Обява

Свий
Няма добавени обяви.

х. Пършевица - Очин дол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • х. Пършевица - Очин дол

    Здравейте,
    Някой да е минавал оттам или да има някяква информация?

  • #2
    От: х. Пършевица - Очин дол

    За там ,някой от групата на Зверино може да те информира най-добре!Каквото и да е ,без лопата , резачка ,лебедка или поне по-дълго въже не тръгвай!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #3
      От: х. Пършевица - Очин дол

      Пешеходната пътека е много живописна и приятна - мани ги тези железа!
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • #4
        От: х. Пършевица - Очин дол

        Миналото лято карах от Елисейна до горе и трасето е леко като последните метри са стръмно изкачване. Но за Очиндол не ходил. Като гледам картата ми се струва че и от Очиндол се минава от там.
        Land Rover Discovery
        Където е текло пак ще тече ...

        Коментар


        • #5
          От: х. Пършевица - Очин дол

          Първоначално публикуван от vas33 Преглед на мнение
          Миналото лято карах от Елисейна до горе и трасето е леко като последните метри са стръмно изкачване.
          Може ли да ми пуснеш маршрута?

          Коментар


          • #6
            От: х. Пършевица - Очин дол

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Eliseina.png
Прегледи:1
Размер:1.38 МБ
ID:5797561

            Нещо не мога с гугъл да се оправя да ми нарисува пътя, но общо взето е това. Тръгва се по каньона от Елисейна и там където започва жълтата крива на картинката се тръгва надясно и катериш нагоре . След като се тръгне на дясно пътя заобикаля леко и тръгва по хребета, ако по грешка продължиш напред ще приключиш в едно сечище от което няма път нагоре.
            Последно редактирано от vas33; 05-09-18, 09:29. Причина: пояснения
            Land Rover Discovery
            Където е текло пак ще тече ...

            Коментар


            • #7
              От: х. Пършевица - Очин дол

              vas33 Благодаря ти много!

              Коментар


              • #8
                От: х. Пършевица - Очин дол

                Здравейте,
                бихте ли ми казали какво е състоянието на пътя до хижа Пършевица? Проходим ли е с лек автомобил?
                Благодаря предварително!

                Коментар


                • #9
                  От: х. Пършевица - Очин дол

                  От Враца е асвалт до нея

                  Коментар


                  • #10
                    От: х. Пършевица - Очин дол

                    Аз го качвам от Миланово - от Лакатник до Миланово са 8 км, след това е стар калдъръмен път, но достатъчно широк и поддържат за да не си трошите джипките (не бих трошил там лек автомобил).

                    Интересно ми е дали някой има снимки на мястото, което е дал vas33? Знам само за пътека, която караме с байковете там.
                    Тел / Viber: +359 889 396 793

                    Коментар


                    • #11
                      От: х. Пършевица - Очин дол

                      Здрасти колега,
                      Не знам с каква техника възнамеряваш да минеш, но път има и ще се опитам, макар и относително да ти обясна. Тръгва се в дясно по асвалт до една отдавна нефункционираща мина - около 3-4 километра, доста наизуст. При мината се търси път вдясно вече по черно. Минава се през билото или т. нар местност "Ушите", където започва и по-екстремното спускане с доста по лош и каменист път. Страмната част е около 300 - 400 метра, след което няма драма. От там се следва главния път, като доста трудно ще обясня къде се завива в дясно... в общи линии караш окол 4-5 км. и в първия момент кедето можеш да пресечеш реката, която ти се пада от дясно, хващаш пътя дето я пресича и след около 3 км. си в Очин дол.
                      Успех!

                      Коментар


                      • #12
                        От: х. Пършевица - Очин дол

                        Първоначално публикуван от Krasimir Danailov Преглед на мнение
                        Тръгва се в дясно
                        Не познавам местността. Можеш ли да ми дадеш изходна точка за ориентир? Може и GPS координати.
                        Разгледах картата и видях връх Ушите. Това е пътя който ми обясни vas33 и по него слизам в Елисейна.
                        Така ли е или неправилно съм разбрал?
                        Последно редактирано от Павел Патев; 12-10-18, 10:12.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X