Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За резонаторите ...

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: за резонаторите

    Незнам дали тука му е мястото на поста ми ама...
    Резонатора на КТма ми е яко спукан и е започнал да се цепи и по единия шев.Та въпроса ми е с какво може да се завари при положение,че е никилиран или според мен е такъв.Ще кача и една снимка на мотора да се види какъв е резонатора.
    ПП:по хувави снимки нямам за в момента.
    Прикачени файлове
    Aprilia RX 125=>KTM EXC 200=>VW Golf Mk3 TDI...
    Gas Gas EC 200

    Коментар


    • #17
      До: за резонаторите

      ..работата с резонаторите..си е цяла отделна наука..почти не се поддава на описване с математически формули..напоследък имало компютърни програми които симулират процесите но..експериментално..си се правят и до ден днешен..бяхме писали много по тази тема някъде из форума ..най просто погледнато -използват се трептенията на вълните в ауспуха ..за да се създаде при подходящи обороти "засмукване" на газовете за по бързо очистване на цилиндъра..а малко след това от обратният конус се отразява вълна коятода "затапи" пресните газове които започват да излизат след изгорелите от отвора /при 2т/ при 4 т също се използват акустичните вълни в ауспуха..проблемите идват от това че и скороста на вълните се мени от температурата на газовете...а тя пък се мени..от други неща..дори по едно време при 500гп моторите за шосе имаше системи за впръскване на вода в ауспуха..до там бяха стигнали..съпротивлението на заглушителя е също ключово важно и пак се наглася според обороти и тн..а бе ..сложна работа ..иначе темата е много интересна..но и прекалено обширна

      Коментар


      • #18
        До: За резонаторите ...

        До сега всички 2т мотори които съм виждал резонаторите им се държат с прУжини какво ще стане ако се направи с скоба за ауспух на лека кола или просто с някаква скоба и ще бъде ли това проблем ???
        Последно редактирано от Тануцо; 14-09-09, 21:12.

        Коментар


        • #19
          До: За резонаторите ...

          Моя си е със скоба от резонатора към заглушителя и на цилиндъра има две шпилки и там се хваща с гайки резонатора за тях.Не мисля че има проблем, но нека по вещите да се изкажат.За сега единствен минус който ме тормозеше известно време беше, че не пасваше точно сглобката между резонатора и заглушителя и понякога изпускаше газове от там и всичко ставаше в сажди отзаде, но вече се справих и с този проблем и не изпуска.
          Иван Маринов
          Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
          ЕНДУРО ВАРНА

          Коментар


          • #20
            До: За резонаторите ...

            мен ме интересува от цилиндъра към карборатора ако го направя с скоба ще има ли проблем защото моя беше оригинално с 2 прУжини
            Последно редактирано от Тануцо; 15-09-09, 09:04.

            Коментар


            • #21
              До: За резонаторите ...

              Първоначално публикуван от lordcho Преглед на мнение
              мен ме интересува от цилиндъра към карборатора ако го направя с скоба ще има ли проблем защото моя беше оригинално с 2 прожини
              Нещо си е объркал от цилиндъра към карбуратора и резонатор ли ще слагаш.А иначе към цилиндъра защо не може и да стане ама с пружини е наи лесно монтаж- демонтаж и със скоба като го направиш нали знаеш как клиясват гаиките и се късат шпилките после
              0888 074 049

              Коментар


              • #22
                До: За резонаторите ...

                Да мен не ме затруднява монтажа 2 минути по бавно може би става с скобата но става по стабилно а иначе е малко по рехаво с тези прУжини поне при мен... интересуваше ме каква роля играят те, защо е с прУжини дане би неЩо резонатора да трябва да мърда напред назад малко
                Последно редактирано от Тануцо; 15-09-09, 09:05.

                Коментар


                • #23
                  До: За резонаторите ...

