Страница 14 от 15 ПървиПърви ... 4 10 11 12 13 14 15 ПоследенПоследен
Резултати 261 до 280 от 299

Тема: Важна информация за ГО

Място
    ВАРНА
    Публикации
    1,021
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране От: Важна информация за ГО

Обява: Купувам автомобил, с благ характер, да не е криминално проявен, и да не притежава престъпни наклонности, с чисто криминално досие...

Моля осъждани автомобили, да не ми пишат!!!!!
    Животът е филм в който: Началото е обещаващо, средата е еднообразна и скучна, а края става ясен, още от самото начало на филма...

Публикации
    4,514
    Точки (при гласуване)
    22

Цитат Мнение на turtey Преглед на публикациите
    А конкретно за го - това чудо засяга практически всеки активен гражданин на републиката. Нормално е да има мнение. И когато обществения консенсус е че предложението за нова система е меко казано тъпо явно трябва да се мисли нещо друго.
    За обществения консенсус всяко предложение ще е тъпо.
    За да е популярно каквото и да е, трябва застрахователите доста да си намалят от печалбите поне в началото.
    Ако утре кажат, че всички примерни водачи до момента, веднага получават бонус до 25% и могат да стигнат и до 40% в бъдеще, а пък всички със скорошни провинения почват от утре от 100%, доста по-добре биха се възприели тези промени.

Срещу закъснели наказания за колата, би могло да се измисли някаква тактика. Съвсем примерно, точки получени със задна дата след продажбата, си се пишат само на предишния собственик и който е шофирал, а не на автомобила. За да се предотврати фиктивно прехвърляне, се следи за следващо нарушение със същата кола и същия шофьор(и/или предишен собственик), При установено такова, точките на колата се коригират нагоре и разликата в цената на застраховката трябва да се доплати. Това би работило, дори при големи нарушения на път за нотариуса(преди прехвърляне), или пък при наказание за дело продължило три години.
    Последно редактиран от cecoa1 ; 09-11-18 в 19:44
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

turtey е онлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    20,119
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    46

Елементарно е го да е на шофьора +- ПТП, стаж и прочее, като се индексира с колите които кара.

Но няма да има лапаница
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Публикации
    4,514
    Точки (при гласуване)
    22

Елементарно е го да е на шофьора +- ПТП, стаж и прочее, като се индексира с колите които кара.

Но няма да има лапаница
    Да, и аз съм за, но пак няма да е популярно за доста хора.
    А и не е сигурно, че лапаницата ще е по-малка.

ПП: Казват също, че го нямало никъде да няма хептен застраховка на автомобила...па уж имало защо да е така.
    Последно редактиран от cecoa1 ; 09-11-18 в 20:10
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Публикации
    1,339
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на cecoa1 Преглед на публикациите
    За обществения консенсус всяко предложение ще е тъпо....

Срещу закъснели наказания за колата, би могло да се измисли някаква тактика...
    За обществения консенсус такъв, какъвто е в момента всичко освен държавата да плаща ГО или направо да обезщетява в троен размер всеки катастрофирал ще е тъпо А за глупостите в настоящата наредба със сигурност ще се юрнат с поправки, промени, отмени и допълнения. Още на следващия ден след приемането и, каквато напоследък е традицията в парлаМентата.
    Наше дремучее прошлое у нас впереди. И оно уже совсем близко.

turtey е онлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    20,119
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    46

Е, затова полицата се връзва с колите които караш.
    А настоящето предложение ще падне в Страсбург по много причини.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Място
    Нови Искър
    Публикации
    3,724
    Точки (при гласуване)
    13

