Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова НИВА NOVA-340

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Нова НИВА NOVA-340

    170 000.
    Това от комуникация през чат канала на Оптиком с някой служител.
    Мисля си, че беше на някакво ниво, но не съм сигурен.
    Засега съм се отказал да вземам нова машина(даже и стара), че и без това имам да връщам много пари.
    Но ако беше 110 000-за догодина няма да се замисля изобщо. Колкото и да е скапана руската техника-все успяваме да си свършим работата с нея.

    За марково ми миришат краката...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #32
      От: Нова НИВА NOVA-340

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      170 000.
      Това от комуникация през чат канала на Оптиком с някой служител.
      Мисля си, че беше на някакво ниво, но не съм сигурен.
      Засега съм се отказал да вземам нова машина(даже и стара), че и без това имам да връщам много пари.
      Но ако беше 110 000-за догодина няма да се замисля изобщо. Колкото и да е скапана руската техника-все успяваме да си свършим работата с нея.
      За марково ми миришат краката...
      Съгласен съм за траФторите. НО, за прибиращта техника ... сделано. Да преореш, да засеееш отново имам как. Но, разпиляно зърно в нивата, как ще го събереш?
      Сещам се едни подобен случай от преди доста години, благодарение на сделана Нива, бяха събрали келешите в селото, и ходеха да събирт по полето с шепи слънчоглед. За няколко часа 2т.
      Отделно, сроковете за прибиране са доста по-малки.

      Коментар


      • #33
        От: Нова НИВА NOVA-340

        Живко извинявай,но не си наясно съвсем със нещата.Имам Нива производство 91г,притежавам я от 99г,само миналата година пропусна жътва(щото от суша нямаше кой знае какво да се жъне и карах само със фенда).Верно е сделана,но като обърнеш внимание на детайлите машината си работи съвсем прилично и без загуби.Нагледал съм се на сеещи класове във борба за декари.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #34
          От: Нова НИВА NOVA-340

          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
          Живко извинявай,но не си наясно съвсем със нещата.Имам Нива производство 91г,притежавам я от 99г,само миналата година пропусна жътва(щото от суша нямаше кой знае какво да се жъне и карах само със фенда).Верно е сделана,но като обърнеш внимание на детайлите машината си работи съвсем прилично и без загуби.Нагледал съм се на сеещи класове във борба за декари.
          защо взе Фенда тогава? нали сделаното "върши" работа ...?

          Коментар


          • #35
            От: Нова НИВА NOVA-340

            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
            защо взе Фенда тогава? нали сделаното "върши" работа ...?
            Не разбирам от комбайни, но
            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
            ...от 99г,само миналата година пропусна жътва(щото от суша нямаше кой знае какво да се жъне и карах само със фенда).,
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #36
              От: Нова НИВА NOVA-340

              Да го обясня така:

              Едно време карахме москвичи и жигулита. Карахме си ги. Ремонти, стягане, но вършеха работа.
              Сега вече никой не ги кара, защото има опел, фолксваген, мерцедес, и каквото друго се сетите.

              И днес се среща още някоя друга лада, даже онзи ден в Ямбол видях и москвич. Обаче не ги караме масово, ясно е защо, нали?
              Същото е и при комбайните.
              Който няма пари за мерцедес(клаас) кара москвич(нива).
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #37
                От: Нова НИВА NOVA-340

                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                Не разбирам от комбайни, но
                Ами не разбираш ... Нивата е правен за добив макс 400кг. От там нагоре пада като производителност,и то с много. В бг добив +400кг бяла жътва е от много години постигнато.
                За себе си знам отговора. В категорията на Фенда има и нови сделани, ама защо Пламен не взе такъв, сам да сподели

