Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

    BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

    Здравейте,

    Както гласи заглавието на темата съм на път да натисна спусъка в посока на един ББК, защото ми писна със стоковите спирачки, имам вече две аварии на супер неподходящи места заради тях, е и заради малко немърливост от моя страна ама схванахте идеята. Нуждата е заради надежност не заради големи гуми или тежки товари, макар, че тегля общо взето редовно.

    Та, купих си комплект 4 неръждавейкови металоплетени тръбички за четирите спирачки(китайски на РТ Офроуд, грешка заради кофти качеството им ама мандалото хлопна) и сега се мъча да избера решение, между:

    1. Мопар Биг Брейк Кит, струва зад океана около 7-800 долара, болт он е и включва всичко от предни дискове(леко уголемени), нов Мастър Цилиндър, с тенджерата(Буустър) + двойнобутални калипъри и накладки, не включва удължени маркучи и задни дискове, калипъри и накладки.

    2. Tera Flex ББК - оферират ме за 1400 евра в Англия, предни калипъри с карантиите, подозирам пак двубутални, с накладките и т.н. и дискове уголемени, подозирам малко по-големи от мопарските обаче само с уголемен Мастър Цилиндър(300 евра) без тенджерата(буустъра) и това малко ме спира, искам пълен кит.

    3. Мастър Цилиндър на Мопар(през ибей САЩ) + Буустер (пак от ибей САЩ), комплект за около 300 долара + още 30-50 докато стигне до мен. После добавям Кроун китайски ББК, тоест двойнобутални калипъри + накладки + големи дискове само за отпред за около 500 паунда до мен от Англия.

    Иска ми се да взема нещо, да заделя един ден да го монтирам, настроя, да направя процедурата по "улягане/напасване" на накладките и да забравя за всичко, поне за 1-2 години напред.

    Минуса на ТФ е, че накладките ще са редки и няма Буустер, минуса на Кроун кита е, че няма МЦ и Буустър, минуса на всичко по ибей от САЩ е, че бог знае дали ще пратят всичко каквото трябва и дали ще пасне, инак Мопар може би е най-добре щото всичко е стандартно и се намира освен от Фиат и има алтернативи от всеки по-голям автомагазин, това е важно защото видях как в България се губят 1-2 дена в чакане на части, добре, че отново беше Еди от Мерцедес Сервиз да ми спаси кожата и да ми прати по Еконт каквото ми трябва в Северозападна България.

    Очаквам мнения и идея за съществуващи алтернативи или мнения от опит за конкретните предложени три опции, мерси предварително.
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

    Някво техническо инфо за тия китове- колко мм, бутала и дискове...
    Така написано е като харесал съм си ябълки от женсия пазар, едни други от лидл и трети модел от кауфланд...
    С какви джанти караш? С какви гуми караш? Какви са ти проблемите със стоковите спирачки?
    К'вито и спирачки да сложиш, не можеш да накараш МТ гума да спира на леко замръзнал асфалт... Та дай повече инфо за целия ти сетъп, за да може да обосновен техбически отговора.
    Ако не ти се занимава, винаги може да си купиш червени ябълки, или комплекта с червените апарати
    Успех!

    Коментар


    • #3
      От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

      Първоначално публикуван от teao Преглед на мнение
      Някво техническо инфо за тия китове- колко мм, бутала и дискове...
      Така написано е като харесал съм си ябълки от женсия пазар, едни други от лидл и трети модел от кауфланд...
      С какви джанти караш? С какви гуми караш? Какви са ти проблемите със стоковите спирачки?
      К'вито и спирачки да сложиш, не можеш да накараш МТ гума да спира на леко замръзнал асфалт... Та дай повече инфо за целия ти сетъп, за да може да обосновен техбически отговора.
      Ако не ти се занимава, винаги може да си купиш червени ябълки, или комплекта с червените апарати
      Успех!
      Здравей Експерте по спирачни системи на Джийп

      Карам с 18ки, алуминиеви фабрични джанти с 33 инча зимни гуми.

      Проблема ми със стоковите спирачки е, че са лайна и след много градско каране с натоварен джип в кофти климат почват да правят проблеми, като - задържане, корозия, неравномерно спиране, ядене на накладки неравномерно, ядене на дискове за по-малко от 100 000 КМ, бразди в дисковете от камъчета/песъчинки още в първите стотин КМ, а проблеми - веднъж ми се запали предно ляво колело след рязко спиране на магистралата и преди няколко седмици на върха на една планина ми се строши накладката, падна от апарата, следователно строших и бутало и размазах диска и те така за негативите на стока.

      Сет ъп'а ми е нормален, джипа се ползва за работен автомобил, товари се много, дърпа много, кара се много КМ, кара се бързо, кара се и натоварен по магистрала, което изисква добро спиране, просто вече ме е страх да спускам дълги наклони или да катеря планини, не се ползва офроуд и не се правят дрифтове щото е дизеляк.

      Технически данни на китовете има в нета, говоря за около 13/13.5 инча предни дискове, минимум двубутални калипъри, поне 20-30% по-голям МЦ и Буустер, задницата за сега няма да я пипам, само ще сменя маркучите/брейк лайнс.
      Последно редактирано от BatGeorgeone; 06-09-18, 13:13.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

        Следя ти темата щото ми е интересна, но понеже сме в български форум, що не ползваш спирачна помпа вместо МЦ и серво вместо Буустер ?
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Следя ти темата щото ми е интересна, но понеже сме в български форум, що не ползваш спирачна помпа вместо МЦ и серво вместо Буустер ?
          Значителни промени по конструкцията на автомобила и т.н. за което застрахователите ще ми събуят гащите в бъдеще с месечните вноски по премията, това първо.

