Обява

Свий
Няма добавени обяви.

В търсене на майстор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • В търсене на майстор

    Здравейте,

    В търсене съм на майстор за довършителните работи на едно апартаментче. Какво има да се прави най-общо:

    - лепене на плочки
    - боядисване
    - шпакловка и замазка, ако е нужно, след оглед
    - малко зидане
    - малко прокарване на ВиК
    - изнасяне на няколко ключа и контакта
    - монтиране на осветителни тела, бойлер и др.
    - монтиране на моноблок, мивки, смесители и др.

    За София става дума. От интернет намерих и звънях поне на 10-на майстори, но всичките са заети. Препоръчайте някой свестен и кадърен майстор, който да може да се ангажира с нашия апартамент.

  • #2
    От: В търсене на майстор

    Аз все пак ще пиша, я оцелее, я не.

    Владо,

    по-това време на годината са останали свободни само много скъпи и много некадърни майстори. Дори некадърните и евтини са свършили. Или ще попаднеш на схемата, където майстор взима 5-6 обекта, разпердушинва ги до ремонтно състояние ги и после ги бута успердно 3 месеца.

    ИЛИ си имал голям късмет да попаднеш на някой, на когото е отпаднал обект ама не разчитай много, много.

    Коментар


    • #3
      От: В търсене на майстор

      Бе аз веднага мога да дам една рецепта за осигуряване на майстор с отпаднал обект - ама е солена и пиперлия...
      А без майтап, не е сега времето за търсене.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #4
        От: В търсене на майстор

        Тоя списък бригада ще го работи поне седмица. Такава свободна в момента за София...ако намериш, по-добре не я взимай, защото 100% са изгонени от някъде.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: В търсене на майстор

          Разбирам колеги, наясно съм, че болшинството свестни майстори са заети, но няма как човек да си избира имот, според заетостта на майсторите. Ще търсим, пък вече каквото намерим, каквото ни се падне

          Коментар


          • #6
            От: В търсене на майстор

            Този обем работа за една седмица не може да го свърши и бригада, освен ако е през пръсти. Има си технически времена.
            Аз това го правя за месец.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: В търсене на майстор

              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
              Този обем работа за една седмица не може да го свърши и бригада...
              Участникът тук Самодържец има интересен подпис по въпроса. Перифразирано - това, че един човек може да залепи днес пет квадрата плочки, изобщо не значи, че пет души могат да направят днес една баня...
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #8
                От: В търсене на майстор

                Именно.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: В търсене на майстор

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Участникът тук Самодържец има интересен подпис по въпроса. Перифразирано - това, че един човек може да залепи днес пет квадрата плочки, изобщо не значи, че пет души могат да направят днес една баня...
                  Има и още една поговорка , която ползвам редовно : Един човек може да построи една къща за 100 дни , обаче 100 човека не могат да я построят за 1 ден . Днес бяхме трима в една баня 2 на 2 м и с вана 70 см широка . Понеже бяха пробили две дупки на грешно място и се наложи да сменям плочка , ги помолих културно да си барат оная работа за един час през джоба , за да мога да свърша по- бързо и да им освободя полето да довършат останалата си работа .
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • #10
                    От: В търсене на майстор

                    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                    Днес бяхме трима в една баня 2 на 2 м и с вана 70 см широка...
                    И кой е организаторът на това меле! В Германия?!
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #11
                      От: В търсене на майстор

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      И кой е организаторът на това меле! В Германия?!
                      Организатора е нуждата ..... Клиента иска да има баня . Младежите от фирмата бързат и дупчат на грешното място , вчера . Днес отивам да отстранявам грешката и младежите ми казаха да дойда друг път . Аз им казах че сега имам време и ако не ми осигурят време и място за работа да си търсят друг . Обаждат се на мен защото аз я правих банята , пък сме си и кооперация с шефа им .
                      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                      Коментар


