalin3000; 15-09-18, 09:15.

        Коментар


        • #19
          От: Монтиране на ABS

          Първоначално публикуван от kalin3000 Преглед на мнение

          Както и да е...продължавам по план,като си набавих някой дреболии..
          Удивително е, че продължаваш въпреки мненията с доста здрав разум в тази тема. Дано не убиеш някого.

          Коментар


          • #20
            От: Монтиране на ABS

            Всъщност идеята на темата беше за да се изяснят подробности /особенности при мотоциклет ,около практичната част на въпросната ел. асистенция...обаче темата тръгна така или иначе в друга посока....до тук всъщност едно полезно на
            ili4 мнение Та си прав де,по добре да се откажа o време ,ще си направя лабораторна играчка.

            Коментар


            • #21
              От: Монтиране на ABS

              Не бих извършил такава промяна по спирачната система на мотоциклет, направо ми се вижда абсурдно, но не желая да те ангажирам с мнението си, ако всички се съобразяваха с общите порядки, човечеството щеше да е много назад и животът щеше да е много по-труден (философски погледнато), така че ако си решил, действай, просто прецени рисковете.

              От друга страна по-общият въпрос ЗА или ПРОТИВ ABS-а не е по темата, то си е ясно, че по балканските земи се срещат най-големите спирачи, карачи, любовчии, кебапчиЙ, разбирачи от търговия, политика, тенис, ДВГ, електротехника, но този спор е приключил поне преди около 10 год. и резултатът е абсолютно еднозначен, за сериен, шосеен мотоциклет и непрофесионален ездач и той е УБЕДИТЕЛНО ЗА ABS-a.

              На един и същ модел с един и същ ездач, спиране от 120 до 0 км/ч с ABS е с 20 метра по-кратко, сами смятайте 20 метра колко живота са.


              Между другото на вторичен пазар, дори в България, мотоциклетите без ABS, които имат алтернативи с ABS (незадължително същия модел) ще се продават все по-трудно и на значително по-ниска цена.

              За първичен да не говорим, то освен крос-ендуро, за да си купиш мотор без ABS, трябва доста да се постараеш и да си доста "умен", освен ако не е съвсем преднамерено, което за шосеен мотоциклет за средностатистически любител също няма да е много умно, като се има предвид, че освен, че ще спира по-лошо, в последствие и ще се продаде по-лошо на вторичния пазар,

              Коментар


              • #22
                От: Монтиране на ABS

                На тая наточена R единица колхозен тунинг с китайски АБС ще е направо.........! Не разваляй хубавия мотор. Но ако го направиш, не качвай друг на него!
                BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                Коментар


                • #23
                  От: Монтиране на ABS

                  ...няма страшно ,той един съсед си е сложил АБС на строителната количка с едно колело....и каза няма страшно.Той ги разбира тея неща доста. Препоръча ми също да си сваря накладките в масло....да попият...и да си намажа дисковете с грес,така се запазвали като нови! Производителя никъде не отбелязва изрично да не се мажат спирачките с грес,та сега въпросът е с кое масло да сваря накладките и с коя грес дисковете.Ще съм благодарен за съвети!
                  Последно редактирано от kalin3000; 18-09-18, 18:34.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Монтиране на ABS

                    Първоначално публикуван от kalin3000 Преглед на мнение
                    ...няма страшно ,той един съсед си е сложил АБС на строителната количка с едно колело....и каза няма страшно.Той ги разбира тея неща доста. Препоръча ми също да си сваря накладките в масло....да попият...и да си намажа дисковете с грес,така се запазвали като нови! Производителя никъде не отбелязва изрично да не се мажат спирачките с грес,та сега въпросът е с кое масло да сваря накладките и с коя грес дисковете.Ще съм благодарен за съвети!
                    Не смесвай синтетично с минерално,ако ползваш грес,чувал съм че греста прегаря и става кофти,затова пробвай със свинска мас или гъша.Така никой няма да разбере ,какво си направил,преди да се претрепеш.

