Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова НИВА NOVA-340

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нова НИВА NOVA-340

    След хиляди напъни различни бои и дизайни на Дон(то не беше вектор,акрус,сибир и нам кво още) ,най-накрая украинците произведоха почти истински комбайн(почти щото нямам впечатления от първа ръка) на базата на старата СК-5М Нива.Дизайна външно е копнат от Мега 360,но със специфичното за руснаците изпълнение на ламарините видно към края на клипа.Този път са се постарали и овършаването ходи до барабана където му е мястото,а не до оня нещастен огрухвател като на дона и производните му.Много неща сте ги виждали,кабината е от Вектор,мотора 180кс рашън комънрейл,бункера се отваря ръчно и си има стопор и парапет(май не се сваля),хедера се свързва със нанайсе маркуча,но това е NOVA-340!
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

  • #2
    От: Нова НИВА NOVA-340

    Какви са им цените на руско-украинските комбайни? Да не се доближават до цената на нов claas tucano?
    Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
    Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

    Коментар


    • #3
      От: Нова НИВА NOVA-340

      Ъъ,извинявам се, това "украинско" от къдя се появи?
      Иначе - браво, хората са си направили нов модел машина, за техния пазар. Времето ще покаже дали си заслужава. За любопитните - парапет складной, а който не харесва ЯМЗ, има Къминс, но не чух руския или китайски.
      Не виждам и на монитора, това на края - оригинал Бюлер ли е или Ростовското производство?

      Коментар


      • #4
        От: Нова НИВА NOVA-340

        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
        След хиляди напъни различни бои и дизайни на Дон(то не беше вектор,акрус,сибир и нам кво още) ...
        Това сибир комбайн ли е или някаква друга машина от продукцията на Ростселмаш? Все пак там изкарват над 150 модела от 20 типа техника и сигурно имат и сибир някъде... Иначе от комбайните пропускаш Торум и РСМ, разбира се. Всичките тия са различен производствен клас и някои от тях въобще не са като за наши условия, а различните бои бяха в едни други години. Тъй или иначе, в Русия си имат държавни програми за подпомагане на селското стопанство и ростовци отдавна произвеждат пълния набор машини необходими за зърнопроизводство. И за да си спестят "хилядите напъни" /не знам дали са чак хиляди, но за 90 години история не са били никак малко/, преди десетина години си купиха световно неизвестната фирма Бюлер /Versatile/. Хареса им явно да пазаруват в Канада и после айде завод за самоходни пръскачки, айде за сеялки и т.н.

        П.п. Преди десетина години няколко Бюлера се внесоха и в България, не знам какво стана после. Някой ако има сведения от първа или втора ръка, може и да разказва.

        П.п.п. Оппаа, тая снимка не е моя, намерих я в интернетя - кацане на българска земя Присъствах на тая или подобна сцена, ама въобще пък не съм се сетил да снимам. На кранът /Кировец/ май му бяха шунтирали защитата, че да го дигне това желязо и да го сложи на кея.

        Последно редактирано от jordanov sv; 03-09-18, 10:29.

        Коментар


        • #5
          От: Нова НИВА NOVA-340

          Цената на тази машина е около 170 000 лева.
          Засега се предлага само модела 330.
          Идната седмица ще ходя до Стара Загора да видя и да пипна наживо една такава машина.
          Дават ги без първонаална вноска и безлихвен лизинг. Каквото и да струва това.
          Ако ми хареса, и се споразумеем с Оптиком-може тази година да жъна с такава техника. Малко нямам вяра на руснаците относно качеството на изработка, но се надявам на това, че бидейки нова машина-поне няколко години не би трябвало да дава проблеми.
          Здравия разум подсказва да си карам старата верантия, въпреки, че е малка за тези декари които имам да жъна, но аз пък кога ли съм слушал разума.

          Надявам се да ходя на услуги, и от там да изработвам почти всичките пари за вноските по лизинга. Естествено-ще проуча къде и колко мога да ожъна, няма да се хвърлям съвсем от първи мерак...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Нова НИВА NOVA-340

            Не разчитай на услуги,а си направи сметка колко ще ти струва твоята жътва.Услугите са бонус,ако ожънеш 1000-1500дк си цар,навсякъде се напълни със комбайни и всеки иска да е ожънал вчера.

            P.S.За по-малко пари 70-100 бона можеш да си вземеш немец във добра кондиция.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #7
              От: Нова НИВА NOVA-340

              Кольо кълна, проклина и опсува съветското ама душата пак натам го тегли.

              Коментар


              • #8
                От: Нова НИВА NOVA-340

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                Не разчитай на услуги,а си направи сметка колко ще ти струва твоята жътва.Услугите са бонус,ако ожънеш 1000-1500дк си цар,навсякъде се напълни със комбайни и всеки иска да е ожънал вчера.

                P.S.За по-малко пари 70-100 бона можеш да си вземеш немец във добра кондиция.
                Неотдавна ми предлагаха 20-22 годишен Масей Фергюсън за под 5000 евро, обаче транспорта до БГ беше нещо към 3 евро/км та излизаше 7500 евро само превоза.

                Виж, ако беше кооператив всичкото кукуригу се дели на брой ортаци и пей сърце, ама Ганьо не ще, оти ''орташкото магаре и вълци не го ядат''.
                Интересно, тук във Франция фермерите си бичат кооперативно и са си много доволни.
                Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                Само DIESEL !!!

                Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                Коментар


                • #9
                  От: Нова НИВА NOVA-340

                  Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                  тук във Франция фермерите си бичат кооперативно и са си много доволни.
                  Франция си е Франция. Цивилизация. Има съвсем друга култура на спазване на договори - и от банката дето ще ти финансира машината, и от ортака дето ще я ползва с тебе, и от сервиза дето ще те подпре като си в кампания и нещо стане.

                  (как имам да ти се оплаквам от спазването на договори от страна на едни френски джамбази, ама не е за тая тема)

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нова НИВА NOVA-340

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Кольо кълна, проклина и опсува съветското ама душата пак натам го тегли.
                    Това щото ново бе. Имам си притесненията, че щом е руско може да се скапе, но нали-ново.
                    Иначе и аз искам Клаас или Ню Холанд, амаа...

                    Всъщност не съм преслушал Жоро Донев, ама и това ще направя тези дни.

                    Нямам нищо протива да си работя със старата машина, но е нископроизводителна, и има да жъна 20-25 дни. А то може дъжд, може и някоя повреда.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нова НИВА NOVA-340

                      Бе земи си западно бе. Марково!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нова НИВА NOVA-340

                        Процент загуби и повредено зърно са важен показател при руската техника.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нова НИВА NOVA-340

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Това щото ново бе. Имам си притесненията, че щом е руско може да се скапе, но нали-ново.
                          Ако нещо не се е променило драстично в машиностроителната им култура, новото ще се чупи повече от умерено разработеното.

                          И съответно никой няма да ти продаде разработено.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нова НИВА NOVA-340

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Ако нещо не се е променило драстично в машиностроителната им култура, новото ще се чупи повече от умерено разработеното.

                            И съответно никой няма да ти продаде разработено.
                            не се заминавай със сделани. не и за прибираща техника. За около 100к ще си вземеш Клас, който ще го карат и внуците ти.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нова НИВА NOVA-340

                              Такъв Клас дето да го карат и внуците му, вече няма. Не и без да наринат пари в него за още един нов.
                              Остава и да го намери на разсрочено плащане и без първоначална вноска.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X