Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся инструкция за експлоатация или ремонт на бензинов тример

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся инструкция за експлоатация или ремонт на бензинов тример

    Случайно се сдобих с бензинов тример Mcculloch, на който пише Titan t2010.

    На първо търсене не открих нищо за тая самобръсначка, а е по-добре да прочета нещо, и тогава да и почна профилактиката и.

    Никъде не видях колко масло се слага в бензина.

    Мога ли да и сложа нож, вместо главата с кордата, и какъв, евентуално?

    И още разни въпросчета, ама те вероятно ще изчезнат след прочитане на мануала.

  • #2
    От: Търся инструкция за експлоатация или ремонт на бензинов тример

    1:40
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Търся инструкция за експлоатация или ремонт на бензинов тример

      тук няма ли?

      50-1 масло
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        От: Търся инструкция за експлоатация или ремонт на бензинов тример

        Благодаря.

        За разглобяването ще разчитам на интуитивни виждания, и инженерни познания, защото трябва да отворя стартера, че запъва въженцето.
        И да го затворя, работещ, при това.

        За настройки на карбуратора явно също ще карам, както си знам, ако няма някое пдф-че...

        Коментар


        • #5
          От: Търся инструкция за експлоатация или ремонт на бензинов тример

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          тук няма ли?

          50-1 масло
          Няма, претръсках го сайта още в началото.
          Вероятно това се води и по някакъв друг начин, който не съм открил какъв е, но по играчката пише само и единствено Titan T2010.

          1:40 или 1:50 е горе-долу все тая, ако пуши много, следващата доза ще е по-редичка.
          Това е първото двутактово, дето виждам, на което не пише на капачката каква е пропорцията.

          Коментар


          • #6
            От: Търся инструкция за експлоатация или ремонт на бензинов тример

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            Случайно се сдобих с бензинов тример Mcculloch, на който пише Titan t2010.

            На първо търсене не открих нищо за тая самобръсначка, а е по-добре да прочета нещо, и тогава да и почна профилактиката и.

            Никъде не видях колко масло се слага в бензина.

            Мога ли да и сложа нож, вместо главата с кордата, и какъв, евентуално?

            И още разни въпросчета, ама те вероятно ще изчезнат след прочитане на мануала.
            Вени, в магазините за такава техника има шишета за смесване на гориво с масло . А за ножа / аз му викам диск/ ...да Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180620_151605.jpg
Прегледи:1
Размер:637.0 КБ
ID:5797566...щото само с него мога да разчистя подобна джунглаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:20180729_123515.jpg
Прегледи:1
Размер:616.3 КБ
ID:5797567
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • #7
              От: Търся инструкция за експлоатация или ремонт на бензинов тример

              1:50 е при хубаво гориво и хубаво масло. В България сме. Затова 1:40
              За храсти има циркулярен диск. Тоя с 2-3-4 зъба е за гъста трева. Става и за храсти внимателската, но предвид че циркулярния е десет кинта нема смисъл.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Търся инструкция за експлоатация или ремонт на бензинов тример

                Сашо, ясно.

                Само да вметна, че от 1976 карах карт с двутактови двигатели - от 50 до 125 сс - общо 6, после карах Балкан 50, после карах Jawa CZ 350 cc, които също са двутактови, така че шише за правене на двутактова смес не ми трябва - достатъчно чалъми знам, как да си направя сместта, само дето не съм сигурен в съотношението, за което ми беше и въпроса.

                И другия въпрос - на точно тая играчка, какъв точно диск, или нож, бих могъл да монтирам, ама на тоя въпрос ще ми отговори мануала, който издирвам. Присъединителните размери са ми интересни, иначе ми трябва диск или нож с три остриета. Храсти нямам, гъстата трева е едно петно с паламида. 2х2 м е.

                Инак, благодаря ти.