                Коментар


                • #38
                  От: Нова НИВА NOVA-340

                  Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                  Ами не разбираш ... Нивата е правен за добив макс 400кг. От там нагоре пада като производителност,и то с много. В бг добив +400кг бяла жътва е от много години постигнато.
                  За себе си знам отговора. В категорията на Фенда има и нови сделани, ама защо Пламен не взе такъв, сам да сподели
                  А обясни ми как с тая нефела техника руснаците са първи по износ на зърно и зърнени култури като подминаха и щатите . Как успяват да сеят отгледат и ожънат толкова ?
                  https://fakti.bg/world/301788-iznosa...emina-44-mln-t Мани ги руснаците ама ние съсе западната ни техника 2016 стигаме някакво ниво от 1980 година когато западна техника тука и на снимка нямаше . https://www.monitor.bg/bg/a/view/422...B8%D1%86%D0%B0
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #39
                    От: Нова НИВА NOVA-340

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    А обясни ми как с тая нефела техника руснаците са първи по износ на зърно и зърнени култури като подминаха и щатите . Как успяват да сеят отгледат и ожънат толкова ?
                    https://fakti.bg/world/301788-iznosa...emina-44-mln-t Мани ги руснаците ама ние съсе западната ни техника 2016 стигаме някакво ниво от 1980 година когато западна техника тука и на снимка нямаше . https://www.monitor.bg/bg/a/view/422...B8%D1%86%D0%B0
                    За САЩ стратегическата култура е царевицата, а не пшеницата. Отделно, в могучая прибиращата техника е импортна на едни 70%, да не кажа и повече. На кое, какво ниво сме стигнали 1980г? От колко дк засяти сега, и през 1980г?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Нова НИВА NOVA-340

                      Смешно е България с нейната територия да се сравнява с Русия и САЩ по абсолютни количества, а най-малкото не носи никаква информация. Но нещо, което е съществено, е че България произвежда около четири пъти повече, отколкото потребява.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Нова НИВА NOVA-340

                        Същественото е, че това зърно което произвеждаме не можем да го реализираме вътре в страната и да изнесем продукт с добавена стойност. Единствено при слънчогледа сме някакъв играч, но там пък може би ще има проблеми в бъдеще заради монокултурното земеделие. Пшеницата имаме единствено предимство пред тримата големи от нашия регион в това, че реколтата излиза малко по-рано. Иначе ще ни цакат с цените както си искат, ама то и тепърва предстои де. Санкциите срещу Путин явно се отразяват добре на Русия. С 80-та година няма какво да се сравняваме, тогава целта беше 10 млн зърно и долу-горе се постигаше, като потреблението беше почти изцяло вътрешно. А няма смисъл да отварям приказката, че тогава се гледаха и реколтираха много други неща на все същата площ и от тях също се добиваше по близо милион тона - домати, ябълки, свинско месо и т.н. и т.н.
                        Примерите дето ги дава Живко по-горе са смешни. Аз например ще му кажа, че някой ако е взел при ликвидацията на текеесето купчина скрап без пари и е тръгнал да прави бизнес услуги и да изкарва лев, тва не значи че сделаното не мое да върши работа. Да, Нива СК-5 е за добив предимно 400 кг/дка но със съответните регулировки може и на повече, и то - добре. За Нива - Ефект няма да говоря, там даже и климатик май й бяха сложили, хаха. Отделно отношението към руската техника - обикновено е като към скрап, даже тук в нашия Форум се вижда прекрасно. А аз в другата тема го казах - 90 % от проблемите при руското са докато е нова /т.е. трябва предпродажбен сервиз и грамотна разработка/, оттам нататък трябва да се спазва правилото за женщината и машината.
                        Говорил съм много навремето с председателя на село по всякакви въпроси. Нашето землище го работеха с 4-5 броя Нива, един Фортшрит и един Доминатор. На немското се прави всичко както трябва и го карат най-добрите, руското се обслужва и регулира колкото толкова. Стане ли за по-сериозен ремонт се бракува и се взема ново, щото нали така е икономически изгодно. Същата схема както е сега всъщност - караш докато изтече лизинга или гаранцията, а тва дето и внуците ти щели да работят с него са приказки под шипковия храст.
                        Последно редактирано от jordanov sv; 24-04-19, 15:38.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Нова НИВА NOVA-340

