Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет какъв Бус да си закупя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

    Спринтер дълга база и задно си се кара зимата съвсем нормално има си и блокаж.Язда такъв и ми е едни от любимите бусове.Кривил съм го от товар до позиция "по корем",за тая цел иска многоплатови гуми задължително.2.5 т от Нови Искър до Гоце Делчев съм правил доста курсове.Ивеко Дейли двойна гума препоръчвам също.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #47
      От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

      Фастер, твоя беше с единична гума нали? Ясно е значи че и товарния индекс ще е нагоре.

      Коментар


      • #48
        От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

        Най-накрая, тия дни ми се отвори възможност да покарам нашия Мерц.
        Ситуацията беше подходяща и решихме да товарим яко. При два тона и половина вече му личеше на гумите... Центърът на тежестта отиде нагоре, а и пътищата в района отдавна бяха мокри. Направих 1-2 осморки и преценихме, че ако се налага - може, но точно сега пък нищо не налага да има чанч. Прехвърлихме на малък бус едни 800 кила и си свършихме работата адекватно.
        Значи с тон и седемстотин върви съвсем човешки, бих казал - с удоволствие. Много готина машина, дай Боже всекиму /както се казва/.

        Коментар


        • #49
          От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

          Здравейте, Искам да си купя бус, който мога да товаря до 2т. Няма да сетовари постоянно, но искам да няма проблем, когато ми се наложи. В момента имам VW T5, но повече от 1т немога да му сложа. От прочетеното по-горе се ориентирах към Спринтер с двойна гума, но почти ги няма. Другото, което ме притеснява, че мерцедеси около 2010година са яко изгнили. Някой има ли отзиви за VW crafter и дали ги има нормална база с двойна гума ? Също така, към кой двигател да се ориентирам, защото всички познати ми казват, че мойто Т5 2.5тди 131кс било с най-смотания двигател, въпреки че аз лично проблеми не съм имал.

          Коментар


          • #50
            От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

            Тия мерцедеси не гният ли повече от стар опел ? Някой да каже нещо за VW Crafter ? И има ли крафтъри с нормална база и двойна гума ? Искам да си купя бус, който да карам ежедневно, но в същото време да нося по 2т, когато ми се наложи. Кое е най-добрия избор за около 15 000лв ?

            Коментар


            • #51
              От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

              Крафтера от тези години си е Мерцедес Спринтер и се прави в заводите на Мерцедес.
              Само моторите са Фолксваген.
              Ако гние Спринтера същото е за Крафтера.
              Разгледай Ивеко.
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #52
                От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

                Първоначално публикуван от phoenix9040 Преглед на мнение
                Искам да купя нов бус.
                Важно е да е здрав и да носи на товарене, обикновено пътуваме с 2,5-3 тона товар.
                В момента сме със Мерцедес Спринтер ,но не излезе сполучлив ( купуван е втора употреба). Много уморен е вече.

                Та очаквам компетентно мнение към какво да се насоча.В момента разглеждам няколко варианта
                [/FONT][/COLOR][/LEFT]

