Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моторна спирачка, турбо и ДПФ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Моторна спирачка, турбо и ДПФ

    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
    Вярно ли с N1,няма да минавам ГТП на 6м.?
    Извинявам се за спама.
    Да, от около три седмици.
    В момента в който трима души с N1 и кемпери за седмица ми се похвалиха, че тия на ГТП-то са "се объркали" и им дали следващ преглед за след година, ми стана ясно, че ще падне далаверата с данъците за N1, та са променили наредбата после да няма мрънкане и за това, но както ти е казал и Гагич

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    НемВа да имВа N1 веч, според един законопроект, има тема за това.
    ...


    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Именно. Нищо няма да стане.
    Ако Ясен мине на този вариант, ще си говорим по темата след това.

    P.S. Понеже при липса на далаверата с N1 се отказвам от бензинов джип, като си взема някаква кола за возене, ще ти покажа как става и на ОМ602.940 с оригиналната помпа.
    Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 01-09-18, 21:19.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #17
      От: Моторна спирачка, турбо и ДПФ

      Моторни спирчаки са поне два вида, ретардери и те са поне два вида.
      Евро категорията винаги се е гледала и за в бъдеще ще се гледа само и единствено по документи.
      За тая работа с N1...нещо имам съмнения дали ще стане както го мислят, понеже ползите са доста съмнителни. На цифри е лесно-имаме толкова коли, толкова N1, като ги лишим от преференция, ще се получи толкова....ама не е баш така, защото общинският съвет в съседната община не спи и с такива разпоредби се създават условия за данъчна конкуренция между общините. Все пак разликата между максималния и минималния размер на местния данък е 300%. Далеч съм от мисълта, че средният милиционерски мозък в ГЕРБ би го разбрал това, но в МФ трябва да са по-наясно какво предлагат.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #18
        От: Моторна спирачка, турбо и ДПФ

        Савиемския мотор има ли маслени пръскалки за буталата, щото ако няма по-добре друг мотор, това с турбото ще приключи бързо мотора.
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • #19
          От: Моторна спирачка, турбо и ДПФ

          Определено не знам какво има вътре в савиемския мотор. Дали ще му се слага турбина не е сигурно, но моторната спирачка е задължителна. То и сега има ама клапата е страшно разхлопана.

          ДПФ е по-добре да му се сложи, иначе компромисът между видимост в огледалото и мощност е доста труден. Универсални видях че има ама нещо идват скъпи.

          За регенерацията няма място за тревоги - той повечето време е в регенерация, защото се кара с педала в пода.

          Коментар


          • #20
            От: Моторна спирачка, турбо и ДПФ

            Продължавам да твърдя, че една променлива турбина на под 1 bar ще направи чудеса.

            Със и без пръскалки, се тая, няма да строшиш тоя голям туч, като освен всичко и изгарянето ще е по-пълно, което ще е по-добре за всичко което си решил да монтираш след турбината.

            P.S. Колко коня е и какъв му е момента на тоя мотор сега ?
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #21
              От: Моторна спирачка, турбо и ДПФ

              Вместо турбина няма ли да е по-лесно да се пригоди компресор на старо от някой мерцедес? Гледам в мегапартса са по 300 лева, а ще иска доста по-малко преправяне.
              What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

              Коментар


              • #22
                От: Моторна спирачка, турбо и ДПФ

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Продължавам да твърдя, че една променлива турбина на под 1 bar ще направи чудеса.

                Със и без пръскалки, се тая, няма да строшиш тоя голям туч, като освен всичко и изгарянето ще е по-пълно, което ще е по-добре за всичко което си решил да монтираш след турбината.

                P.S. Колко коня е и какъв му е момента на тоя мотор сега ?
                Пръскалките са дълговечност, той ще кара и без тях, но до кога, и после пак във филм.? Променлива геометрия не мисля, че е нужна особено за под един бар. Най-малкото трябва да се преправи управлението на геометрията от електронно, на вакумен актуатор и да са обърне на налягане.... То няма такъв филм особено в БГ. Едно IHI като на моя теракан му върши перфектна работа, аз съм със сходен обем и 4 цилиндров и турбото не е никак лагаво.
                Относно ДПф-а и димността, мисля че първо трябва да се турбинира мотора, да се докарат смесите и тогава ще се види дали ще дими или не. Моят туч не дими ама грам, без значение от жегата и стъпката и съм само с катализатор.
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • #23
                  От: Моторна спирачка, турбо и ДПФ

                  Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                  Вместо турбина няма ли да е по-лесно да се пригоди компресор на старо от някой мерцедес? Гледам в мегапартса са по 300 лева, а ще иска доста по-малко преправяне.
                  Тоя компресор се върти от канален ремък и преправянето на всички шайби за тарапецовидни ремъци към такива за канални ще е хорор, а компресора с друго не става, иначе е добър вариант за случай като този.
                  Мислил съм го като вариант за мен, че е правено, но не искам да си махам климатика.

                  Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                  Пръскалките са дълговечност, той ще кара и без тях, но до кога, и после пак във филм.? Променлива геометрия не мисля, че е нужна особено за под един бар. Най-малкото трябва да се преправи управлението на геометрията от електронно, на вакумен актуатор и да са обърне на налягане.... То няма такъв филм особено в БГ. Едно IHI като на моя теракан му върши перфектна работа, аз съм със сходен обем и 4 цилиндров и турбото не е никак лагаво.
                  Относно ДПф-а и димността, мисля че първо трябва да се турбинира мотора, да се докарат смесите и тогава ще се види дали ще дими или не. Моят туч не дими ама грам, без значение от жегата и стъпката и съм само с катализатор.
                  Точно променлива геометрия му трябва за да му оптимизира работата още от ниските, а дълговечността може да го притеснява ако го направи на 1.5bar, но според мен идеята на кемпер 4х4 не е да се ползва за лозенска употреба, а да се преместиш до там, до където със стандартен не става, за което и този мотор му е достатъчен.
                  Ако иска пестин коня, Търтея да му метне ОМ603 или ОМ606 с по две турбини.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: Моторна спирачка, турбо и ДПФ

                    Все едно, доста излязохме от темата. Мисълта ми беше да разбера кое на каква температура и налягане очаква да работи. Чисто теоретично.

