Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

    Много интересно

    1. Хем имаш пари, хем не ти се дават.
    2. Хем да е болт он, хем да е евтино
    3. от 10 реномирани марки, една не ти е на цена
    4. А и не ти се занимава да си го събереш сам...

    Нещата май отиват към криза на средната възраст, сори ма не се удържах

    Коментар


    • #32
      От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

      Първоначално публикуван от teao Преглед на мнение
      Много интересно

      1. Хем имаш пари, хем не ти се дават.
      2. Хем да е болт он, хем да е евтино
      3. от 10 реномирани марки, една не ти е на цена
      4. А и не ти се занимава да си го събереш сам...

      Нещата май отиват към криза на средната възраст, сори ма не се удържах
      Хем можеш да четеш, хем не прочиташ какво пише.
      Хем се веселиш, хем си смешен.
      И те така те, колега

      Удържай се все пак туй е сериозна тема, спирачки са все пак не са силиконови цици да ги бистрим кой както му текне

      Евтино и хубаво няма, ако не си осъзнал до сега да ти го коажа и аз, първо!

      Второ, има един термин добавена стойност се казва, е как за нещо с ДС (съотнесена спрямо сток конфигурацията) около нулата да му платя цена като за направено от платина, ако ще ти да е направено не от Брембо ами от Брендо ръчна изработка, това акъла ми не го побира. Няма нужда да имаш пари а поне два грама акъл за да не плащаш луди пари за тъпни в хубави цветове и опаковки.

      Трето, къде те жегнах, че се чустваш лично засегнат да ми обясняваш аз какво искам, колко пари имам и от какво имам нужда, няма ли да е по-добре ако не можеш да добавиш стойност поне да направиш присъствието си незабележимо за мен и останалите тук в темата, виж ако има какво смислено да споделиш, заповядай?
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #33
        От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

        Тъкмо щях да питам как така не се е появил Кинекс да ти предложи да пробваш със спирачки от SRT, пък дискове вече били оферирани:
        Първоначално публикуван от teao Преглед на мнение
        Те това е на Хемито 6.1
        Моята тема нали я знаеш?
        На Jeep всичко е "bolt-on". Е, ако не е директно болт-он, то е болт-он на нещо друго, което от своя страна е болт-он и така... поне така се оказа при мен
        Ако се развиваше действието в Клета Мамковина, бих жертвал едни проучвателни 100-200 лева за спирачни апарати за SRT от морга - ако се окаже че "стават болт-он" вече в зависимост от състоянието ще им търся нови такива или ребилд-кит (гумички, буталца и т.н.) за вече купените. Ако не стават... еми хвърлил съм на вятъра "проучвателната сума".
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #34
          От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Тъкмо щях да питам как така не се е появил Кинекс да ти предложи да пробваш със спирачки от SRT, пък дискове вече били оферирани:

          Моята тема нали я знаеш?
          На Jeep всичко е "bolt-on". Е, ако не е директно болт-он, то е болт-он на нещо друго, което от своя страна е болт-он и така... поне така се оказа при мен
          Ако се развиваше действието в Клета Мамковина, бих жертвал едни проучвателни 100-200 лева за спирачни апарати за SRT от морга - ако се окаже че "стават болт-он" вече в зависимост от състоянието ще им търся нови такива или ребилд-кит (гумички, буталца и т.н.) за вече купените. Ако не стават... еми хвърлил съм на вятъра "проучвателната сума".
          Подозирам Кинекса не се е появил именно защото точно болт он от нещо масово няма, споменах за един луд американце, година и половина затри и няколко бона в пари и не намери, уж всичко по Мопарския кит е от Додж 1500 ама не точно, уж размерите са точно същите ама се оказва, че не е така и много други на пръв поглед прилики в детайли се оказват не точно идентични.

          Аз разбирам посоката и я споделям, ама за да я има темата(и тук и в няколко други Джийп групи) и все още да няма решение сигурно не е толкова просто и лесно.

          Най-тъпо ми е когато масово големи магазини за 4х4 части имат от пиле мляко и техническите данни са от рода - черни, метални, с червени капачки... не диаметър, дебелина, височина, отстояние на отвори, и т.н. сигурно е умишлено или просто го мързи да вкарват толкова много данни.

