Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моторна спирачка, турбо и ДПФ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моторна спирачка, турбо и ДПФ

    Стана ми любопитно, в какъв ред се поставят тези неща в изпускателната уредба на съвременен дизелов двигател?

  • #2
    От: Моторна спирачка, турбо и ДПФ

    Турбо, моторна спирачка, и чак после DPF, и след това евентуално SCR.
    Отделно EGR след турбото, но зависи от конструкцията дали и преди моторната спирачка. Просто на някои моторната спирачка е на изхода на турбото.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      От: Моторна спирачка, турбо и ДПФ

      Винаги съм се чудел защо не слагат ЕГР-а след ДПФ-а. Така ще се реши проблема с набиването на сажди и превръщането им в нещо като мазна кал по тръбите.

      При мен ЕГР-а впрочем е преди турбото, но подозирам, че в темата става дума за тежкотоварни дизелови двигатели.
      Последно редактирано от swartalf; 01-09-18, 13:09.
      What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

      Коментар


      • #4
        От: Моторна спирачка, турбо и ДПФ

        ЕГР е първо, след това турбото, моторна спирачка, ДПФ. Има моторна спирачка, която се управлява с масло и е в главата на камионите. Ивекото е така и става моторна и след нея турбо.

        Коментар


        • #5
          От: Моторна спирачка, турбо и ДПФ

          Ясно.

          Вървят тука едни разсъждения на тема да се слага турбо на Дъртанян.

          Коментар


          • #6
            От: Моторна спирачка, турбо и ДПФ

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            ...
            Вървят тука едни разсъждения на тема да се слага турбо на Дъртанян.
            В правилната посока са.

            На приятел който ремонтира кемпери ми трябваше една година да го убедя, че е много по-добре да монтира някъде отдолу газови бутилки, които да зарежда на всяка бензиностанция, вместо да разнася кемперджийските до специални газ-станции, като освен за битовите нужди може да пусне и газчица в маторя, но за това трета година не подава, ама и това ще стане.
            Вече на всичките си клиенти предлага и монтира външни бутилки, та се радвам, че имам личен идеен принос в развитието на кемперджийството, поне у нас.

            P.S. Старият собственик на Савиема му е редовен пациент с новото си творение.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Моторна спирачка, турбо и ДПФ

              Стига бе, имало хора дето ремонтират кемпери? Аз си мислех - чук, гвоздеи, дъски и се оправяш.

              Иначе се продават битови газови бутилки с фланец за автомобилна зареждачка и поплавък.


              ---
              Все едно де, връщаме се на темата и разсъждаваме за универсален дпф. Има ли такова нещо както при катализаторите? Искам да съм малко по-толерантен към околните.

              Коментар


              • #8
                От: Моторна спирачка, турбо и ДПФ

                На мен темата също ми е интересна, щото реших, че искам да си докарам съвсем законно по-високо ЕВРО на 95-те коня, особено след като вчера стана ясно, че вече и N1 ще си плащат данъците като всички, което явно е било и повода от няколко седмици прегледите им да са валидни за година независимо от възрастта.

                Ще следя темата с интерес.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Моторна спирачка, турбо и ДПФ

                  Универсален ДПФ няма - няма как да догодиш регенерацията или да разбереш кога изобщо е време за нея без да добавиш към 20тина кила електроника и окабеляване.
                  What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моторна спирачка, турбо и ДПФ

                    Ясене, около 143275 пъти по лесно е да сложиш турбо мотор
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моторна спирачка, турбо и ДПФ

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Ясене, около 143275 пъти по лесно е да сложиш турбо мотор
                      Що ? Кво ше му стане на тоя камионски мотор ако го турбинира ? Няма да го кара на утрепия през цялото време, а като е в зор, и другият + е, че в момента е под 74kW.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моторна спирачка, турбо и ДПФ

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        На мен темата също ми е интересна, щото реших, че искам да си докарам съвсем законно по-високо ЕВРО на 95-те коня, особено след като вчера стана ясно, че вече и N1 ще си плащат данъците като всички, което явно е било и повода от няколко седмици прегледите им да са валидни за година независимо от възрастта.

                        Ще следя темата с интерес.
                        Вярно ли с N1,няма да минавам ГТП на 6м.?
                        Извинявам се за спама.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моторна спирачка, турбо и ДПФ

                          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                          Вярно ли с N1,няма да минавам ГТП на 6м.?
                          Извинявам се за спама.
                          НемВа да имВа N1 веч, според един законопроект, има тема за това.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #14
                            От: Моторна спирачка, турбо и ДПФ

                            Турбото е добра идея - не се занимаваш със сменяване на двигател, Технотест, пререгистрация и т.н. "приятни" и "експедитивни" дейности. Отличен вариант за стари дизелови асматици.

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            НемВа да имВа N1 веч, според един законопроект, има тема за това.
                            Не се и съмнявам - как тЪЙ хората ще плащат 10 лв данък. Жалко, надявах се да стана класически българин с Х5 4.8 IS 1+1
                            С "Фармахим" - непобедим
                            Дизел - само дънки!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Моторна спирачка, турбо и ДПФ

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Що ? Кво ше му стане на тоя камионски мотор ако го турбинира ? Няма да го кара на утрепия през цялото време, а като е в зор, и другият + е, че в момента е под 74kW.
                              Именно. Нищо няма да стане.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X