                Мога да споделя мнение от първа ръка за Форд.Във фирмата в която работя имаме от малките ванове Форд Къстъм и от най-дългия и висок вариант Транзити,двойна гума отзад.В момента са на по стотина хиляди,та имам някои наблюдения.Малките Къстъми са си леки автомобили на практика,много бързи,икономични,удобни за каране с добри спирачки и доста глезотийки за товарно мпс,тракшън контрол,абс,много добър климатик,асистент за потегляне при наклон доста прилично заводско радио с usb ел стъкла,програмируемо цз,борд комп с доста опции и тн.
                Да започнем с кусурите:
                Мото Пфое в Пловдив е най-смотания,скъпарски и неадекватен сервиз за гаранционни автомобили.Имам наблюдения над Ситроен и Пежо(стават криво ляво с известни уговорки) Фолксваген(много доволни бяхме,подържахме двайсетина Кади-та там,нямам забележки) Тойота(стават)...но Мото Пфое категорично не сме доволни.Чака се много,високи цени за базови неща като смяна на масло,дърпат се и не уважават гаранция по схемата "ако мине" и тн.Само нерви с тях.Иначе за Транзитите мога да кажа че са доста здрави,удобни,ламарината им е мека и при ръбести товари се подбива лесно отвътре,лаковото покритие не е на особено високо ниво,моторите са много мощни и с дълъг период на обслужване(60к км.)Проблем сме имали основно със адблу системите,дават грешки по неясни причини,почва да се шашка компа и да вади съобщения,че имаш 600 км пробег преди да спре(с пълен резервоар адблу на малкия къстъм минавам 10к км. извънградско до празно събира около18литра)Много бързо им свършват накладките,заводските изкараха по 45к км. (за тая работа са виновни и личния състав де,карат ги като крадени,гонят график на доставки и тн.)Зимата имат адекватен тракшън контрол,пълни нямаме случай да са закъсали някъде,даже и вериги не слагат.Друг недостатък е високия под на товарене при Транзита,и въпреки огромния размер външно,вътре не е толкова голям,на страничната врата механизма не е доизмислен и стърчи като буца отвътре,пречи при някои товари.Като са празни друсат като лагерни колички,правя сравнение със същия размер Джъмпер,вози доста по-меко празен.Лично за мен,големия Транзит е много удачен избор,не може да се мери със Спринтер и Крафтър но е и по евтин.За мен,най-добрия бус на пазара е Спринтера на Мерцедес,до евро 5,много як на товарене,много върви,държи цена за следваща препродажба и тн.За следващите чувам противоречиви мнения...
                Последно редактирано от HEMO; 06-09-19, 11:09.

                Коментар


                • #53
                  От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

                  Като чета за пробезите в тая тема, направо ме е срам да се похваля, че си купих 85T280 MWB на 79 хил. км....

                  Коментар


                  • #54
                    От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

                    Първоначално публикуван от simeon Преглед на мнение
                    Като чета за пробезите в тая тема, направо ме е срам да се похваля, че си купих 85T280 MWB на 79 хил. км....
                    Без да ходя никъде по-далеч от Пловдив на 80 км.имам на месец средно по 7500 км...трябва да си голям късметлия :-)

                    Коментар


                    • #55
                      От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

                      Както по нагоре е написал един колега и аз съм имал опит със sprinter 313 CDI, 2002 година, дълга база. Това за мен е най добрия бус на света. Изключително жилав и въпреки че е CDI е доста здрав. Моят беше 130 коня мисля че 2900 кубика 5 цилиндъра вървеше и празен и пълен със 180 без проблем и разхода му беше колкото на лека кола с по-голям мотор. Има блокаж на задният мост и зимата се справя много по-добре даже от редица леки коли със задно предаване. Относно гниенето моят не беше но съм виждал доста изгнили и това им е недостатъка, явно са на партиди. Препоръчвам sprinter на всеки който му трябва жилав товарен бус.
                      ПП. :Дори не съм фен на мерцедес, но което си е си е
                      Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

                        Sprinrer 313 е 128 к.с. 2200 куб и 4 цилиндъра. Какво си имал ти си знаеш, 2900 куб. и 5 цилиндъра са други преди 2002 г. и наистина са здрави. А за скороста от 180 км/ч. и разход като на лека кола съвсем уби рибата. Пиша го всичко това,защото много хора използват нета за инфо и биха се подвели. Поздрави.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

                          Първоначално публикуван от Джори Преглед на мнение
                          Sprinrer 313 е 128 к.с. 2200 куб и 4 цилиндъра. Какво си имал ти си знаеш, 2900 куб. и 5 цилиндъра са други преди 2002 г. и наистина са здрави. А за скороста от 180 км/ч. и разход като на лека кола съвсем уби рибата. Пиша го всичко това,защото много хора използват нета за инфо и биха се подвели. Поздрави.
                          Беше фирмен найстина не съм сигурен с какъв мотор беше, но беше ОКОЛО 130 коня може и 128 да е бил, имах клип как върви със 180 по километраж, но клипа е от преди поне 7-8 години и незнам дали ще го намеря да го споделя. А за разхода съм написал че гори колкото лек автомобил с ГОЛЯМ мотор за справка сегашната ми кола 330i E46 като я ръчкам гори сигурно повече бензин отколкото буса нафта, а имах и друга бензинова ламя S500 V8 W220 там разхода не ми е падал под 15 бензин та няма какво да коментирам буса в сравнение с тия 2 леки коли тип лами с големи мотори.
                          Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X