                  Първоначално публикуван от Nasko_Petkov Преглед на мнение
                  Нещо си е объркал от цилиндъра към карбуратора и резонатор ли ще слагаш.А иначе към цилиндъра защо не може и да стане ама с пружини е наи лесно монтаж- демонтаж и със скоба като го направиш нали знаеш как клиясват гаиките и се късат шпилките после
                  Да сЪжалявам объркал съм имах в предвид от цилиндъра към резонатора.
                  Иначе вярно е, че става по бързо но колко може да те забавят два болта проблема ми беше друг чудех се защо е наравено така с прУжини (моя оригинално си е така), да не би да трябва нещо да мърда тва имах в предвид, а иначе със скобата става по здраво и резонатора мърда по малко (поне при мен).
                  Последно редактирано от Тануцо; 15-09-09, 09:06.

                  Коментар


                  • #24
                    До: За резонаторите ...

                    Първоначално публикуван от lordcho Преглед на мнение
                    да не би да трябва нещо да мърда тва имах в предвид, а иначе със скобата става по здраво и резонатора мърда по малко (поне при мен).
                    Не би трябвало да мърда на никаде ако те притеснява това прави го така
                    0888 074 049

                    Коментар


                    • #25
                      До: За резонаторите ...

                      Щом е резонатор значи трябва да резонира. Плюс това знаеш че кросовите мотори са подложени на големи вибрации и сътресения, затова резонаторите са с тампони и пружини, за да може да обират това.
                      Последно редактирано от Краси; 16-09-09, 08:59.
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • #26
                        До: За резонаторите ...

                        Първоначално публикуван от Nasko_Petkov Преглед на мнение
                        Нещо си е объркал от цилиндъра към карбуратора и резонатор ли ще слагаш.А иначе към цилиндъра защо не може и да стане ама с пружини е наи лесно монтаж- демонтаж и със скоба като го направиш нали знаеш как клиясват гаиките и се късат шпилките после
                        Резонатор е возможен и на засмукване
                        http://www.ru-moto.ru/readarticle.php?article_id=61

                        Коментар


                        • #27
                          До: За резонаторите ...

                          Може би не е тук мястото но все пак ще съм благодарен ако някой ме насочи.та прочетох тази полезна тема и се сещам че моето моторче си няма резонатормисля да му сложа,но се питам къде да го намеря и ще съм благодарен ако някой ме насочи към сайт или някой в Габрово-Търновския регион който да ми помогне да си намеря резонатор.мотора е сузуки 125,не е първа младост но за начинаещ мисля че става
                          благодаря предварително

                          Коментар


                          • #28
                            До: За резонаторите ...

                            Първоначално публикуван от sabi1984 Преглед на мнение
                            Може би не е тук мястото но все пак ще съм благодарен ако някой ме насочи.та прочетох тази полезна тема и се сещам че моето моторче си няма резонатормисля да му сложа,но се питам къде да го намеря и ще съм благодарен ако някой ме насочи към сайт или някой в Габрово-Търновския регион който да ми помогне да си намеря резонатор.мотора е сузуки 125,не е първа младост но за начинаещ мисля че става
                            благодаря предварително
                            100% в Бриколаж ще има. Първо там провери
                            Иво Георгиев
                            Gworkshop

                            Коментар


                            • #29
                              До: За резонаторите ...

                              Аз за моя мз-т си взех готов,от магазина и да ви кажа стана идеално,има и голяма разликав във вървенето.Незнам единствено тая вата може ли да я ,,изплюе''.
                              Поздрави !!!
                              [SIGPIC][/SIGPIC]Марин Илчев

                              Коментар


                              • #30
                                До: За резонаторите ...

                                Здравейте коелги. Карам Кавазаки КДХ 125 1994 година някъде е. Искам да му вдигна малко кончетата и да го направя малко по рязък знам, че не мога да постигна вървене като на чист крос но поне да се доближа. Търсих китове за модела но не намерих нищо. Едата ми идея е да му поръчам резонатор от Кавазаки КХ 125, да си поиграя с карбуратора, и да му сложа по лек маховик( най вероятно правен на струг и после баланс ). Какво ви е мнението. Какъв ще е резултата от смяната на резонатора?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X