          Е за това не е много лесно да сравня един готов кит с какво би могъл лесно да се сглоби от болт он части на други автомобили.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #35
            От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            Аз разбирам посоката и я споделям, ама за да я има темата(и тук и в няколко други Джийп групи) и все още да няма решение сигурно не е толкова просто и лесно.
            ...
            Най-тъпо ми е когато масово големи магазини за 4х4 части имат от пиле мляко и техническите данни са от рода - черни, метални, с червени капачки... не диаметър, дебелина, височина, отстояние на отвори, и т.н. сигурно е умишлено или просто го мързи да вкарват толкова много данни.

            Е за това не е много лесно да сравня един готов кит с какво би могъл лесно да се сглоби от болт он части на други автомобили.
            Э-э-эхх, Джорджоне, просто и ти си станАл "западняк"
            Няма решение, щото ония не са пУмияри (туй в добрия смисъл на думата, сега ще обЕсня!) като назе. Ибо знаем, че расовото породисто куче, дето може помияра да го схруска, ще умре от глад пред кофа за боклук, та дори и да е пълна с печени мръвки. Щото не знае нито как да я отвори, нито как да се качи в нея, най-важното - научено е, че от такива места не трябва да се търси ядене.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #36
              От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Тъкмо щях да питам как така не се е появил Кинекс да ти предложи да пробваш със спирачки от SRT, пък дискове вече били оферирани:

              Моята тема нали я знаеш?
              На Jeep всичко е "bolt-on". Е, ако не е директно болт-он, то е болт-он на нещо друго, което от своя страна е болт-он и така... поне така се оказа при мен
              Ако се развиваше действието в Клета Мамковина, бих жертвал едни проучвателни 100-200 лева за спирачни апарати за SRT от морга - ако се окаже че "стават болт-он" вече в зависимост от състоянието ще им търся нови такива или ребилд-кит (гумички, буталца и т.н.) за вече купените. Ако не стават... еми хвърлил съм на вятъра "проучвателната сума".
              Ако намериш апарати от SRT За 100-200, дори и 300 лв. Вземи ми и ми ги прати. Аз ще намеря на кво да ги туря
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • #37
                От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

                Колеги, може аз да съм пропуснал нещо и се извинявам, ако е така, но доколкото видях, повечето цитирани комплекти са само предни (апарати и дискове). От тука излиза, че балансът им или е съобразен със задните, или е само едната част от комплекта, което трябва да се провери.

                Доколкото знам е грешка да се сложат някакви апарати и дискове от друга кола, които просто да паснат на местата за захващане, дори да са комплект предни и задни. Кола с различна маса, дължина, височина, окачване има различно разпределение на спирачното усилие предни/задни спирачки - баланс. А кола с нарушен спирачен баланс спира по-зле, дори предните й спирачки да са по-яки (с повече бутала, с по-голям диаметър на дисковете или и двете) от заводските. Виждал съм състезателна кола точно по тая схема - с огромни апарати отпред и стоковите цивилни отзад как изпреварва други коли на правата на писта София, а след правата същите коли я изпреварват на спирането за завоя, щото не се удържа.

                Добре е да се провери при различните варианти на един апарат (еднакви външни размери и захващане) какви са разликите в площта на буталата. Ако се ползват апарати с повече бутала - сумата от площите им и да се провери отношението към задните.

                В последна сметка, това, което се опитвам да кажа е, че ако се прави подмяна, е добре да се вземе пълен комплект (кит) с предни и задни дискове и апарати за конкретната кола. Така ще е сигурно, че ефектът няма да обратен - влошено спиране. Да се пробва само кои дискове и апарати ще паснат на захватите не е добро решение.

                Коментар


                • #38
                  От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Э-э-эхх, Джорджоне, просто и ти си станАл "западняк"
                  Няма решение, щото ония не са пУмияри (туй в добрия смисъл на думата, сега ще обЕсня!) като назе. Ибо знаем, че расовото породисто куче, дето може помияра да го схруска, ще умре от глад пред кофа за боклук, та дори и да е пълна с печени мръвки. Щото не знае нито как да я отвори, нито как да се качи в нея, най-важното - научено е, че от такива места не трябва да се търси ядене.