Крайно време е да им пратят от Европата хора ,които да им сложат чатала на главата на наглите геноцидни мръсници!Всичко се покрива по определен жизнен стандарт ,това са Евродирективи!Имат такива за всяко едно нещо,кое с колко може и защо да не е повече!Само че наш политик ганьо балкански се прави на по- голем от големите!Чатала на змийските шии и това е!Създателката на новата наредба ,сътвори поледната геноцидна идея за Българския народ,след като вдигна акциза на налагащите се навсякъде в Европа и не само ,електронни цигари!Аман от скрити комунета-саботьори у тая мамковина!Пръкват се навсякъде!А някой имаше желание да си почисти къщичката ,още като полицейски шеф!Пак ни натрапват"Искате Европа ,ето ви я ,с техните правила.....",само че някои 30 години трябваше да работят и за стандарта на народа,а не само за стандарта на Баневи,Маневи ,прочие и за техния личен!Това е основното!Всеки иска нова кола с ниски данъци и пълно каско и всеки 4 ти можеше да си го позволи ,ако 30 години бяха минали по друг начин,а не по тоя!Сега ревнаха и за екологията.........,ще точат нова секира на баби ,дядовци и на нас!Ма ше им са счупи дръжката.......,скоро!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

Място
    ВАРНА
    Публикации
    1,021
    Точки (при гласуване)
    9

Фастер, пак ли ще седим и чакаме "братушките" да додът от хевропата да ни правят.. българина все чака някой да го оправи, ама всеки който дойде го оправя ама от към отзад..
    Животът е филм в който: Началото е обещаващо, средата е еднообразна и скучна, а края става ясен, още от самото начало на филма...

Публикации
    4,514
    Точки (при гласуване)
    22

Е, затова полицата се връзва с колите които караш.
    А настоящето предложение ще падне в Страсбург по много причини.
    Петьо, нЕма да мине в Страсбург. Тя полицата пак ще си е на коли, които караш.
    Преди няколко страници цитирах колко ми е застраховката на дъртия Пасат(близо 700 евро на година). Ако не беше тая щайга, а примерно нЕкоя лада, примерно щях да плащам около 150-200 евро на година. Само ако ми беше с друг двигател Пасата, и друга година на производство, пак щеше да има промяна на цената. Това защото за техните си интереси, оценяват риска на базата на някаква огромна статистика, която е така направена, че най-разпространените коли, естествено имат повече катастрофи и плащат повече. Отделно, цената се намалява/увеличава и според шофьора, но важното е, че има някаква доста сложна система за оценка само според колата. Е, у нас също ще е на статистика, но тя ще е още по-директна и няма да е обвързана с марки и модели. И негативите ще са предимно за нарушителите директно, защото купуването на кола от джигити си е по желание.

В немско, спортен Голф или Поло, се кара предимно от младежи, рейсъри, от там - катастрофи, статистики, и накрая и най-съвестния да си купи такъв, пак застраховката(базовата) е доста солена.

При нас солена ще става само за този, който нарушава. А при продажба, ще се знае ако колата е обременена. Като търсиш някакъв модел, никой не те кара да си купуваш кола с лоша история.
    Къде точно са нарушени човешките ми права?! Че на пазара на употребявани каляски, ще има и такива, които няма да са ми изгодни по някакви причини, то и сега си е така...

Въобще, цялата система е замислена точно за да не може да се избегне личната отговорност, както би било и ако ГО беше само на шофьора. Но заради особености(шикалкавене с прехвърляне на подставени лица) и изисквания да има все пак ГО на всяка кола, са тия усложнения с точки на колата и собственика по талон.
    Тая сложна схема, която я няма никъде, е опит за справяне с тарикати където ги няма никъде, ако бяхме нормални и в много други отношения, никога не би се стигнало до тоя вариант, а и въобще положението в държавата щеше да е коренно различно. (Примерно, нямаше да пиша от Германия, а щяхме да си пием бирата, носена от немски сервитьорки на гурбет в България )
    Но това е положението. За тия промени, може да се каже, както някой цитираше една поговорка някъде из Форума, "На зло куче -зъл прът!".