                          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                          защо взе Фенда тогава? нали сделаното "върши" работа ...?
                          Хаха, гледам че си имате приказка. Защо е взел Фенд и пеленаците ще ти отговорят, ти го питай защо не бракува Нивата? Хем че и Колю май го пита...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Нова НИВА NOVA-340

                            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                            Същественото е, че това зърно което произвеждаме не можем да го реализираме вътре в страната и да изнесем продукт с добавена стойност. Единствено при слънчогледа сме някакъв играч, но там пък може би ще има проблеми в бъдеще заради монокултурното земеделие. Пшеницата имаме единствено предимство пред тримата големи от нашия регион в това, че реколтата излиза малко по-рано. Иначе ще ни цакат с цените както си искат, ама то и тепърва предстои де. Санкциите срещу Путин явно се отразяват добре на Русия. С 80-та година няма какво да се сравняваме, тогава целта беше 10 млн зърно и долу-горе се постигаше, като потреблението беше почти изцяло вътрешно. А няма смисъл да отварям приказката, че тогава се гледаха и реколтираха много други неща на все същата площ и от тях също се добиваше по близо милион тона - домати, ябълки, свинско месо и т.н. и т.н.
                            Примерите дето ги дава Живко по-горе са смешни. Аз например ще му кажа, че някой ако е взел при ликвидацията на текеесето купчина скрап без пари и е тръгнал да прави бизнес услуги и да изкарва лев, тва не значи че сделаното не мое да върши работа. Да, Нива СК-5 е за добив предимно 400 кг/дка но със съответните регулировки може и на повече, и то - добре. За Нива - Ефект няма да говоря, там даже и климатик май й бяха сложили, хаха. Отделно отношението към руската техника - обикновено е като към скрап, даже тук в нашия Форум се вижда прекрасно. А аз в другата тема го казах - 90 % от проблемите при руското са докато е нова /т.е. трябва предпродажбен сервиз и грамотна разработка/, оттам нататък трябва да се спазва правилото за женщината и машината.
                            Говорил съм много навремето с председателя на село по всякакви въпроси. Нашето землище го работеха с 4-5 броя Нива, един Фортшрит и един Доминатор. На немското се прави всичко както трябва и го карат най-добрите, руското се обслужва и регулира колкото толкова. Стане ли за по-сериозен ремонт се бракува и се взема ново, щото нали така е икономически изгодно. Същата схема както е сега всъщност - караш докато изтече лизинга или гаранцията, а тва дето и внуците ти щели да работят с него са приказки под шипковия храст.
                            Смешни,смешни, колко да са смешни? Нали сделаното върши работа, защо влиза в дългове за няколко години напред? Ще ти кажа защо.
                            Защото, когато едно стопанство трябва да е икономически изгодно, и да просперира напред, да има предвидимост и т.н със сделаното НЕ става.
                            Когато ти е бизнес, а не да се намираш на работа, сделаното НЕ става.
                            Когато зависиш да си прибераш труда от 1 година, за един ден ПАК не става със сделаното. Добро е, да ама да не ти е в двора. Как се оправят по света без сделано, ум не ми го побира ...
                            Толкова

                            Коментар


                            • #44
                              От: Нова НИВА NOVA-340

                              Първоначално публикуван от htz180 Преглед на мнение
                              Цял свят работи с John Deere .
                              Н е комбайн, но нищо
                              https://www.youtube.com/watch?v=iBInIcJ23ec
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • #45
                                От: Нова НИВА NOVA-340

                                Е това се казва рекламен клип
                                Старият Джон и синът му Чарлз се въртят в гроба като пумпали. Но нищо и нека, някои хора са яко в матрицата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X