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Продължавам да твърдя, че една променлива турбина на под 1 bar ще направи чудеса.

                    Със и без пръскалки, се тая, няма да строшиш тоя голям туч, като освен всичко и изгарянето ще е по-пълно, което ще е по-добре за всичко което си решил да монтираш след турбината.

                    P.S. Колко коня е и какъв му е момента на тоя мотор сега ?
                    87кс при 3200 и нещо като 250нм ама не помня къде, примерно на 2000. Това изкарано от 3.3л обем.

                    Цялата машина натоварена си е честни 3500кг.

                    Предвид наличието на маслено-воден топлообменник подозирам че има и пръскалки.

                    Мощността и сега е достатъчна във всички случаи освен продължително изкачване.

                    Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                    Вместо турбина няма ли да е по-лесно да се пригоди компресор на старо от някой мерцедес? Гледам в мегапартса са по 300 лева, а ще иска доста по-малко преправяне.
                    Категорично няма къде да се завре. Някой от предишните кемперостроители е навтиквал алтернатор и определено не се е справил, ама за сметка на това е изхвърлил обтегача на ремъка и сега трябва да кърпя неговата схема.

                    Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                    Пръскалките са дълговечност, той ще кара и без тях, но до кога, и после пак във филм.? Променлива геометрия не мисля, че е нужна особено за под един бар. Най-малкото трябва да се преправи управлението на геометрията от електронно, на вакумен актуатор и да са обърне на налягане.... То няма такъв филм особено в БГ. Едно IHI като на моя теракан му върши перфектна работа, аз съм със сходен обем и 4 цилиндров и турбото не е никак лагаво.
                    Относно ДПф-а и димността, мисля че първо трябва да се турбинира мотора, да се докарат смесите и тогава ще се види дали ще дими или не. Моят туч не дими ама грам, без значение от жегата и стъпката и съм само с катализатор.
                    Аз всякак мога да го накарам да не пуши, ограничителят на цикловата порция го знам къде е. Тъпото е че тази помпа е от по-традиционен вид и педалът определя обороти, а не момент. Няма начин да го накараш да пуши само на педала докрай, както се прави на колите. Около 2мм е ходът на педала от максималния торк за тези обороти до изключено подаване. Шанс да го накараш да работи в междинен режим има само с ръчната газ.

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    ...
                    Точно променлива геометрия му трябва за да му оптимизира работата още от ниските, а дълговечността може да го притеснява ако го направи на 1.5bar, но според мен идеята на кемпер 4х4 не е да се ползва за лозенска употреба, а да се преместиш до там, до където със стандартен не става, за което и този мотор му е достатъчен.
                    Ако иска пестин коня, Търтея да му метне ОМ603 или ОМ606 с по две турбини.
                    Идеята е много далеч от 1.5 бар. Нещо като 0.5-0.7 е изобщо практичното в тази обстановка.
                    Ако искам PK (петстотин коня) на тази машина двигателят ще ми е четвърти или пети проблем.

                    И да, този мотор може да се приеме и за достатъчен. Просто освен скромната мощност има гнусна комбинация от други недостатъци:
                    1. ВибрациЙ и шум - прекалени за моите разбирания.
                    2. Пуши - като е студен синкаво и лютиво, като го настъпиш - черно. Ако го запалиш и го оставиш да "загрява" става екокатастрофа.
                    3. Зимно време пали само с етер. Или със спускане от Драгалевци до околовръстния път.
                    4. Торк в ниските няма. Каквото и да ми дрънкат за дизели. Като разпределение на въртящия момент по обороти го засрамват и ужаската, и еспаса. И двата тези не особено блестящи бензинови двигателя имат повече торк от дъртия МАН в почти целия му диапазон - и имат още по 1000 + оборота отгоре за кеф.

                    Подозирам че всичко това се е приемало за нормално през 1978г ама сега съм леко скептичен.

                    Та поне да вървеше. А той - не.

                    Единствените му предимства са че пали без никакъв ток (ако имаш сгоден наклон или нещо да го влачи като вършачка) и гори какавото му сипеш. Хубаво, ама, ...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Моторна спирачка, турбо и ДПФ

                      Дюзите поне проверявал ли си ги? Щото син пушек не трябва. Вибрации също.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Моторна спирачка, турбо и ДПФ

                        Заповядай да ги провериш.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Моторна спирачка, турбо и ДПФ

                          То се прави на стенд. Но предполагам го знаеш?
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #28
                            От: Моторна спирачка, турбо и ДПФ

                            Не знам как се свалят.

                            Все едно де, ще го закарам на някой дизелист - само да стигна до мотора. Засега е на по-заден план.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Моторна спирачка, турбо и ДПФ

                              Аха. Ще оправим, няма нищо сложно.

                              Но първо трябва да се знае че мотора е в час, после тунинг.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #30
                                От: Моторна спирачка, турбо и ДПФ

                                Е да де. Той ако се приведе в час може да се окаже че пали лесно и не пуши и тогава мощността ще я преживеем.

                                Ако го сменям целия ще стане бензинов. Гледам мотае се тука един 3.2 редови 6 на Бенц - със все скорости.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X