Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов собственик на СФ 1 / 2.4 бензин 2wd

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов собственик на СФ 1 / 2.4 бензин 2wd

    Здравейте уважаеми съфорумници, от една седмица съм горд та горд собственик на един стар но лъскав черен Хюндай Санта Фе от 2006 година, бензинов 2.4 мотор с ръчни скорости и само предно предаване. Има си климатик, кожичка, подрев на седалките - мечта. Само ми липсва автоматика...
    Изключително съм очарован от автомобилът. За размерите си и малкият мотор, мисля, че е доста пъргав за градско каране.
    Още преди да закупя така търсеният автомобил, се бях регистрирал във форума, и активно проучвах доста неща за модела. Особено много, мисля, че не е изписано, но и за една седмица каране открих и се появиха няколко проблема/неясноти/въпроси.
    Извинявам се, че с първият си пост започвам с въпросите, но надявам се да остана редовен посетител. Също съжалявам, ако допускам правописни грешки, но пиша от телефона си!
    1. Автомобилът е закупен в Германия, и там ще се кара, изпитвал със няколко автомобила разликата от немско и българско гориво. Та, Санта Фе-то харчи градско 11/100, което ме удовлетворява напълно, НО извънградския разход пада с 1 литър надолу при каране 100км/ч, ако вдигна 120 разхода е като градско. Нормално ли е?
    2. Извънградско, като вдигна 120-125, се усеша, като чв можеби е много за мотора,.. топ спийд му дават 178км/ч!
    3. (Най-важен) в последствие се оказа, че от скоростната кутия покапка масълце, но да се убия, не мога да намеря от къде се долива, или контролната пробка от която се проверява нивото. Сваках кори, капаци, с фенери и лампи светя и гледам. Няма от къде да се долее?!?? Десет дни, всеки ден това гледам оод капама, а в интернет НЯМА никаква информация по въпроса.
    Извинявам се за дългия пост!
    Поздрави на всички колеги!

  • #2
    От: Нов собственик на СФ 1 / 2.4 бензин 2wd

    По т.2 - не е нормално или са ти погрешни усещанията, аз имам Тусон 2005г. автоматик, даже е с по-малкия двигател 2.0 и до над 140 км/ч. се чувства добре, нагоре става леко нестабилна, но това е от клиренса.
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: Нов собственик на СФ 1 / 2.4 бензин 2wd

      Усещането е, като, че ли мотора е в много високи обороти, а всъщност със 120 е под 3000 оборота. После става може би прекалено шумно. За първи път карам Хюндай, не съм го настъпвал още.
      Среща ли се някой, да е сменял масло на скоростите (ръчни скорости), или да знае къде да гледам за пробка! От къде да долея/контролирам!

      Коментар


      • #4
        От: Нов собственик на СФ 1 / 2.4 бензин 2wd

        я провери тези линкове за документация
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          От: Нов собственик на СФ 1 / 2.4 бензин 2wd

          Прегледах цялата статия, заедно с връзките към нея, но не откривам нищо за ръчната скоростна кутия, в интернет също няма!

          Коментар


          • #6
            От: Нов собственик на СФ 1 / 2.4 бензин 2wd

            ето какво пише в ръководството на моя Тусон, мисля че кутиите трябва да са еднакви

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tucson.JPG
Прегледи:1
Размер:482.2 КБ
ID:5797571
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              От: Нов собственик на СФ 1 / 2.4 бензин 2wd

              А колеги, нормално ли е при палене (студен двигател) да държи 1500-2000 оборота? Държи ги докато не загрее малко, поне за няколко минути, дори и веднага да потегля.

              Коментар


              • #8
                От: Нов собственик на СФ 1 / 2.4 бензин 2wd

                Нормално е, аз съм с Туксон 2.0 бензин и на студено държи високи обороти, докато не позагрее. Старото ми 1.9TDI в студените дни държеше 1200-1300 оборота, докато загрее и падне на 800
                Hyundai Tucson 2006, 2.0 DOHC, 4WD 5M

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X