                Коментар


                • #9
                  От: Търся инструкция за експлоатация или ремонт на бензинов тример

                  Знам че ще се разберем , аз ползвам такъв диск / тройка / но си го заточвам по специален начин и храсталака няма шанс.
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся инструкция за експлоатация или ремонт на бензинов тример

                    Аз по принцип горе ползвам електрическа косачка с колелца,и си серетирам ножа, и върши добра работа, ама е наклонен терена, и ми идва нанагорно. За това взех играчката, за която вдигнах темата със съответните въпроси

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся инструкция за експлоатация или ремонт на бензинов тример

                      Това си е Китайче, гори 25 мл двутактово масло за 1 литър бензин. Веднага казвам,да се изпозва 100 октана бензин, няма клапани и разхода е малък и мощността е голяма. Т.е за 4 л. бензин 100 мл масло
                      За предпочитавие ,маслото да е синтетично, не пуши и не смърди. Но си е скъпо. Купи си качествена грес и спринцовка от 50 мл, с нея ще смазваш редуктора на главата, както и шлиците от двигателя до главата. Кордовата глава се зарежда с 2.4 мм корда, като разтегнеш 3 пъти хоризонтално двете ръце, това е дължината й. Тризъбия диск се използва за трева 50 см и дребни храсти. Циркулярния диск е за 60см-1 м. трева с оформени 5-8 см храсти и дръвчета. Ако нещо не ти е ясно сподели на лични.
                      Последно редактирано от белята; 05-09-18, 20:49. Причина: кривопис
                      Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся инструкция за експлоатация или ремонт на бензинов тример

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        Никъде не видях колко масло се слага в бензина.
                        Съотношението бензин-масло зависи не от модела на машината, а от качествата на бензина и маслото. Дори и най-доброто синтетично двутактово масло не е препоръчително да се слага в по-ниски концентрации от 1:40. 1:50 върши работа докато изтече гаранцията, скоро след това - ремонт. Това не го казвам от личен опит. По специализираните форуми има хора, които тестват различни масла в различни концентрации, как се отразяват на резачките. От тях черпя тази информация.

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        Мога ли да и сложа нож, вместо главата с кордата, и какъв, евентуално?
                        Странно е, че технически грамотен човек, като теб, при това с опит във форумите, не дава никаква информация за въпросния тример

                        Та, ако е с кардан и има нужната мощност - може да сложиш всичко. Ако е с жило, препоръката е да си остане с кордата.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся инструкция за експлоатация или ремонт на бензинов тример

                          Първоначално публикуван от Христо_Шн Преглед на мнение
                          Странно е, че технически грамотен човек, като теб, при това с опит във форумите, не дава никаква информация за въпросния тример
                          Аз не искам да давам информация за въпросния тример, аз търся информация за него!
                          Благодаря, но вече се съмнявам дали съм технически грамотен, или че имам нещо общо с IT...

                          Ако успееш да споделиш някакъв линк с информация за него, ще ти бъда много благодарен. Предварително да кажа, да не си губиш времето да ровиш с Гугъл, Яху, Бинг, Яндекс и още няколко популярни търсачки, защото за тях този модел не съществува. Както и за МакКлъч, прочее.

                          За да не си помисли някой, че редиректвам към green caviar, пращам снимки на въпросното съоръжение.







                          Случайно забелязах, че няма карданна предавка, и въпроса за тройния дисков нож отпада, двигателчето, което е подходящо за бензинов часовник, явно няма да го върти.

                          Белята, сега ще ти пратя едно въпросче, дано не те ангажирам много с отговора му, и предварително ти благодаря.
                          Последно редактирано от Veni1; 06-09-18, 16:02.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся инструкция за експлоатация или ремонт на бензинов тример

                            Има 2011 който е на 25 години.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся инструкция за експлоатация или ремонт на бензинов тример

                              Аз имам t2010, който няма вид на музеен експонат, и има вид на нещо, което не се индексира от търсачките.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X