Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LED Димер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • LED Димер

    Здравейте, вчера си купих димер на Елмарк за 10 лева(до 500 w), който ми казаха, че e подходящ за LED крушки. След което отидох в практикер за димируеми ЛЕД крушки тип е14. Купих такива на Дженеръл Електрик 6w. Прибрах се вързах всичко, обаче като включих димера и от него и от крушките се чуваше звук като на стара луминисцентна лампа - при намаляване на светлината, звука се усилваше и крушките почнаха да трептят. Върнах се в практикер, казаха ми че ми е скапан димера - купих си от тях на Legrand за 71 лева. Прибрах се вързах го, трептенето на светлината изчена, но бръмченето не. Накрая сложих експериментално обикновен ключ за лампа, изчезна - бръмченето от лапмата. Каква може да е причината с димира ? Бихте ли ми предложили решение ?
    Последно редактирано от Mortos; 02-09-18, 18:21.
    Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

  • #2
    От: LED Димер

    Димирането на ЛЕД лампи през 220 волта е кауза пердута. НЯМА да стане като свят и си има причини за това. И колкото по-хубави са лампите, толкова по-зле се димират.

    Или си вземи лампи които се димират сами през дистанционно, или си вземи някакви 12в ЛЕД неща и си ги димирай през 12-те волта.

    Коментар


    • #3
      От: LED Димер

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Димирането на ЛЕД лампи през 220 волта е кауза пердута. НЯМА да стане като свят и си има причини за това. И колкото по-хубави са лампите, толкова по-зле се димират.

      Или си вземи лампи които се димират сами през дистанционно, или си вземи някакви 12в ЛЕД неща и си ги димирай през 12-те волта.
      С една малка скоба - има драйвери за светодиодно осветление, предвидени да се димират със стандартен димер за ЛНЖ. Работят повече от прилично.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #4
        От: LED Димер

        То че има, има, ама изискват разбиране на естеството на проблема.

        Коментар


        • #5
          От: LED Димер

          Пробвай друга марка крушка. Понякога е въпрос на съвместимост.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X