Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кабел за газов инжекцион

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кабел за газов инжекцион

    Нагрей с една 100W крушка отзад.

    Коментар


    • #17
      От: Кабел за газов инжекцион

      Така! Сега мерих на буксата на колата. Червен проводник към маса-12V. Черен проводник-маса. Жълт и син към маса-4.9V, колебае се, ама е някъде там. Ще нагрея след малко със сушоара.

      Коментар


      • #18
        От: Кабел за газов инжекцион

        Пробвах със сушоар, ама не се получава. Нагрях го доста, но явно е недостатъчно, въпреки че чак кутията започна да пари. Закачих кабела към компютъра, инсталира си автоматично някакъв драйвер и светна светодиода “ready”. Приготвих и една букса от захранване на компютър Molex 2x4, скъсих е, че беше доста по-голяма буксата.

        Коментар


        • #19
          От: Кабел за газов инжекцион

          За два часа успях да оправя кабела и да тръгне, но лошото е, че разбазиках настройките и колата отказва да работи на газ и на четирите цилиндъра. Имате ли идея кой може да закачи колата в неделя и да я погледне? Мога да намина към Пловдив, ако там някой може да я настрои. Обадих се на един познат, но той не работи утре. При автокалибрация просто изписва, че е малко горивото, после гасне. Дюзите са 1.8мм. Просто се надцених.
          Последно редактирано от venkabg; 15-09-18, 17:15.

          Коментар


          • #20
            От: Кабел за газов инжекцион

            Благодарение на Анатолий отново пътувам икономично! Въпреки че беше зает цял ден и имаше много работа, все пак намери време и погледна колата. Бяхме за снимка-хората почиват и се приготвят за сън, а ние правим нощни настройки. Оказа се, че рейката съм я калибрирал добре, сега изчезна досадното сяцане като върна газта и колата е една идея по-плавна. Проблема се оказа, че бях вдигнал диференциалното налягане на макс, колата се даваше толкова яко, че не правеше и опит да заработи. В началото сменихме рейката за проба, защото се страхувахме да не е от моята калибровка, но и с другата рейка не работеше. Анатолий ми показа, кое трябва да гледам и кое какво е. В крайна сметка бях дигнал диференциалното на 2бара(може и отгоре да беше) или нещо от сорта(факт е, че го въртях “напосоки”, без да гледам стойностите в програмата). След свалянето му до 1бар колата запя друга песен, след няколко калибровки инжекторните времена станаха нормални и паднаха доста. Празния ход не трепва и колата реагира добре на педала. Честно казано никога не е работила така на газ. Остана да си скъся доста маркучите на рейката, защото са много дълги. Не е спешно, утре ще сменя филтъра след изпарителя. След настройките запазихме файл, който мога да върна по всяко едно време, ако се объркат нещата(нещо което бях пропуснал).
            Да кажа и за кабела. Кабела го направих сравнително лесно, навързах земята правилно, +12волта изобщо не съм ги ползвал. А Thd и Rhd ги научках. Първия път просто не се свързваше, при размяната им нямаше никакъв приблем. И така кабела стана. За букса ползвах от старо захранване за компютър, май Molex се води буксата, но се скъсява, че е доста обемиста.
            Това е краят на сагата. Е, не се знае. Човек може винаги да обърка нещата. Важното е да има някой да те “побутне”, да услужи, да помогне.
            Отново голямо благодаря на Ронин! Почерпката е от мен!

            Коментар


            • #21
              От: Кабел за газов инжекцион

              Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
              Благодарение на Анатолий отново пътувам икономично! Въпреки че беше зает цял ден и имаше много работа, все пак намери време и погледна колата. Бяхме за снимка-хората почиват и се приготвят за сън, а ние правим нощни настройки.[emoji38] Оказа се, че рейката съм я калибрирал добре, сега изчезна досадното сяцане като върна газта и колата е една идея по-плавна. Проблема се оказа, че бях вдигнал диференциалното налягане на макс, колата се даваше толкова яко, че не правеше и опит да заработи. В началото сменихме рейката за проба, защото се страхувахме да не е от моята калибровка, но и с другата рейка не работеше. Анатолий ми показа, кое трябва да гледам и кое какво е. В крайна сметка бях дигнал диференциалното на 2бара(може и отгоре да беше) или нещо от сорта(факт е, че го въртях “напосоки”, без да гледам стойностите в програмата). След свалянето му до 1бар колата запя друга песен, след няколко калибровки инжекторните времена станаха нормални и паднаха доста. Празния ход не трепва и колата реагира добре на педала. Честно казано никога не е работила така на газ. Остана да си скъся доста маркучите на рейката, защото са много дълги. Не е спешно, утре ще сменя филтъра след изпарителя. След настройките запазихме файл, който мога да върна по всяко едно време, ако се объркат нещата(нещо което бях пропуснал).
              Да кажа и за кабела. Кабела го направих сравнително лесно, навързах земята правилно, +12волта изобщо не съм ги ползвал. А Thd и Rhd ги научках. Първия път просто не се свързваше, при размяната им нямаше никакъв приблем. И така кабела стана. За букса ползвах от старо захранване за компютър, май Molex се води буксата, но се скъсява, че е доста обемиста.
              Това е краят на сагата. Е, не се знае. Човек може винаги да обърка нещата. Важното е да има някой да те “побутне”, да услужи, да помогне.
              Отново голямо благодаря на Ронин! Почерпката е от мен!
              [emoji106] Радвам се че помогнах,имаш поздрави от Сашко.Света е малък.

              Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #22
                От: Кабел за газов инжекцион

                Вчера получих армаган, благодаря!
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #23
                  От: Кабел за газов инжекцион

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Вчера получих армаган, благодаря!
                  Радвам се! Просто малко “благодаря” за помощта.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X