Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет какъв Бус да си закупя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

    За товарене Спринтерите нямат равни. Нещото което ме притеснява са двигателите на новите. Че с моя това
    се оказа проблем. А сега гледам всички ги пускат с едни 2 литрови напомпани.
    Та и Форда е с 2 литров.

    Коментар


    • #17
      От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

      Ще споделя малко мнения от първа ръка относно Форд Транзит.
      Участвам в организацията на около 40 такива буса, предимно ФТ 430, дълга и висока база, двойна задна гума и с тахограф ! Партидата от 2007/08 г. излязоха много сполучливи, 2400 кубика 140 к.с. Редовно излизат претоварени, като понякога товара минава 4 т. Разхода в общия случай се връзва на 11-12/100, но доста зависи от шофьора и маршрута. В момента са на по 500- 600 000 км. като състоянието им много зависи от броя шофьори, които са минали през тях. 2011/12 г. започнаха да слагат двигател 2200 кубика, но още от нови все, я нещо прокапваше, я нещо просвирваше, доста често посещаваме фирмения сервиз по гаранции. Като цяло са с по-ниско качество.
      Аз карам такъв, 2008 г. от нов до 600 000 км. в момента, но подчертавам, че го карам само аз !!! До тук извън обслужване и консумативи имам сменени: вакуум помпа - 600 лв. Клапан ЕГР - 1008 лв. нещо по горивната система, някакво клапанче ли беше, някакъв рейл ли - към 1000 лв. миналата седмица ми хвръкна в движение ролката на генератора - 125 лв. и пак миналата седмица смених най-задното каре на кардана - 60 лв. смяна на ролките на страничната врата - 400 лв.
      Тези бусове които са в по-малкия тонаж и с единична задна гума, определено не държат на претоварване, доста бързо се скапва окачването, пукат се спирачни дискове.
      За мен основните фактори са партидата от която са произведени и шофьора........Както спомена един колега, в момента вземаме буквално всеки който дойде, минаха времената на подбор, още повече, че нашите трябва да са с С категория, компетентност, дигитална карта и психо. Всъщност собствениците на фирмите го докараха до там да вземаме всеки. На времето работех с доста отговорни и коректни шофьори.
      Относно бус на старо. По мои наблюдения фирмите продават, когато вече е в процес на полу разпад, или проблемите са ежедневие.
      Последно редактирано от BRANCO; 07-09-18, 19:20.

      Коментар


      • #18
        От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

        Според мен, твоя камион е Спринтер 180 коня, 6 цилиндров, двойна гума с усилени ресори... в момента колегата търкаля такъв. Аз съм със 160 коньов, той обаче е 4 цилиндров битурбо...те са по-капризни

        Envoyé de mon HTC Desire 626 en utilisant Tapatalk

        Коментар


        • #19
          От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

          Всички нови дизелаци са (по-)капризни - еконормите не бяха въведени без компромиси...
          Но общо взето ако не е удрян - би трябвало да нямаш съществени проблеми...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #20
            От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

            В момента ако извадим каталозите на всички бусове до 3.5 тона, продавани у нас, всичките ще са с максимум 5 вида двигатели. В смисъл-блок с глава и бутала ще се събере наистина в не повече от 5-6 варианта. Разликите от там нататък са в турбина, управление, дюзи и става така, че един и същ хардуер се продава във варианти примерно от 90 до 160 коня.
            Е никой не може да ме убеди, че ресурсът на всичките ще е еднакъв. Просто няма начин да стане тая работа, особено при положение, че това се слага едно и също на всички видове бази, което гарантира и коренно различен начин на употреба.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #21
              От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

              Първоначално публикуван от gogi69006 Преглед на мнение
              Според мен, твоя камион е Спринтер 180 коня, 6 цилиндров, двойна гума с усилени ресори... в момента колегата търкаля такъв. Аз съм със 160 коньов, той обаче е 4 цилиндров битурбо...те са по-капризни

              Envoyé de mon HTC Desire 626 en utilisant Tapatalk
              Така е .Старите Спринтаци са много яки магароци.Вървят и празни и натоварени почти по един и същи начин.Карам такъв дълга база от старите с единична гума ,кривил съм го от товар ,по нареждане отгоре и не се дава грам,такова животно няма.Карам и с по-новия мотор Спринтак камионче дълга база,но не е същото ,по капризно е и не тегли толкова добре.Имаме и един голям Опел ,върви с товар ,но не е за яко товарене ,кекаво окачване,нисък ,меката връзка на ауспуха е отврат,иначе много удобен за каране и друг плюс 6 степенна кутия.Както писах и по-горе Спринтер с двойна и стария мотор или Ивеко.Един пример за дуракоустойчивоста на Спринтера.Имах случай след ремонт некъв си от София до Плевен с хлабав смукателен колектор.Стегнах го в Плевен ,почна да фучи ,до там с нищо не показваше че нещо не е в ред.Натоварен и върви, та се къса.Винаги проверявам стандартно моторен отсек ,щото всеки колега язди всичко в автопарка и прегледа е задължителен,ама няма как да проверявам болтове на колектор.Много жилави машини,ако решат да го продават началствата ,точно тоя ще се напъвам да го купя.Направо ми е втора любов!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #22
                От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

                Абе, тая работа с претоварването не почнаха ли да я контролират вече?