                  Аз направо съм олицетворение на западняка - по цял ден ходя със скъсаните гащи у дома щото нон стоп нещо ремонтирам, пазаря се във всички магазини освен в супермаркетите, сам си ремонтирам колите, сам си ремонтирам дома, сам си ремонтирам и подържам почти всичко.

                  Като типичен западняк съм свалял костюма, обличал тениската и с чука, клещи и отвертка съм "оправял" оборудване където Инженерите вземат хиляди пари на ден.

                  Ти поне знаеш, че ако има лесна алтернатива винаги я предпочитам пред да снеса торба пари на дилъра примерно, виж ми темата за смяна на ангренаж и т.н.

                  В този ред на мисли, ето оригиналния отговор от дилъра на Джийп:

                  P5160050 - might not be compatible with RHD cars, it's greyed out - shows completion date 14th of September, about 2 weeks to have these ready IF you want to try it out. FCA doesn't want to confirm it will fit or not RHD Jeeps
                  Това е оригиналния ББКит на Мопар, не бил съвместим(може би) с десен волан и така или иначе не е наличен а с поръчка и чакане, дилъра НЕ може да гарантира, че ще пасне на десен волан.


                  P5160051AC - 600 dealers in USA backordered these, none being produced yet, huge backlog of thousands of sets ordered. They will let me know as soon as it becomes available.
                  Това е нов парт номер, който е обновен за Мопар ББКита, досега няма произведени, хиляди поръчки стоят незавършени, 600 дилъра в САЩ и при всички стои недостъпен/не наличен.

                  И те така за Мопар кита, май ще взема ТераФлекс дискове, калипъри и накладки предни, ще тествам и може и да се размина без МЦ + Буустър а за задни може просто да взема стандартни размери на СтопТек, те така или иначе ще подобрят спирането от зад а и моите са стари и корозирали та им е време така или иначе, ако ТФ се върже близо до СтопТек ще сложа усилени на ТераФлекс естествено.

                  Това което колегата нисан-гр е казал по-горе е 100% валидно, аз за това и все повтарям за този американец, който затри година и половина тестове, четене и торба пари, спирането не е проста наука и не става само с торба железа които да паснат за това искам Кит, тоест нещо мислено, тествано и доказано като работещо не сбирщайн ама малко хора ме четат правилно.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #39
                    От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

                    Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                    Ако намериш апарати от SRT За 100-200, дори и 300 лв. Вземи ми и ми ги прати. Аз ще намеря на кво да ги туря
                    Губенето на време по разни "мобилета" и "продавалници" също е работа. Вършѝ си я сам. Мързелът не е добър съветник. Ибо, ако не беше толкоз мързелив, щеше да знаеш, че НОВИ предни спирачни апарати за SRT 6.1 са по 41,98 BGN в популярен немски сайт за авточасти.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #40
                      От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

                      Спрях се на този кит - https://www.summitracing.com/int/par...model/wrangler

                      Ще видим за каква цена ще ми го предложат доставен в Англия, доставката е седмица ми казаха, всеки Петък получават пратки от САЩ, и принципно доставят всичко което го има в САЩ, ще пиша след като напредна малко повече, за сега всичко звучи добре.
                      ТeraFlex Jeep JK Wrangler Big Brake Kits 430342

                      Wrangler front Big Brake kits feature:

                      * Brake calipers
                      * Brake pads
                      * Front brake rotors
                      * Improved braking performance over factory brake system
                      * Oversized 56mm (2.2 in.) dual-piston calipers for increased clamping force and surface area
                      * Larger 13.3 in. (338mm) rotors for superior stopping performance
                      * Rotors feature dual bolt patterns--5 x 5 in. and 5 x 5.5 in.
                      * Composite-resin, semi-metallic pads have excellent cold-stopping power for maximum initial speed scrub with increased pad life and reduced noise and dust
                      * 100 percent bolt-on upgrade for easy installation
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #41
                        От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