                    Колегата си е наумил да го прави,в крайна сметка ,винаги може да върне нещата в фабричен вариант ако нещо не е Ок.
                    Тука е по интересен техническия подход,и има ли той почва у нас.Далеч съм от мисълта че съм по умен от японския инженер по моторите,все си мисля че много малко мога да допринеса в доизкусуряването на нещата по мотора,и то основно по комфорта.

                    Като се замисля,една лебедка 70 кг.на муцуната на всяко МПС е достатъчно опасна за предния,а там може да стои всеки.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #25
                      От: Монтиране на ABS

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Колегата си е наумил да го прави,в крайна сметка ,винаги може да върне нещата в фабричен вариант ако нещо не е Ок.
                      Не и по време на аварийно спиране. Но ще има около половин секунда да съжалява... Явно човешкия живот тук е точно толкова ценен колкото и в Китай...
                      You'll never find out - I got no key hole....

                      Коментар


                      • #26
                        От: Монтиране на ABS

                        Аз съм на точно обратното мнение ,че почти всеки възел по мотор или кола би могъл да се подобри и то не защото някой е по-умен или глупав от някой си инж. а защото последните са ограничени от бюджет и време. За това свидетелстват и многобройните ,както ги наричаме "детски болести" по различни модели коли и мотоциклети. Въпрос на пари, време и желание....все неща ,които на работното място липсват.
                        До момента не видях някой да се аргументира технически защо китайския АБС блок е опасен....и с какво е опасен. Или коя част или възел би била съмнителна и защо. Основния довод до момента е че китайското=боклук ....и как така някой си ще пипа по спирачките,като и аз карам по тея улици....ама това вече по усмотрение на пишещия и както си го представя.Две страници с малки изключения ,общи приказки и подхвърляния, а от това полза няма за никого.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Монтиране на ABS

                          Аз лично съм любопитен какво ще стане/то със сигурност ще стане/ въпросът е как ще се държи на различните по вид настилки. А колкото до това Китайски или не от къде знаете къде пройзведоха еърбеците на колата ви, АБС-а и още куп електроника. Тука нещо типично българско има, първо с негативизъм подхождате към идеята на колегата. Добре, че лудия Даймлер не се е съобразил с такива коментари/а със сигурност ги е имало/ когато е сложил двигател на дървено колело, че това щеше да е вело форум.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Монтиране на ABS

                            Пробвай колега, от проба глава не боли единия ми мотор е с фабричен АБС и по голяма сигурност не съм изпитвал да ти кажа, спирачното усилие е брутално и мотора спира изрудски, другия ми мотор 636 няма абс при няколко ситуации в които се наложи да спра извънредно предната гума ме предаде но без последствия. Другия който е с АБС ползвам само предна спирачка по всяко време там до момента засечка е нямало, независимо дали е било павета, мокро, студен асфалт, претоварена предница на пясък и т.н аз съм за АБС системата
                            Който оцелее ще закусва!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Монтиране на ABS

                              Първоначално публикуван от kalin3000 Преглед на мнение
                              За това свидетелстват и многобройните ,както ги наричаме "детски болести" по различни модели коли и мотоциклети.
                              Не съм съгласен,по скоро това е в следствие на липса на желание и необходимост тези неща да ги няма.Кой производител се интересува че новата ти кола ще хвърля биалетки на 10к.Те не се покриват по гаранция.Липсата на абс ,не е детска болест.Пробваш да носиш от 10 морета вода.Решил си да сложиш абс,няма лошо,за твоя модел няма ли вариант с абс и от морга да се оборудваш.

                              Все пак това е технически раздел ,давай да си говорим за техника.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #30
                                От: Монтиране на ABS

                                Аз преди да кажем 25 години си играх да присаждам ABS на автомобил, загубих доста време, постигнах резултати, не довърших докрай работата защото собственика спря да ползва колата......, но останах много доволен от експеримента! И пак да кажа, ABS е много важна система която може да направи огромна разликата в изхода на определена ситуация.
                                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X