                      • #12
                        От: В търсене на майстор

                        Е значи "шефа им". Абе, това да не е тукашна "фирма" с шеф, телефон и кафеджийка? Личен състав - случаен и плаващ, според случая.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #13
                          От: В търсене на майстор

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Е значи "шефа им". Абе, това да не е тукашна "фирма" с шеф, телефон и кафеджийка? Личен състав - случаен и плаващ, според случая.
                          Малка семейна фирма , която се разраства . Първо са били мъжът , жена му и още двама или трима работници . Сега вече синовете са отговорни за по няколко подчинени . Имат си и офис сътруднички . Аз работя с малкият син и понякога с майка му . С бащата и другият брат се познаваме , но не контактувам много с тях . Понякога дори само по е-майл адрес , после оферта и накрая фактурата . Звъним си само когато има нещо много спешно което не може да чака , вечерта да си отворя пощата .

                          Да не забравяме и клиента дето притропва от крак на крак в коридора и иска и да се къпе и да си ползва WC .
                          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                          Коментар


                          • #14
                            От: В търсене на майстор

                            Първоначално публикуван от _vlado_ Преглед на мнение
                            Здравейте,

                            В търсене съм на майстор за довършителните работи на едно апартаментче. Какво има да се прави най-общо:

                            - лепене на плочки
                            - боядисване
                            - шпакловка и замазка, ако е нужно, след оглед
                            - малко зидане
                            - малко прокарване на ВиК
                            - изнасяне на няколко ключа и контакта
                            - монтиране на осветителни тела, бойлер и др.
                            - монтиране на моноблок, мивки, смесители и др.

                            За София става дума. От интернет намерих и звънях поне на 10-на майстори, но всичките са заети. Препоръчайте някой свестен и кадърен майстор, който да може да се ангажира с нашия апартамент.
                            Понеже моята работа е такава , че влизам да работя след ремонта , ще ти дам един съвет: Не търси майстори които не познаваш или не ти гарантира някой за тях , ще загубиш много време и ще ти излезе двойно по-скъпо. Намери правилният майстор и го изчакай колкото е нужно за да се освободи. Ще ти дам примери: Клиент в Бургас , правят му основен ремонт на двустаен апартамент , продължава 8-9 месеца. След като монтирах кухнята и спалнята , реши да прави наново основен ремонт. Като ходиш пред кухнята се усеща как се качваш на по-високо и слизаш на по-ниско , гардероба седи наклонен като кулата в Пиза , на 180см.има 3см. разлика. За стените просто не знам какво да кажа. Апартамент в София , точно една година правят ремонт , шпакловка на стени , дограми , бани , под. Преди една седмица сложиха и паркета /наново си правиха пода , че беше крив/ та имах възможност да довърша кухнята. Работя на подвижна лампа , защото няма нито една фасунга с крушка , ток ме би няколко пъти , защото нито един кабел не е изолиран. Вчера аз монтирах кранчета на водопровода , защото са ги пропуснали. Днес трябва да оправя и канала , защото са дали наклон на коляното към шкафа на мивката. На пода в зоната с плочки има два сифона за в случай на авария , докато монтирах четирите кранчета протече малко вода , стигна почти до паркета , но нито капка не влезе в сифоните. И за капак , след обяд към пет часа дойдоха да шпакловат и пребоядисват целия апартамент , защото някой си е оставил ръцете . Това при монтиран трислоен паркет , монтирана голяма кухня със скъпи уреди. Шпакловка и бой върху старата боя. А и да не забравя , едната стена я изправях , че имаше осем сантиметра разлика и не ми харесваше как седи плота на кухнята. Това в апартамент в който не се пестят пари , има и технически ръководител на обекта.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • #15
                              От: В търсене на майстор

                              Избирайте майсторите по препоръки от доволни клиенти. Иначе може да последва това:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41340168_2117713548467302_2935588341267038208_n.jpg
Прегледи:1
Размер:96.1 КБ
ID:5797714
                              Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                              Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X