Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пали от втори път - винаги! И топла и студена!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пали от втори път - винаги! И топла и студена!

    И пак да кажа. Сутрин като я изкараме от двора и я оставим отвън. След час я поля от четвърт. През останалоо време винаги от втори път или с повече въртене!!!!

    Коментар


    • #17
      От: Пали от втори път - винаги! И топла и студена!

      Датчика под делкото, да.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #18
        От: Пали от втори път - винаги! И топла и студена!

        Още не съм сменил датчика защото не успях да поръчам нов. Но го откачах от буксата. Не показва температурата на таблото. Това не е ли датчик само за уреда ? На ситроена ми имам един за уреда на таблото и друг който се ползва от компютъра!

        Коментар


        • #19
          От: Пали от втори път - винаги! И топла и студена!

          При мен датчиците са два и са близко разположени един до друг. Единият - с един пин е за уреда на таблото, а другият с два пина е за компа, ако не греша. Да не си извадил грешния куплунг?

          Коментар


          • #20
            От: Пали от втори път - винаги! И топла и студена!

            Хммм. Ще заничам утре пак че ме тръшна грипа!!! Дано попадна на правилния!

            Коментар


            • #21
              От: Пали от втори път - винаги! И топла и студена!

              Този за компа, обикновено е светлозелен и куплунга е с телена щипка. Пиновете са два плоски по спомен.
              Аз отдолу го разкачах по-лесно.
              Имам тема в този подфорум, която по спомен се казваше "От какво може да е?"
              В темата има и снимки на въпросния.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #22
                От: Пали от втори път - винаги! И топла и студена!

                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                Регулатор наналягане ... Обикновено е накрая на рейката с дюзите. Нещо подобно:



                [ATTACH=CONFIG]968036[/ATTACH]

                Малкия щуцер взема вакуум от вх. колектор. Големия връща излишното гориво.

                Обикновено проблемът им е във спукана мембрана. По принцип като откачиш маркуча от тънкия щуцер, той трябва да е абсолютно сух. Когато спука мембраната, в него се появява бензин. Може и съвсем малко да е. Той влиза във вх. колектор и дави колата при първо палене. При втори опит, вече бензина от колектора е поизчезнал и за това пали. Прави го на студено, защото трябва време да налее повечко бензин в колектора. Обикновено проблемът е придружен с леко нестабилни или високи обороти на свободен ход.

                ...въпросът е :дали става това
                https://www.spectromatic.net/bg/prod...r-3-0-bar.html
                защото в спецификацията е показана Фероза след 1998???
                ...и моля,припомнете ми-колко налягане трябва да поддържа-3.0 или 3.5 бара?
                Последно редактирано от dit_dh; 18-11-18, 08:44.
                VENI-VIDI-VICI!

                Коментар


                • #23
                  От: Пали от втори път - винаги! И топла и студена!

                  При мен не е и ат датчика. Смених го. Същата работа. Друго забелязах. Че като завъртя на стартер 2 секунди без да запали. После и след час и след 2 пали от четвърт. Или като я изгася на скорост. На нески обороти !!!! Клед това пак пали от раз

                  Коментар


                  • #24
                    От: Пали от втори път - винаги! И топла и студена!

                    Имам съмнения, че е от един механизъм в тялото на дросела. Свързано е към охладителната течност и отваря и затваря отвор според това дали е топла или студена. Планирам като се стопли да прочистя и проверя, но сега не ми се занимава. Ако има ентусиасти могат да пробват. Става въпрос за двата тънки маркуча охладителна течност които влизат в тялото на дросела...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Пали от втори път - винаги! И топла и студена!

                      U
                      Първоначално публикуван от Rosen_v Преглед на мнение
                      Имам съмнения, че е от един механизъм в тялото на дросела. Свързано е към охладителната течност и отваря и затваря отвор според това дали е топла или студена. Планирам като се стопли да прочистя и проверя, но сега не ми се занимава. Ако има ентусиасти могат да пробват. Става въпрос за двата тънки маркуча охладителна течност които влизат в тялото на дросела...


                      То този клапан е един вид смукач. Писах че и на топло и студено е едно и също! Мога ли да премеря наляганео на помпата през маркуча за излишното гориво?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Пали от втори път - винаги! И топла и студена!

                        Станало е объркване, при мен не пали добре студена и съм набедил него. Говорех за себе си... Мисля, че най добре е да измериш налягането на помпата преди рейката на дюзите някъде. Аз бях го замислил на входа или изхода на горивния филтър, но се размина. Проблемът ми беше запушена цедка на входа на горивната помпа. Имаше налягане, но нямаше дебит. Симптоми: пали лесно, но не се форсира и гасне сама.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Пали от втори път - винаги! И топла и студена!

                          Първоначално публикуван от Rosen_v Преглед на мнение
                          Станало е объркване, при мен не пали добре студена и съм набедил него. Говорех за себе си... Мисля, че най добре е да измериш налягането на помпата преди рейката на дюзите някъде. Аз бях го замислил на входа или изхода на горивния филтър, но се размина. Проблемът ми беше запушена цедка на входа на горивната помпа. Имаше налягане, но нямаше дебит. Симптоми: пали лесно, но не се форсира и гасне сама.
                          Чистих я лятото цедката. Не можах тжгава да сваля цялата помпа! Преди да я изчистя бучеше повече. Сега почти не се чува! А преди помпата дали има филтър или нещо подобно. За налягането ще опитам в сервиз някъде ако някой се навие да го премери! Дано знаят как. Хехех

                          Коментар


                          • #28
                            От: Пали от втори път - винаги! И топла и студена!

                            Освен конусната цедка на входа на помпата , не знам да има друга. Отварял съм резервоар и там на входа на тръбата за помпата имаше нещо полуразложено, та аз си сложих решетчица, но не знам как е било оригинално. Резервоара го рязах и после го заварявах, че беше пълен с ръжда.
                            Сега ми идва наум нещо, не знам дали е основателно. Ако акумулатора е паднал и при въртене напрежението пада под някакъв праг може да бърка компа и системите на инжекциона - не съм сигурен дали е възможно тука, но поне може да се провери лесно...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Пали от втори път - винаги! И топла и студена!

                              Тук се вижда каква е цедката в резервоара (снимката е от форума):
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03671.jpg
Прегледи:2
Размер:126.1 КБ
ID:5808473

                              Първоначално публикуван от Rosen_v Преглед на мнение
                              Сега ми идва наум нещо, не знам дали е основателно. Ако акумулатора е паднал и при въртене напрежението пада под някакъв праг може да бърка компа и системите на инжекциона - не съм сигурен дали е възможно тука, но поне може да се провери лесно...
                              Гадаете, гадаете...
                              Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                              Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                              Коментар


                              • #30
                                От: Пали от втори път - винаги! И топла и студена!

                                Да, снимката прекрасно показва каква е била оригиналната цедка в резервоара. При мен мрежичката се беше разпаднала и си сложих нова.

                                Гадая разбира се, ако знаех със сигурност каква е причината щях да кажа. Ако ти имаш нещо наум - ще съм благодарен да подадеш информация!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X