Място
    София
    Публикации
    4,824
    Точки (при гласуване)
    23

Цитат Мнение на faster Преглед на публикациите
    Крайно време е да им пратят от Европата хора ,които да им сложат чатала на главата на наглите геноцидни мръсници!Всичко се покрива по определен жизнен стандарт ,това са Евродирективи!Имат такива за всяко едно нещо,кое с колко може и защо да не е повече!Само че наш политик ганьо балкански се прави на по- голем от големите!Чатала на змийските шии и това е!Създателката на новата наредба ,сътвори поледната геноцидна идея за Българския народ,след като вдигна акциза на налагащите се навсякъде в Европа и не само ,електронни цигари!Аман от скрити комунета-саботьори у тая мамковина!Пръкват се навсякъде!А някой имаше желание да си почисти къщичката ,още като полицейски шеф!Пак ни натрапват"Искате Европа ,ето ви я ,с техните правила.....",само че някои 30 години трябваше да работят и за стандарта на народа,а не само за стандарта на Баневи,Маневи ,прочие и за техния личен!Това е основното!Всеки иска нова кола с ниски данъци и пълно каско и всеки 4 ти можеше да си го позволи ,ако 30 години бяха минали по друг начин,а не по тоя!Сега ревнаха и за екологията.........,ще точат нова секира на баби ,дядовци и на нас!Ма ше им са счупи дръжката.......,скоро!
    За втори път те питам - кой доказано работещ модел на застраховане би препоръчал за стандартите на България? Континенталния, англо-саксонския или скандинавския? И как би го модифицирал за България?

П.С. Въпросите са и към Трак'н.
    NIKSD: Самосъзнанието се мери по липсите във фиша за заплатата...
    Ясен: Това е пораженчески подход. Аз обмислям как да започнат да МИ плащат данъци.

Място
    ВАРНА
    Публикации
    1,021
    Точки (при гласуване)
    9

Еми аз мисля че сме по скоро за някой африкански модел сме, тук са цитират някакви страни, които са едни от водещите в света, и са на челно място по жизнен стандарт..

На нас ни трябва нещо по простичко и работещо.

Пример: Годините на водача, респективно неговият опит, и статистика има ли много нарушения, неплатени глоби и така нататък..

Не е чак толкова сложно да се направи но не се прави, не се прави защото на политиците не им пука, нито за екологията нито за народа да му е добре, пука им да взимат там едни пари и да си раздадат коледните бонусчета...

За това, файдата от това което приеха, ще е най вече за тя самите, народа ще продължава да се трепи..

А и без дънната яма, всъщност не е чак толкова бездънна, ако ма разбирате!!!!!

Публикации
    801
    Точки (при гласуване)
    4

Добре де - ето пак за моя случай. Както обикновено, служебната кола заминава с четири-пет монтажника на обект някъде далече за минимум две седмици. Кой кара колата като потрябва - който е за момента свободен, другите по това време са се качили нависоко и не им се слиза, да предположим. Не го виждам този , който ще води отчетността кой кога е карал колата /писмено, щото се забравя/. Аз старши на група не мога да накарам някой да бъде, макар че му давам 20 лв на ден повече, отколкото на останалите, а вие искате да го накарам да администрира нещо, за което той не ще и да чуе. Така че, пак ще идват на мое име глобите. И по новата схема - майка ми жална. Затова вече съм поел пътя към пенсията, да се занимава с простотии някой по-млад, дето още има нерви, на мен ми писна. Няма да емигрирам, щото съм дърт вече. Но това не променя нещата. На прост народ - прости управници му се падат /тикви/.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

Място
    София
    Публикации
    4,824
    Точки (при гласуване)
    23

Цитат Мнение на Traqn Savov Преглед на публикациите
    Еми аз мисля че сме по скоро за някой африкански модел сме, тук са цитират някакви страни, които са едни от водещите в света, и са на челно място по жизнен стандарт..

На нас ни трябва нещо по простичко и работещо.

Пример: Годините на водача, респективно неговият опит, и статистика има ли много нарушения, неплатени глоби и така нататък..

Не е чак толкова сложно да се направи но не се прави, не се прави защото на политиците не им пука, нито за екологията нито за народа да му е добре, пука им да взимат там едни пари и да си раздадат коледните бонусчета...

