Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет какъв Бус да си закупя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

    Колега за 26000 км , ако имаш проблеми Форд щяха да са фалирали и най скапаните Пежа нямат ядове до 50 000км. Нека някой да даде мнение за новите Фордове с над 150 000 км и товарене над 2000 км. Но от Мерцедес направиха перфектна оферта за нов Бус с две години гаранция без ограничение на км 56 000лв без ДДС съответно офертата на ФОРД 43 000 лв и ограничение в километрите за окачването на 60 000 км което е смешно.

    Коментар


    • #32
      От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

      Първоначално публикуван от phoenix9040 Преглед на мнение
      Колега за 26000 км , ако имаш проблеми Форд щяха да са фалирали и най скапаните Пежа нямат ядове до 50 000км. Нека някой да даде мнение за новите Фордове с над 150 000 км и товарене над 2000 км. Но от Мерцедес направиха перфектна оферта за нов Бус с две години гаранция без ограничение на км 56 000лв без ДДС съответно офертата на ФОРД 43 000 лв и ограничение в километрите за окачването на 60 000 км което е смешно.
      Извинявам се че се обадих !
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • #33
        От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

        И когато с Мерца на 23-ят месец,на 390000 км,отидеш с нещо разбито по ходовата част,ремонт по гаранция,безплатно,и не смешно?Нещо не ми се вярва...

        Коментар


        • #34
          От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

          Може да не ти се вярва, но сменят. Аз лично скоро видях бус 316 на 3 години и на 780 000км. Работеше часовник.
          И изобщо ако ти трябва бус за работа марката е Мерцедес по възможност до евро5. Форд , Пежо , Сироен и др. са за лека работа. За Ивеко нищо не казвам, щото съм нямал.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • #35
            От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

            Потвърждавам -за сериозна работа, с много километри - само Спринтер. Нашите правят по 100-150 хиляди на година, до 3-4 година сменяме само масла, филтри и гуми...

            Envoyé de mon HTC Desire 626 en utilisant Tapatalk

            Коментар


            • #36
              От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

              Форда с предно или със задно предаване ? При нас тези с по-малкия тонаж дългата база са със задно, късата база са със предно. Определено не стават за претоварване, както разбирам ще е при теб. Късата база става много трудно завиването като е с 2 т. товар, при дългата база сложи в сметката и по един счупен диференциал на година, от един момент нататък и ремонт на скоростите. Всичко това го казвам от опит !
              Какъв пробег смяташ да правиш, и казват ли нещо за този двигател 2000 куб. см. като смяна на дюзи на определен пробег ? Според мен ще е слаб, зависи и какви маршрути въртиш. Аз с 2400 куб. см. често усещам недостиг на мощност, ама ходя из Родопите и Балкана. На спирачките, като си претоварен знаеш не може да се разчита много при спускане !!!
              Двигателя 2200 куб. см. който монтират на Форд, Пежо, Ситроен и кой знае още какво вече има сериозен пробег в някои фирми, при мен са на под 300 000 км. и няма проблем, ама имат и скоростоограничители на 90 км. Та във фирми, които карат доста по магистрала със 150-160 км./ч. обикновено двигателя се троши най-много на 400 000 км. Според сервиза заради проблем с дюза, и вече препоръчват на 300 000 км. да се сменят дюзите, за около 3000 лв.
              Иначе на ФТ 430 версия Jumbo сме му товарили ръчно кашон по кашон 7 палета по 887 кг. и то не веднъж, гори към 16/100 и няма спирачки, ама окачването държи.
              Сега се сетих друго, ако стоката е на палети, тези с двойна гума хващат 3 палета, евентуално 4. Ама за 4 трябва 2 да се сложат през страничната врата, която е по-ниска, и да се махне един ред кашони, че опират в ламарината на кабината. Единичната гума, дълга база хваща 5 палета.

              Коментар


              • #37
                От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

                Използвам че в темата се включват хора със сериозна практика, та ще запитам нещо.
                Взехме тука един хубавец Спринтер 316, дълъг голям, единична гума. Тормоз няма да има, обслужване, гуми ще са на ниво. Двама колеги ще го карат чат-пат, но нито те, нито аз имаме сериозен опит точно пък с такъв бус. Може да се наложи инцидентно обаче, от някъде си на 150-200 километра да се докара нещо тежко... До колко може да го натоварим без да го чупим, примерно, че да не пращаме втора кола или втори курс да се прави по никое време.
                Благодаря.

                Коментар


                • #38
                  От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

                  Зависи от доста неща - състоянието на пътя, има ли големи денивелации, естеството и разпределението на товара....

                  Envoyé de mon HTC Desire 626 en utilisant Tapatalk

                  Коментар


                  • #39
                    От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

                    От какво естество е това нещо тежко, палети, кашони, машини, чували, или.....?
                    По възможност товара разпределен равномерно, по мое лично мнение, напред към кабината да е повечето. Но не при всички товари се получава.
                    Ако пътя е сравнително равен, без големи дупки, кара се внимателно и плавно, по възможност почти без ползване на спирачки, мисля, че 2.0 - 2.5 т. няма да са проблем.
                    И още нещо което съм забелязал при спирачките на бусовете. Имаме маршрути на които товарим 2 палета отзад, общо около 1,5 т. В смисъл, че основния товар е на задния мост, което не е много правилно. Та, на тези бусове задните им спирачни накладки заминават два пъти по-бързо от предните.
                    Към колегата, който няма опит с такъв бус : Много внимавайте с това задно предаване по завоите докато му свикнете, особено при хлъзгав път !!! Това са 160 к.с. и едно леко подаване на газ в завой го завърта !!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