          И второ, не съм много уверен и сигурен в себе си за такива изменения, аз съм все пак хобист а с тази кола си возя семейството и себе си нон стоп, предпочитам нещо болт он, нещо пробвано и доказало себе си, което лесно се ремонтира и набавят консумативи/части за него.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #6
            От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

            Те това трябва май да са твоите дискове в момента: (чак не ми се вярва че са плътни?!)





            Те това е на Хемито 6.1


            Тия данни са от онлайн каталога на АТЕ.
            Та сега почваш да се чешаш където не те сърби и да мериш колко растояние имаш до джантата. После ако има някво разумно разстояние между диска и джантата.
            Ако няма място за апарата ще гледаме пак дисковете, има по-малки грандови, и крайслерови... И после ровим за апарати.
            Ако имаш късмет ще си спретнеш кит за много приятни пари, които е с по-големи дискове и по-хубави апарати от предлаганите.

            Коментар


            • #7
              От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

              Още размисъл да ти вкарам - погледни и тия на STOPTECH,като цена не ги знам как са,но като качество са 6
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

                https://www.quadratec.com/c/howto/pr...-brake-upgrade

                И още една опция от по-евтините
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

                  Първоначално публикуван от teao Преглед на мнение
                  Те това трябва май да са твоите дискове в момента: (чак не ми се вярва че са плътни?!)
                  Те това е на Хемито 6.1
                  Тия данни са от онлайн каталога на АТЕ.
                  Та сега почваш да се чешаш където не те сърби и да мериш колко растояние имаш до джантата. После ако има някво разумно разстояние между диска и джантата.
                  Ако няма място за апарата ще гледаме пак дисковете, има по-малки грандови, и крайслерови... И после ровим за апарати.
                  Ако имаш късмет ще си спретнеш кит за много приятни пари, които е с по-големи дискове и по-хубави апарати от предлаганите.

                  Мерси колега, ама не са ми плътни дисковете, големи са около 12 инча, за предните говорим.

                  Само да вметна нещо, един човек, маниак на джипове, с много години опит и инженерно образование и опит, опита да сглоби кит от фабрични части, от Додж, Командери, и квото ти дойде и не ти дойде на ум, комуникираше с производители на тунинг части и въобще направи нещо като раследване супер професионално, отне му година и половина с тестовете. Качи 14 инча предни дискове и т.н.

                  Достигна до около 80-90% завършен вид и живота надделя над него и смени приоритетите, от там научих доста неща и най-важното беше, че аз не мога и на 1% да достигна до това което големи фирми са постигнали като кит в следствие на тестове, изследвания, мислене и т.н., тоест купувам нещо измислено вече, болт он и готово.

                  Когато бях в БГ и нямах два лева да се обръсна правих такива сбирщайни, сега нямам нито време нито е удачно, за това ползвам само части за ЛЕГО, тоест мога да комбинирам елементи които така или иначе са болт он за моя джип ама да правя ТНТМ за сега не мисля точно на този джип.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #10
                    От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    Още размисъл да ти вкарам - погледни и тия на STOPTECH,като цена не ги знам как са,но като качество са 6
                    Морски, мерси много ама всичко е зад голямата вода, тук за нещо което при вас е 900 доларес ми искат 1200 паунда от магазин, примерно, леко ми режат главата от кръста, за това и ги мисля тия варианти, щото хубаво да дам 2000 паунда за ББК ама вече е есен и дървото от което бера парите му окапаха листата
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #11
                      От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

                      Е ти почна с едни цифри та аз за това поддържам,иначе за 300 долара не знам как става,знам за около 500 и горница което за ББК си е далаверка.

                      За Секвоя/Тундра търсихме,нови са около 2200 долара тук,втора употреба висят на Ибей за около 1200 долара,почти нови,но се водят втора употреба ги намерихме за 800 долара,спира та се кине как би казала баба ми.Сега се търси ТРД компресор та да става 500 конЯ ма това друга тема

                      Аз бих търсил нещо на Ибей,тия принципно са им кекави спирачките та много хора доработват пък и не са екзотика като Ескалейд,има ги колко искаш.

                      Успех в ровенето,и аз ровя за това и на финала ще ми писне и пляяяяяс
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

                        https://downsouthmotorsports.com/

                        иначе за нови препоръчвам е тоя магазин,пича е до нас,праща в далечни страни та е вариант като ги наскубеш пак.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

                          Смятай че всички китове са предвидени за офроуд и дисковете не са в най-големия размер за съответната джанта. Иначе операцията не е чак толкова сложна, ако все пак решиш пиши едно лс да те пратя при човек с апарати да мерите.

                          Коментар


                          • #14
                            От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

                            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                            Значителни промени по конструкцията на автомобила и т.н. за което застрахователите ще ми събуят гащите в бъдеще с месечните вноски по премията, това първо.

                            И второ, не съм много уверен и сигурен в себе си за такива изменения, аз съм все пак хобист а с тази кола си возя семейството и себе си нон стоп, предпочитам нещо болт он, нещо пробвано и доказало себе си, което лесно се ремонтира и набавят консумативи/части за него.
                            Имах предвид като терминология в темата, щото е едно и също.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

                              Погледни тук
                              https://www.extremeterrain.com/baer-...lack-0717.html
                              Скъпи са но някои неща , като кеф и безопасност не се мерят с $
                              Еди Рангелов : 0885 088 444
                              Няма незаменими има незабравими хора !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X