                        При Кинекса има такъв кит за продан. Взех го за моя JK, но се оказа , че е еднакъв с моите спирачки. Моя JK е 2017г. и вероятно моделите преди 2011г. са с по-малки апарати и дискове и за тях ще е Big Brake kits...
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • #42
                          От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          При Кинекса има такъв кит за продан. Взех го за моя JK, но се оказа , че е еднакъв с моите спирачки. Моя JK е 2017г. и вероятно моделите преди 2011г. са с по-малки апарати и дискове и за тях ще е Big Brake kits...
                          Мерси, Руси, ей сега ще го питам а той що се не обажда )
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #43
                            От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

                            За човек ,който сам си ремонтира колите ,две аварии заради немърливост (по спирачната система!)не говорят нищо добро. Надявам се "бустера" и "МЦ"-то ,както и останалите финтифлюшки ,да бъдат монтирани с подобаващо уважение ,или от сервизен специалист.
                            Калин Владов,09РСПБЗН

                            Коментар


                            • #44
                              От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

                              Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                              За човек ,който сам си ремонтира колите ,две аварии заради немърливост (по спирачната система!)не говорят нищо добро. Надявам се "бустера" и "МЦ"-то ,както и останалите финтифлюшки ,да бъдат монтирани с подобаващо уважение ,или от сервизен специалист.
                              ... а и "калиперите" ако не са "болт-он", в гаражни условия не виждам как ще се догодят към shenkelite.

                              P.S. Извинявам се за "шенкелите", но в момента не се сещам как бяха на английски, та за това поне ще ползвам латиница .
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #45
                                От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

                                Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                                За човек ,който сам си ремонтира колите ,две аварии заради немърливост (по спирачната система!)не говорят нищо добро. Надявам се "бустера" и "МЦ"-то ,както и останалите финтифлюшки ,да бъдат монтирани с подобаващо уважение ,или от сервизен специалист.
                                Ей много сте докачливи тия дето си вадите хляба с ремонти, че ви ядем от залъка ) Ето и тука един англичанин ми се "разсърди" , че го отсвирих щото е гола вода под налягане, и за нещо струващо 600 долара в САЩ, което с отстъпка сигурно е 450 долара тук ми иска 1200 паунда и когато му искам технически характеристики ме гледа като марсианец.

                                Немърливост не точно, аз съм дори педант в ремонтите, ти слагаш ли авиационни маркери на всеки болт и стягаш ли всеки болт с динамометър по спецификация, щото аз да и от десет години след ремонт проблеми нямам.

                                Виж проблеми имам с липсата на време и сили, щото аз си вадя хляба с компютри а мазните ръце са ми хоби и понякога принудително хоби, веднъж ми се запали спирачката щото на магистрала с пълен джип с хора, крещяши заради слухови проблеми, просто не чух, че колелото задържа, едното, задържа, загряло се и понеже горещо когато избегнах сблъсък с един идиот при рязко набиване на спирачка, просто колелото прегря и се запали, след този ми ремонт не съм имал ядове с тази страна.

                                Другия проблем от лятото пак си е моя вина, мързел, чувах ясни симптоми ама мързел щото след 2500 КМ каране с 3-4 часа сън ама точно и само до основен прегледа на спирачна система ми беше, и викам си еба го, един два дни ще изтрае после на сянка в гаража ще го погледна, е не изтрая и пак малшанс, камъче да ти влезе между накладката и диска, колкото и да си механик не можеш го предотврати, офроуд е това, Кинекса ми каза, че е виждал калипер строшен пак по този тертип, камъче между диска и накладката.

                                Джоу, и да ми се сърдиш за чуждиците, дреме ми да дедовия, казах ти, че някой термини не ги знам на български, други съм ги забравил.

                                И понеже не ИСКАМ сбирщайн, който ти визираш, точно за това няма да седна да нагаждам калипери от други возила, искам нещо което отварям му кашончето и то си пасва без да се почесвам и да диря стругари, баячки, и други вещи лица в тази област
                                Проблема със сбирщайна се случва когато не го очакваш и за ремонт ако пак трябва, стругар, фрезист, части от морга, крило от прилеп и инструмент от 1867 година, кво правим на пътя, ти имаш ли си идея, че масово големи авто сервизи по света нямат ъглошлайф, колонна бормашина и как се казва онова нещо с двигател и два шлайфащи диска от ляво и от дясно, тия само ще вдигат рамене и ще те ожалят без да могат да помогнат със сбирщайна.
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X