                      Да, пътищата са разнообразни, има и екстра, има и като за луноходи... Товарите са общо взето лесни, трудното е кога се возят кубчета /тонки или кубитейнери дето им викат руснаците/ с разни течности, особено па ако са пълни наполовина. Имаме богат опит с товарене и претоварване на малките бусове и разположение на товара - досега нещо особено сериозно не се е случвало, да чукна на дърво. Даже на единия му закачахме ремарке и една тонка в буса, една на ремаркето - страхотия. С дърто късо Дукато почти двойно претоварено минах близо 100 километра дупки - издържа геройски машинката /хартия на пакети и кашони, товар към кабината/. Спринтера вече вози на няколко пъти по две тонки без проблем - една на задната врата и една на страничната - че си имаме и мотокар /и на него сме същите трима-четирима, все около педесегодишни/. Не сме на норма, но работата е такава, че кога я има, трябва да се свърши. И проблем ще се появи когато ще се наложи да се прекара нещо и няма да има кой да се качи на малкия бус. А пък за втори курс понякога организацията става сложна... Да сме живи и здрави, като се наложи - ще му мислим. По-нататък, вероятно ще се слага и теглич...
                      Предупредиха ни сериозно вече точно за завоите под товар, ще се внимава.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

                        Дълга база, задно предаване, празен, хлъзгав път, мощен мотор - губи сцепление от няма нищо и става неуправляем ! 13 г. на времето съм карал Жигули, ами буса е по-зле.....много внимателно !
                        Сега по темата, гледам везните накланят към Мерцедес. С тази марка нямам опит, и нямам какво да кажа. Обаче силно ми светна една сигнална лампичка ! Гледам DHL започнаха от Мерцедес да преминават към друга марка, при тях не зная какъв им е случая. Обаче и Кавен Орбико смениха Мерцедес с Ивеко !!!!! Официалната им версия, че трудно намират шофьори с С категория, ама и Мерцедес имат предлагане в малкия тонаж ! Би било интересно да се чуе истинската причина, аз нямам обяснение. В Кавен Орбико последната партида Мерцедес от 2006/2007 г. изкараха по над половин милион километра, зверски претоварвани и карани от безброй шофьори. Тази смяна на марката за мен никак не е случайна, във фирмите от нашия ранг сметките трябва да са направени, и обикновено са, отлично.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

                          Не е сериозно за товари от 2 и повече тона да се използва бус/камионче с единична гума.
                          Казвам това от база опита на возене на товари от 2 - 2,5 тона всекидневно с камионче ивеко 35ц18 .
                          RAV 4
                          F650GS

                          Коментар


                          • #43
                            От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

                            Първоначално публикуван от BRANCO Преглед на мнение
                            Дълга база, задно предаване, празен, хлъзгав път, мощен мотор - губи сцепление от няма нищо и става неуправляем ! 13 г. на времето съм карал Жигули, ами буса е по-зле.....много внимателно !
                            Сега по темата, гледам везните накланят към Мерцедес. С тази марка нямам опит, и нямам какво да кажа. Обаче силно ми светна една сигнална лампичка ! Гледам DHL започнаха от Мерцедес да преминават към друга марка, при тях не зная какъв им е случая. Обаче и Кавен Орбико смениха Мерцедес с Ивеко !!!!! Официалната им версия, че трудно намират шофьори с С категория, ама и Мерцедес имат предлагане в малкия тонаж ! Би било интересно да се чуе истинската причина, аз нямам обяснение. В Кавен Орбико последната партида Мерцедес от 2006/2007 г. изкараха по над половин милион километра, зверски претоварвани и карани от безброй шофьори. Тази смяна на марката за мен никак не е случайна, във фирмите от нашия ранг сметките трябва да са направени, и обикновено са, отлично.
                            Аз в Бг големи фирми използващи бусове Мерц не съм видял.
                            Все си мисля че покупката и подръжката е доста скъпа.Но само си мисля.
                            Моя опит е малък имам един бус.Имах Рено Трафик 3г.Стана ми малък смених го за Форд Транзит който използвах 8г.Скоро го смених За Рено Мастър.
                            Говоря за втора употреба машини.Спринтер не искам да си купя поради причината че струват двойно а подръжката не е по икономична а изгниването е същото като на всеки друг.
                            Живея в раьона на най голямото предлагане на бусове втора ръка и съм се нагледал на перфектни и малко употребявани.
                            За мен чисто нов бус е най доброто решение без значение от марката но да има постояна работа за такъв.
                            Гледам Хюндай се движат някъкви големи бусчета от скоро.
                            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                            Коментар


                            • #44
                              От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

                              Първоначално публикуван от FREEFLYER Преглед на мнение
                              Не е сериозно за товари от 2 и повече тона да се използва бус/камионче с единична гума.
                              Да, забравих да уточня, че не става въпрос за бизнес. Съвсем прав си, разбира се.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

                                [QUOTE=Даниел Чобанов;3365769]Аз в Бг големи фирми използващи бусове Мерц не съм видял

                                Аз не случайно споменах DHL и Кавен Орбико, от най-големите, при това международни, сред лидерите в браншовете си, с по над 100 буса !
                                Има един друг момент,когато една фирма е дългогодишен клиент на дадена марка автомобили, отстъпките в цените са сериозни. Отделно има също сериозни отстъпки при цените на резервните части и труда във фирмените сервизи. Процента на отстъпки често е двуцифрено число, като първата цифра не е 1. Договарят се и други отстъпки. Например ние имаме безплатна пътна помощ, неограничена, за всички видове аварии с изключение на свършило гориво.
                                Аз говоря от позицията на голяма фирма, с осигурена много и постоянна работа, управлявам чужди пари, и осъществявам политика спусната от собственика.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X