За това, файдата от това което приеха, ще е най вече за тя самите, народа ще продължава да се трепи..

А и без дънната яма, всъщност не е чак толкова бездънна, ако ма разбирате!!!!!
    Ясно, твоята позиция е "Пастернака не читал, но осуждаю".

Да видим фастер какво ще отговори. Дано поне той посочи конкретен модел, от тези които предложих.
    Последно редактиран от windwarrior ; 09-11-18 в 23:37
    Ясен: Това е пораженчески подход. Аз обмислям как да започнат да МИ плащат данъци.

Място
    София
    Публикации
    4,824
    Точки (при гласуване)
    23

Цитат Мнение на ag ro Преглед на публикациите
    Добре де - ето пак за моя случай. Както обикновено, служебната кола заминава с четири-пет монтажника на обект някъде далече за минимум две седмици. Кой кара колата като потрябва - който е за момента свободен, другите по това време са се качили нависоко и не им се слиза, да предположим. Не го виждам този , който ще води отчетността кой кога е карал колата /писмено, щото се забравя/. Аз старши на група не мога да накарам някой да бъде, макар че му давам 20 лв на ден повече, отколкото на останалите, а вие искате да го накарам да администрира нещо, за което той не ще и да чуе. Така че, пак ще идват на мое име глобите. И по новата схема - майка ми жална. Затова вече съм поел пътя към пенсията, да се занимава с простотии някой по-млад, дето още има нерви, на мен ми писна. Няма да емигрирам, щото съм дърт вече. Но това не променя нещата. На прост народ - прости управници му се падат /тикви/.
    Не мога да ти давам наклон - ти си чорбаджията, в тебе хляба и ножа. Аз съм наемен работник. Щом като толкова ти се лежи в затвора - твоя си работа. Щото утре некой от твоите монтажници ше земе да помете една спирка народ на пияна глава и после да се скрие. И ти ше си на топа на устата. И съответно на топло.

П. С. Ако имаш ловна пушка - дай им я и нея, ей така на юнашка вяра.

Публикации
    4,514
    Точки (при гласуване)
    22

Цитат Мнение на ag ro Преглед на публикациите
    Така че, пак ще идват на мое име глобите. И по новата схема - майка ми жална.
    А какво ти пречи да ги викнеш тия пет човека, и да ги питаш кой е извършил нарушението?!
    За да не се разберат по между си, и да не ти отговорят, или трябва да са много безочливи, или те нямат за шеф, а за лукова глава...или и двете.
    Ако ги питаш, дали според тях ти си нарушил правилата, та да трябва да плащаш, хич ли па няма да се засрамят?!
    Хубаво - най-лесното е, пътна книжка в колата. Взимат колата, който кара пише дата, час, километраж, дейност или маршрут. Като пристигнат, или пък просто същия човек няма да кара повече, пише си час на оставяне на колата(в съответната графа), име и подпис. Междувременно ако е зареждано гориво, също може да се пише в съответна за целта графа.

Който и да я взима колата, си пише също същите данни - час- от кога до кога, и начален/краен километраж.
    На снимките от КАТ има дата и час, и по пътната книжка просто сверяваш кой е карал. Ако не искат и да пишат, режеш по 10 кинта от човек и им взимаш някой пенсионер да ги вози.

Може и просто да им кажеш, че ако не искат да пишат, просто ще теглят жребии, кой да се води виновен и да си плаща. Това би трябвало да е добра мотивация. А и както и да го решат, пак теб няма да те бърка .
    Последно редактиран от cecoa1 ; 09-11-18 в 23:56

Място
    София
    Публикации
    1,151
    Точки (при гласуване)
    8

Толкова ли е трудно тия монтажници да карат по правилата или това е изключено !

Понеже 5-10 % тарикати може да прецакат системата дайте останалите да гризнат дървото !
    Хюндай Галопер Ексийд 3000 V 6 ДБ

Място
    Нови Искър
    Публикации
    3,724
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на windwarrior Преглед на публикациите
    Ясно, твоята позиция е "Пастернака не читал, но осуждаю".

