Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хубав зехтин в района на Тасос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хубав зехтин в района на Тасос

    Здравейте
    Някой да знае къде в района на тасос може да се намери хубав домашен зехтин?

  • #2
    От: Хубав зехтин в района на Тасос

    В големия супермаркет. Мазутис, но той е само един голям. Ако не се е променило нещо там са само кооперативи. Има и една преса, пускат туристи.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Хубав зехтин в района на Тасос

      За кои голям супермаркет точно става въпрос? Къде се намира?

      Коментар


      • #4
        От: Хубав зехтин в района на Тасос

        Той голям е само един.


        ПП брей, два били. Лимена тасо и лименария
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Хубав зехтин в района на Тасос

          Той там местният, май е само една марка (дето не мога да я цитирам, защото не се интересувам от зехтин), продава се във всяко селище (вкл. по дворовете), пазар и магазин, на една и съща цена (+– евро на литър). Тенекии по пет литра, едни зеленикави.

          ПП
          И няма домашен зехтин (маани ги приказките от съседната тема) - производителите на маслини си продават/предават продукцията в маслобойната и получават зехтин, в количество според нормативите за рандеман.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #6
            От: Хубав зехтин в района на Тасос

            Преди няма и месец приятел който има каравана близо до Кавала ми донесе едно пет-литрово тенеке за осемнаесе еврака, но нещо не съм впечатлен, има някакъв лек дъх на гранясало.
            Ще снимам тубата да не се врътне още някой.

            Като минавам през Драма винаги спирам на Карфура за зехтин и узо в едни двулитрови бутилки.
            За зехтина гледам първо дали има нещо на примоция с/у касите, както ме светнаха местните, и ако няма после по щандовете.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Хубав зехтин в района на Тасос

              Ние наскоро открихме ,че в БГ можеш да си купиш по хубав зехтин. Това са хора,които имат градини там и предлагат собственото производство. Всяка година сме в Гърция и преди купувахме ,но разликата е повечето в етикетите. Рядко сме попадали на нещо по така. И има значение дали е от северна Гърция или островите. От островите на нас повече ни харесва.
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • #8
                От: Хубав зехтин в района на Тасос

                Дай някоя връзка за хубав загтин

                Коментар


                • #9
                  От: Хубав зехтин в района на Тасос

                  От тасос съм взимал хубав зехтин от Теологос, едно малко селце има една баба продава точно преди на рейса плацата мисля, че беше. В метални тубипредполагам, че го прекупува но беше хубав, има и други домашни неща там. Ако си на острова и ти се разкарва мини
                  Газ 69 2.4i
                  Густо майна, пътят свърши !!!
                  GSM: О895 7О6О59

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хубав зехтин в района на Тасос

                    Домашни много ме кефи
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Хубав зехтин в района на Тасос

                      Говорих с човек ,който е работил в маслобойна. Сега не си спомням точно процеса ,но си спомням ,че тези които си взимат за домашна употреба взимат в един определен момент от рафинирането . Това е за тяхна лична употреба. От този зехтин трябва да се търси. След това следвали още няколко процеса и тогава зехтина излиза на пазара...
                      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хубав зехтин в района на Тасос

                        Изгубил съм телефона ,но помня къщата. Намира се в квартал "Речица" Сливен. Те май споменаха ,че по това време са на острова /Крит или Корфу/ . Ще търся телефон и ще го напиша
                        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Хубав зехтин в района на Тасос

                          На Тасос има, имаше де, щото от поне 10 години не съм ходил, един модел местен зехтин, фабричен. Забрайх го как се казва, на обратната страна на кутията има карта на острова. Във всяко локално магазинче го продават. Гледай датата на производство, да не ти сурнат по миналогодишен.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X