Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет какъв Бус да си закупя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за съвет какъв Бус да си закупя

    Искам да купя нов бус.
    Важно е да е здрав и да носи на товарене, обикновено пътуваме с 2,5-3 тона товар.
    В момента сме със Мерцедес Спринтер ,но не излезе сполучлив ( купуван е втора употреба). Много уморен е вече.

    Та очаквам компетентно мнение към какво да се насоча.В момента разглеждам няколко варианта

    Mercedes Sprinter 314 средна база нов или до 30 000 км
    Ford Transit Van Trend 350 L3H3
    130кс. 2.0 TDCiFWD
    - нов
    IVECO съм го задраскал много лоши коментари ,ако бъркам пишета
    Френските не ги мисля ,че са много мекички и не държат на товарене
    Последно загледах OPEL MOVANO.

    Моля за мнения и препоръки. Бюджет да кажем 60 000 лв

  • #2
    От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

    Опел Мовано е френски (= Рено Мастер). Не че това е непременно лошо.

    Коментар


    • #3
      От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

      Че той Опел Мовано си е чист Рено Мастер. Напразно задраскваш Ивекото.
      Фиат Купе
      Опел Фронтера В
      Мицубиши Паджеро Пинин

      Коментар


      • #4
        От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

        Не знаех ,че OPEL MAVANO е на базата на Рено, явно отпада.

        Коментар


        • #5
          От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

          С товар 2,5 - 3 тона, задължително двойна гума и задно предаване.
          По мое скромно мнение най-добрият избор е Ивеко. Имам 3броя 07,08,09-та година. С падащи бордове са, което си е още 500кг постоянен товар. Иначе редовно пътуват с 2,5т.
          RAV 4
          F650GS

          Коментар


          • #6
            От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

            Какъв разход ти дават ?

            Коментар


            • #7
              От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

              Даа Ивеко,или Спринтер с двойна гума,но са рядкост.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #8
                От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

                Прибързано и необосновано задраскваш Ивекото...макар, че последната им серия двигатели са още нови за тукашния пазар и за нея се знае твърде малко. Проблемите с предните идват от няколко неща. Първото е човешкия фактор-масово по фирмите няма шофьори и наемат всеки олигофрен, който дойде да пита за работа. И второто-че собствениците не си знаят интреса и веднага щом изтече гаранцията се започват едни чипове, махане на ограничители и пр. простотия, което скъсява драстично ресурса на машината.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

                  Да ползвам темата .. има ли възможност да е 2-на гума и да се кара с Б категория ?? модели нещо... дълга база, 4 палета и макс 3 тона товар..
                  Сега сме с боксер дълга база, но се случва доста често да го претоварваме и .... държи се все още ... иначе е направен от тенекия за бирени кенчета...
                  п.с.: Моя бюджет е мноогоо по-малък... но ми трябва за 50км с въпросния товар 2-3 пъти в седмицата

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

                    OK за IVECO ,а как е към окачване. Аз за поддръжка ,не правим компромиси. Единствено което
                    не е по книга е полезния товар който му качваме.
                    Аз от моя Спринтер съм очарован от към окачването просто е бетон.
                    Просто когато го купувах бързах и купих първия който видях, за което си и плащам.
                    За двойната гума питах в Мерцедес и ми казаха ,че има начин да се регистрира с Б правели се някакви врътки и
                    за 500 лв махали тахото, слагали ограничител и го регистрирали.
                    Лошото на двойната гума е ,че в купето се губи много място и задължително трябва да е брезент, а там вече става много дебело в Мерцедес.
                    В понеделник очаквам оферта и ще споделя.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

                      Първоначално публикуван от resistbody Преглед на мнение
                      Да ползвам темата .. има ли възможност да е 2-на гума и да се кара с Б категория ?? модели нещо... дълга база, 4 палета и макс 3 тона товар..
                      Сега сме с боксер дълга база, но се случва доста често да го претоварваме и .... държи се все още ... иначе е направен от тенекия за бирени кенчета...
                      п.с.: Моя бюджет е мноогоо по-малък... но ми трябва за 50км с въпросния товар 2-3 пъти в седмицата
                      Важното е какво пише в талона.
                      Има доста двойни гуми регистрирани до 3.5т, като повечето които съм виждал са Ивеко 35-нещо си.
                      Доста официални вносители го правеха, а предполагам и продължават, щото в противен случай ще изгубят детската аудитория.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

                        Те не всички производители предлагат вече двойна гума. Като цяло поизчезна заедно със задното предаване, специално в тоя клас-до 3,5 тона.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

                          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                          Те не всички производители предлагат вече двойна гума. Като цяло поизчезна заедно със задното предаване, специално в тоя клас-до 3,5 тона.
                          Така е. Темата ми стана интересна щото от няколко дни мисля по въпроса за нещо в категория В което да товари 2т, като бордовак би бил по-подходящ за целта.
                          Но евентуалният бюджет е в разумният минимум.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

                            Първоначално публикуван от phoenix9040 Преглед на мнение
                            Какъв разход ти дават ?
                            От 10,5л/100км до 12,5. Може и повече, все пак са 3 литрови по 180 к.с. Иначе при моето каране 11 - 11,5. Регистрирането с двойна гума и Б категория не изисква врътки. Щом производителя го е дал категория N1, всичко си е по нормален начин.
                            RAV 4
                            F650GS

                            Коментар


                            • #15
                              От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

                              Моят избор би бил Спринтер... Шасито мисля е еднакво и за 'тежкият' вариант..
                              DHL разкарваха своите, и Балканстар (май към тях бяха останала тази сделка, а не към Силвърстар) предлагаха автомобили дори на 70х.км, с автокаско (т.е. идеално ремонтирани), и обслужвани само в Балканстар..
                              Бяха алтернатива на убития ни Боксер 2011г, но в края на краищата решихме да вземем нов двигател на Боксера вместо Спринтер на 70х.км...
                              Преди Боксера бяхме пак с два Мерцедеса, единия май бе някъде около 89-та година, а другият - около 94.... Никакъв комфорт, но пък ЗДРАВИ...
                              Товарят се с боя, понякога с относително тегло над 2т/м3...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X