Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова НИВА NOVA-340

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Нова НИВА NOVA-340

    Ама горките бедни руснаци... Дотам ги докараха, че пак почнаха да порят колхозните поля.
    Още един рекламен клип

    https://www.youtube.com/watch?v=PgfdspCK1Rs

    Коментар


    • #47
      От: Нова НИВА NOVA-340

      Аз пък знам един украински сайт където има кракнат софтуер на Джон Диир. Говоря за софтуера който работи в самия трактор и покрай другото не ти позволява да слагаш компоненти от други трактори без да се молиш на дилъра.

      Коментар


      • #48
        От: Нова НИВА NOVA-340

        Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
        Хаха, гледам че си имате приказка. Защо е взел Фенд и пеленаците ще ти отговорят, ти го питай защо не бракува Нивата? Хем че и Колю май го пита...
        На лъскава машина бързо се свиква,а и "мели" къде 200-240дк дневно.
        Ламята Спаска(нивата),няма да я бракувам.Машината е подържана и в отлична кондиция,и тази година ще работи.Трябва и гресиране,смяна на масло и зареждане на климатика.Дневно смила 100-120дк което е и капацитетът и,е верно съм стигал да 150-160дк и 75-80т зърно,но това при каране до 2-3ч през ноща.Вече нямам сили за такива геройства.

        Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
        Е това се казва рекламен клип
        Старият Джон и синът му Чарлз се въртят в гроба като пумпали. Но нищо и нека, някои хора са яко в матрицата.
        Джонитата не са това което бяха.Тракторите до 7-ма серия включително са изнесено производство предимно в Индия.
        8 и 9-та се правят в щатите,за комбайните не знам.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #49
          От: Нова НИВА NOVA-340

          Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
          Е това се казва рекламен клип
          Старият Джон и синът му Чарлз се въртят в гроба като пумпали. Но нищо и нека, някои хора са яко в матрицата.
          Какво точно не разбра от клипа, или и ти като руския дилър...
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • #50
            От: Нова НИВА NOVA-340

            Хм, а откъде доби впечатление, че нещо не съм разбрал от клипа? С руския съм добре, а и в общи линии съм наясно с нещата.
            Клипа го изгледах и коментарите прочетох.

            Коментар


            • #51
              От: Нова НИВА NOVA-340

              https://www.facebook.com/TrendHuntin...0927219858103/
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #52
                От: Нова НИВА NOVA-340

                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                На кое, какво ниво сме стигнали 1980г? От колко дк засяти сега, и през 1980г?
                476 кг от декар в Добруджя са го постигнали още през 1967 година . За 1982 година средния добив за страната е 463.4 кг от декар .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #53
                  От: Нова НИВА NOVA-340

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  Забавен клип. Напомня ми кинопреглед от онова време.
                  Такава царевица се гледаше и на село, не толкова висока, разбира се. Предимно като втора култура, след грах /той заминаваше за КЗ "Георги Кирков" Плевен/ , понякога и след ечемик пивоварен/фуражен. Само на поливни площи - полета с дъждовални машини Фрегата. Прибираше се с Клаас Ягуар, може би два пъти по-малък/маломощен от тоя на клипа, караше го съученик на майка ми, помагаше и някакъв Фортшрит, там пък беше комшията - първи братовчед на дядо. Извозваха два самосвала КамАЗ със съответните надстройки и няколко трактора с голямообемни ремаркета. Само дето в силажните ями тъпчеха дизели от 60-те години, ама и те си бяха екстра за такваз работа. Бе долу-горе като гледам - мащаб 1 към 2.
                  Това беше преди 35 години. А най-голямата разлика всъщност - в нашите полета заедно с царевицата живееше и друга флора и фауна.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Нова НИВА NOVA-340

                    Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                    Ама горките бедни руснаци... Дотам ги докараха, че пак почнаха да порят колхозните поля.
                    Още един рекламен клип
                    Те са си по творчеството и се оправят с подръчни средства. А имат и резерви..............https://www.youtube.com/watch?v=f3d_...encouragement:

                    Коментар


                    • #55
                      От: Нова НИВА NOVA-340

                      А преди години се бъзикахме на тая тема за оран с танкове.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • #56
                        От: Нова НИВА NOVA-340

                        Вчера я разгледах подробно новата "Нова" Тръгнах с големи надежди и останах с огромно разочарование. Около предната лява гума бе опръскано с хидравлично масло. По принцип се случва, но сериозна фирма като въпросният дистрибутор при представяне на нов продукт, към който имаше големи очаквания и да няма един служител да позабърше маслото...несериозна работа. Вариятоара за оборотите буди смесени чувства. Имаше и други дреболии, които можеше да се преглътнат от тези дето сме работили с руска техника, но не и на тази цена. 170хил!!!! Преди три години друга фирма продаваше Вектора на тази цена. Та мита за евтин комбайн за малко стопанство тотално е убит. Накичен с западни части от което следва и скъпа поддръжка е не благодаря. Ню Холан и Дойц в този клас са на почти същата цена. Да не кажем спрямо оборудването и по-ниска. Да не говорим какъв Клас втора употреба с включен ремонт ще се вземат за тези пари.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X