                Коментар


                • #23
                  От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Абе, тая работа с претоварването не почнаха ли да я контролират вече?
                  Естествено да.Но контролните органи са малко или корумпирани.
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • #24
                    От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

                    В Пловдив слагат допълнителни въздушни възглавници на бусове. Познавам човек който сложи на 7-8 чисто нови ситроена и ги къса от тежки товари вече доста време.


                    Коментар


                    • #25
                      От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

                      Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                      В Пловдив слагат допълнителни въздушни възглавници на бусове. Познавам човек който сложи на 7-8 чисто нови ситроена и ги къса от тежки товари вече доста време.
                      Приятел, който се занимава изключително с ремонт на кемпери, слага възглавници, като всеки детайл от цялата система е негова изработка и изпълнение, а възглавниците са Rubena, а не китайските боклуци които масово се предлагат като турски.
                      Много добре се получава на кемпери и бусове.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

                        По принцип е доста трудно на практика да се контролира дали и с колко е претоварен един бус. Не, че не може, но...при нашите условия е трудно постижимо.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

                          Това накланя везните към Форд. Цената на спринтера е почти двойна на Форда. Само ,че съм се насочил към този с единична гума средния
                          Вариант за купе със задно предаване. Лошото е в момента ,че са със 2литра двигатели и има три разновидности 100 коня ,136 и 170 . Мисля за
                          варианта за 136 коня, за да не е много напомпан двигателя и съответно да не е и слаб. Незнам дали новите Фордове са същите като тези които си
                          карал.Ако някой има от последния модел да сподели мнение ,ще съм Благодарен. Идеята за двойната гума е ,че много място се губи и съответно се обезсмисля големия фургон, съответно тежи повече и може да се товари колкото единичната гума.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

                            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                            По принцип е доста трудно на практика да се контролира дали и с колко е претоварен един бус. Не, че не може, но...при нашите условия е трудно постижимо.
                            По едно време ДАИ разпъваха едни магически килимчета по пътищатата и теглиха камиони. Скоро не съм виждал да го правят. Бус никога не съм чул или видял да теглят, а имам около 150 бройки, които се движат постоянно. В Румъния теглят и бусове. А по-темата , нов бус лош няма.



                            Коментар


                            • #29
                              От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

                              Всички нови магистрали + ГКПП трябваше да имат системи за измерване Weight-in-Motion.
                              Но пак възникна въпроса за разделянето на един пари и ...идеята пропадна. Иначе надеждност и точност са такива, че няма измъкване. Сензора ти мери теглото на колата, едновременно ти сканира рег. номер и сравянва с база данни макс. тегло на МПС-то по талон дали отговаря.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Моля за съвет какъв Бус да си закупя

                                Първоначално публикуван от phoenix9040 Преглед на мнение
                                Това накланя везните към Форд. Цената на спринтера е почти двойна на Форда. Само ,че съм се насочил към този с единична гума средния
                                Вариант за купе със задно предаване. Лошото е в момента ,че са със 2литра двигатели и има три разновидности 100 коня ,136 и 170 . Мисля за
                                варианта за 136 коня, за да не е много напомпан двигателя и съответно да не е и слаб. Незнам дали новите Фордове са същите като тези които си
                                карал.Ако някой има от последния модел да сподели мнение ,ще съм Благодарен. Идеята за двойната гума е ,че много място се губи и съответно се обезсмисля големия фургон, съответно тежи повече и може да се товари колкото единичната гума.
                                Имам от две години Форд Транзит Къстом (2016 г) с 2 л двигател с адБлу и 130 кс . Вече съм на 26000 км и не откривам някакви съществени недостатъци . Карам си го от нов всеки ден и си превозвам с него инструменти и материали . Модела е 290 и му дават около 900 кг полезен товар . Слагам палет с плочки и в ремаркето още един или между 2000 и 2200 кг само плочки , отделно са инструментите . Тегли си без проблем . С големият транзит се сблъсках когато се спука маркуча на хидравличният усилвател на кормилната уредба . Беше ми даден като заместващ и понеже го карах само три дена не успяхме нито да се харесаме , нито кой знае колко да се намразим . Моят е значително по-малък и съответно по-удобен за моята работа . За трите дена не успях да му свикна с габаритите , пък и нямах повече от 100 км . Иначе в кабината разликите не са кой знае колко ,обаче отзад ме изненадаха колко е по-голям обема . Когато си избирах бус , не вземах големият заради малката разлика в товароносимоста . За обема и дума не обелвам , при мен обаче са тежки материали с малък обем . Помисли си да комбинираш с ремарке , ако дейноста ти позволява . При мен се получава добре .
                                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X