Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шум в задната част при десен завой Rav4 2002г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шум в задната част при десен завой Rav4 2002г.

    Здравейте,

    Търся мнения или съвети за моя проблем.

    Автомобила е Toyota Rav4 2.0 d4d от 2002г. Автомобила е напълно обслужен преди 2500 км, като проблема, който ще опиша съществуваше преди обслужването и след него.

    Когато се намирам в автомобила (шофирам или съм на пасажерското място) чувам специфичен шум, който смятам, че идва от към задното дясно колело. Шума е подобен на звука, който ви буди, когато минавате върху грапавата маркировка по пътищата и магистралите, но е малко по глух. Шума е постоянен и се появява само при десен завой, като най-отчетливо се чува при десен завой на спускания с по- голяма скорост. Шума е грапаво-стържещ, като не усещам никакви забележки при управлението на автомобила, возенето и т.н. Определям по мое мнение, че се появява, когато теглото на автомобила се прехвърли към другите колела и товара, върху проблемното колело намалее. В сервиза не можаха да ми кажат от какво е. Но ме успокоиха, че не е главина, с нови дискове и накладки съм (но и със старите и с новите го има проблема), проверих ламарината, която пази дисковете от вода (стегната е и не играе)...

    Някой да е имал подобни ядове?
    Предварително благодаря на всички, които коментират пълноценно по темата и се опитват да ми помогнат!

  • #2
    От: Шум в задната част при десен завой Rav4 2002г.

    Има ли промяна на шума свързана със това колко е натисната газта ?

    Коментар


    • #3
      От: Шум в задната част при десен завой Rav4 2002г.

      Не! Не забелязвам промяна, която да е в зависимост от подадената газ или скоростта на автомобила. Ако карам бавно в града, звука се появява при по рязко завиване, докато при по- висока скорост и при нормални завои се чува. Това обаче го отдавам на центробежната сила в завоя т.е. когато колата е в движение и се наклони така че тежеста се отмести от задното дясно колело и се чува този звук. Може да греша и разпределението на тежестта да не оказва влияние, а просто да съвпада с обстоятелството, че в завоя някой копоненити застават по определен начин и звука да е предизвикан от друго...

      Коментар


      • #4
        От: Шум в задната част при десен завой Rav4 2002г.

        Единственото което ми идва на ум е генерацията и нещо свързано с крайното гърне...

        Коментар


        • #5
          От: Шум в задната част при десен завой Rav4 2002г.

          А левият лагер проверихте ли? Това с чуването от дясното колело е много субективно и лесно можеш да се объркаш, при завой надясно се натоварва лявото колело и ако ручи ще го чуваш по-ясно.
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • #6
            От: Шум в задната част при десен завой Rav4 2002г.

            Ако се окаже това тия майстори дето са я гледали .... смях в залата

            Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
            А левият лагер проверихте ли? Това с чуването от дясното колело е много субективно и лесно можеш да се объркаш, при завой надясно се натоварва лявото колело и ако ручи ще го чуваш по-ясно.

            Коментар


            • #7
              От: Шум в задната част при десен завой Rav4 2002г.

              Засега не са ми дали повод да се съмнявам в компетентността им, но ако скоро не установя проблема мога да потърся друг сервиз. Препоръка, къде в град Варна да я закарам за още едно мнение (rav4 2002 2.0 D4D 116 к.с. AWD, ръчна скоростна кутия 5 скорости, 5 врати, сива)?! Хахахах!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X