Да видим фастер какво ще отговори. Дано поне той посочи конкретен модел, от тези които предложих.
    Който и да е от изброените ,но съобразени с нашия стандарт.Щото тука 90% от заплатите са още у сивия сектор,заплата в плик.Пенсиите не ги коментирам,пенсионер с 500лв.ГО ,а ше требва да си купува и екологични палети тон ,тон и нещо към 1000 и нещо.Там някъде са и работещи с по 600лв.заплати ,много такива има.Това е ГЕНОЦИД,а ние не правиме нищо .Застраховките и всичко с високи цени са дадени по техния стандарт 5-6000бона месечно от държавна хранилка или микро доходоносно бизнесче!Е има и други хора в държавата ,те са мнозинство и всичко вече им идва в повече и застраховки и екологични норми ,неоправдани скокове в цените на горивата и много други неща!Всичко е пак да се приберат едни пари за увеличаване на доходите на едни хора !Ефекта ще е нулев !Нещо от сорта на израза на тато"комунизъма другари и другарки е едно недоносче".....!Коментара е излишен ,нашите политици създават само недоносчета!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

Място
    гр.Враца
    Публикации
    1,239
    Точки (при гласуване)
    14

Аз пък не мога да разбера, защо за нарушения, които не причиняват на застрахователя плащания по ГО трябва да ме вкарват в "малуса",нали веднъж си плащам в КАТ.Според мен би трябвало да ги интересуват само ПТП-та. Нямаше ли в правото нещо, в смисъл, че" за едно нарушение -едно наказание".И за да не ме апострофирате,че който нарушава рано или късно прави ПТП,ще кажа,че въпреки няколкото фиша за превишена скорост,нямам нито едно ПТП по моя вина за 35 години и няколкостотин хиляди зад гърба си.
    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E
    Х3,Е83,3.0i.

Място
    София
    Публикации
    2,900
    Точки (при гласуване)
    12

Най-добре е според мен, ГО да бъде поименна на всеки шофьор, не МПС-то прави нарушенията а шофьора, да, знам че няма пълно щастие, но смятам че системата бонус-малус и ГО да е поименна е правилната посока според мен.
    Ако младите знаеха , а старите можеха...

Ясен е онлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    46,969
    Точки (при гласуване)
    60

Поименната застраховка на водача значи голям брой избягали от ПТП шофьори и "откраднати и изоставени" коли. И половината от премията по ГО да отива в ГФ за да има кой да плаща.

Няма да се въведе, даже и да се преодолее евродирективата. Тя затова е и евродирективата.

Виж, застраховка на собственика с възможност за списък на разрешени водачи и бонус-малус за собственика според водачите - може и на много места я има. Това автоматично решава и въпроса с продажбите с пълномощно - друг адски досаден проблем у нас.

Но пак - оправдавайки се с антропологията (по Търтей) няма да въведат някакъв готов, работещ модел, а непременно ще доизмислят нещо което ще го опорочи.
    Последно редактиран от Ясен ; 10-11-18 в 10:32
    Храбрият Шивач: ... зелевата чорба трябва да се патентова, консервира, бутилира и да стане основно перо в БВП, обръщайки съотношението внос/ износ в наша полза. ... Аз съм твърдо ЗА повече зелева чорба.

Страница 14 от 15 ПървиПърви ... 4 10 11 12 13 14 15 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. РАЛИ ДОБРУДЖА 4Х4 2013 - Важна информация
    От Деян Давидов във форум Офроуд Добрич
    Отговори: 1
    Последно мнение: 01-10-13, 11:35
  2. Тетевен 2013 - Важна информация
    От yosko във форум Тетевен 4х4
    Отговори: 5
    Последно мнение: 27-08-13, 09:37
  3. Варна 2012 - ОФРОУД ЕНД ФЪН... - Важна Информация
    От ПЛАМЕН ТЕНЕВ във форум Офроуд "ВАРНА"