Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Промени в ЗМДТ, ДОПК 2018

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Промени в ЗМДТ, ДОПК 2018

    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
    Иииии, 300 лева. Мислех, че по-големи душмани от силвър стар няма, а те искат 60+ддс.
    За 100 ми пращат по мейла нещо си, ама то такова и аз мога да си направя , ако го признават в КАТ
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • #17
      От: Промени в ЗМДТ, ДОПК 2018

      Врътни един мейл директно на производителя. Упомени, че ХХХХ вносител искат 152 евро за това. Все си мисля, че това дране е пълна самодейност на местните, която нито е одобрена, нито ще се хареса на производителя. Може и директно те да ти пратят нещото на английски.

      От съда не се сещам какво можеш да искаш?

      Коментар


      • #18
        От: Промени в ЗМДТ, ДОПК 2018

        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
        Врътни един мейл директно на производителя. Упомени, че ХХХХ вносител искат 152 евро за това. Все си мисля, че това дране е пълна самодейност на местните, която нито е одобрена, нито ще се хареса на производителя. Може и директно те да ти пратят нещото на английски.

        От съда не се сещам какво можеш да искаш?
        Местния вносител го даваше до скоро за 30 български пари.
        Обаче от Италия ( които явно са шефовете ) са им “спуснали заповед”
        Превода искат да го направя в Италия .
        Опитвам се да намеря контакт на производителя.
        А от съда ще искам , виновния да поеме разходите .
        Аз не съм виновен, че не са попълнили талона коректно и то не само единия ами и двата, изглежда като практика.
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • #19
          От: Промени в ЗМДТ, ДОПК 2018

          Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
          Местния вносител го даваше до скоро за 30 български пари.
          Обаче от Италия ( които явно са шефовете ) са им “спуснали заповед”
          Превода искат да го направя в Италия .
          Опитвам се да намеря контакт на производителя.
          А от съда ще искам , виновния да поеме разходите .
          Аз не съм виновен, че не са попълнили талона коректно и то не само единия ами и двата, изглежда като практика.

          IMHO ще ти е страшно трудно да докажеш вина. Имаш ли копие от документите, с които си регистрирал колата в КАТ? Съвсем отделно - мисля, в КАТ в последното нещо, което разписваш, преди да ти връчат талона има точка, че се съгласяваш с данните в талона и те са верни и точни. Подло, но от сърце.

          Коментар


          • #20
            От: Промени в ЗМДТ, ДОПК 2018

            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
            IMHO ще ти е страшно трудно да докажеш вина. Имаш ли копие от документите, с които си регистрирал колата в КАТ? Съвсем отделно - мисля, в КАТ в последното нещо, което разписваш, преди да ти връчат талона има точка, че се съгласяваш с данните в талона и те са верни и точни. Подло, но от сърце.
            За съжаление на официалната страница на производителя, формата за контакт е фейсбук, аз нямам такова животно

            Копия нямам на документите и двете коли бяха с български номера.

            Аз и да съм подписал , че съм съгласен с информацията в талона, не съм подписал че е непълна . Няма от къде да знам .
            В КАТ има специалисти, които вземат заплата за това .
            Аз съм прост геодезист.
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • #21
              От: Промени в ЗМДТ, ДОПК 2018

              За какви возила искат 300 лв. за бележка?
              И сигурно ли е, че нашите "убавци" имат заповед свише?
              Иначе в КАТ им плащат за каквото им плащат. Ама, ако няма черно на бяло вписана еврокатегория, няма как да я впишат.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #22
                Промени в ЗМДТ, ДОПК 2018

                Субару са двете коли.
                Не знам дали има заповед черно на бяло, но до преди време 30-те лева си ги вземаха в Габрово, а сега искат превода да се прави в Италия .

                А нали имаше някакви специални уреди , за които се изхарчиха едни пари, за мерене на изгорелите газове.
                Мерят , сравняват на какво съответсва и пишат.
                Ама някой трябва да работи нали .
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • #23
                  От: Промени в ЗМДТ, ДОПК 2018

                  Тъкмо щях да питам дали не е Субару. Няма ли начин да се извади копие на чуждият талон представен при първоначалната регистрация? Може евентуално там да е вписана.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Промени в ЗМДТ, ДОПК 2018

                    В темата тук общо взето стана ясно, че ако колата е евро 4 и надолу няма никакъв смисъл да се занимаваш с тези гимнастики. 124-ката ми няма вписана категория, евро 2 е по принцип. Данъка тази година е 20-30 лв. нагоре. На фона на 200+ не виждам проблем, а и едва ли ще е по-нисък с това евро 2.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • #25
                      От: Промени в ЗМДТ, ДОПК 2018

                      https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=232511
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #26
                        От: Промени в ЗМДТ, ДОПК 2018

                        Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                        В темата тук общо взето стана ясно, че ако колата е евро 4 и надолу няма никакъв смисъл да се занимаваш с тези гимнастики. 124-ката ми няма вписана категория, евро 2 е по принцип. Данъка тази година е 20-30 лв. нагоре. На фона на 200+ не виждам проблем, а и едва ли ще е по-нисък с това евро 2.
                        Евро 1 и 2 са с еднакъв коефицент и няма смисъл, но нагоре има .
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • #27
                          От: Промени в ЗМДТ, ДОПК 2018

                          Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                          Евро 1 и 2 са с еднакъв коефицент и няма смисъл, но нагоре има .
                          То за имането има, въпроса е дали си заслужава. Ако мислиш тази кола да я караш още 1-2 години, няма финансов смисъл. Само пари и загубено време е това със смяна на талона.
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • #28
                            От: Промени в ЗМДТ, ДОПК 2018

                            Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                            То за имането има, въпроса е дали си заслужава. Ако мислиш тази кола да я караш още 1-2 години, няма финансов смисъл. Само пари и загубено време е това със смяна на талона.
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X