Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Евентуален проблем с акумулатор или утечка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Евентуален проблем с акумулатор или утечка

    Привет колеги, карам Фронтера 3.2 V6 бензин, автоматик, откак имам джипката, досега вече 3 години никакъв проблем с акумулатора, не знам преди да попадне при мен джипката, колко години е бил акумулатора, кара се редовно и онзи ден след 2 дни престой, тръгвам да давам контакт и стартера само цъка.

    Имам от Лидъл устройството което ми показват заряда на акумулатора със съотвената светлинна индикация, показа ми жълто на 12 волта и пише че е за зареждане, свалих го и го сложих да се зарежда на зарядното, след 2 часа зареждане реших да пробвам с уредчето какво ще покаже и ми светна вече зелената индикация на 13 и нещо волта.

    Оставих го да се дозареди, обаче според мен остават два проблема, единия е да имам вече някаква мощна утечка щом за 2 дни ми е почти изтощил акумулатора, другия е, акумулатора да е вече пътник по какво може да се разбере със сигурност.

    Ще мога ли ако купя евтин мултицет за 10 лева от Кауфланд, да измеря дали имам утечка при изключени всички консуматори, включително и осветлението в багажника, купето, всичко, за да съм спокоен че нямам утечка?

    С уреда ще разбера и дали ми зарежда нормално алтернатора като ми покаже 14 и нещо волта.

  • #2
    От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

    Тия уредчета с лампички са умряла работа. Минимума за що-годе читав тест на акумулатор се нарича товарна вилка и не е съвсем ширпотреба.

    По-вероятно е да е умира акумулаторът, отколкото да си се сдобил с утечка. А как се мери утечка мисля е писано в този форум.

    Коментар


    • #3
      От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
      Тия уредчета с лампички са умряла работа. Минимума за що-годе читав тест на акумулатор се нарича товарна вилка и не е съвсем ширпотреба.

      По-вероятно е да е умира акумулаторът, отколкото да си се сдобил с утечка. А как се мери утечка мисля е писано в този форум.

      Тогава мисля да направя друг прост тест, като се зареди акумулатора през нощта, утре го слагам на джипката и паля, след ако запали и изгася, ще махна кабелите от акумулатора и да поседи 3-4 дена, после ги слагам и ако запали, значи проблема ще е утечка, ще стане ли с такъв тест, за да не купувам сега скъп мултицет за пробата?

      Коментар


      • #4
        От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

        А що не минеш покрай някой дето продава само акумулатори, да му дадеш 5 кинта, хем да ти метне една вилка на акумулатора, и хем да погледне за утечка ?
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

          Акумулатора- проверка на товарна вилка. Другото е мИжи да те лАжем.
          За утечки е по-сложно, особено на нова кола. Нормално от плюса има два кабела. Един води директно на стартер, другия обаче влиза в разклонителна кутия или табло, където се дазделя поне на десет и освен дето трябва да провериш всяко отклонение по отделно каква консумация има, трябва да гледаш и схемата кое какво захранва и каква му е нормалната консумация.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

            Прегледай за някоя неволно включена крушка. Имам в предвид някъде по жабка, багажник или други такива места, където негледаш и непипаш постоянно.
            Иначе за утечка се проверява много бързо. Мини покрай нашия офис и ще провериме нещата. Товарна вилка обаче нямам. Обади ми се контролно на 0889522036 - Асен
            АИГ-Заваряване ООД
            Производител на заваръчни апарати "DEL"
            http://www.aigwelding.com
            0889 522 036

            Коментар


            • #7
              От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

              Три години ползван акумулатор, с меизвестно колко години предходна употреба преди въпросните три, просто си заминава. Зимата ще се усети и ще иска нов.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #8
                От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                Сутринта закачих акумулатора, вече зареден ми показва 13.2 волта, сложих го на джипката и запали много бързо и енергично, все едно нов акумулатор съм сложил, запалих и гасих 3 пъти за да съм сигурен че акумулатора държи заряд, палеше си бързо, от там отидох до жичкаджия и с мултицета си при празен ход и с изключени консуматори, показа 14.2 волта което било отлично според него, за утечки нямал време да проверява че имал много работа, аз му казвам че искам да провери дали има по-голяма консумация в покой от 1-2 милиампера а не да открива причината за утечката, карай, паркирах я пред блока и след 3 дни ще пробвам да я запаля при откачени кабели за акумулатора и от това ще разбера дали имам утечка, така и иначе не ми трябва сега колата та не ми е проблем с този вид тест.

                Ще пиша при резултат след 3 дни.

                Коментар


                • #9
                  От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                  Явно кола наистина не ти трябва.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Явно кола наистина не ти трябва.
                    Разбира се че ми трябва, но за мой друг късмет, поради други задачи които трябва да върша джипката няма да ми трябва, ще ползвам служебна.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                      Разбира се че ми трябва, но за мой друг късмет, поради други задачи които трябва да върша джипката няма да ми трябва, ще ползвам служебна.
                      Така де, имаш друга кола под ръка и твойта не ти трябва.
                      Лошото е, че ако спешно ти потрябва да отидеш до някъде където няма майстори под ръка, имаш утечка или проблем с акумулатора, с този бензинов джип може да останеш по-дълго там където си.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Така де, имаш друга кола под ръка и твойта не ти трябва.
                        Лошото е, че ако спешно ти потрябва да тръгнеш на някъде където няма майстори под ръка, имаш утечка или проблем с акумулатора, с този бензинов джип може да останеш по-дълго там където си отишъл.
                        Служебната кола е само за 2 седмици по други задачи, при всички положения другата седмица или купувам нов акумулатор, или почвам тестове с евентуалните причинители на утечката, ще почна със централното у-е, ще заключвам вратите ръчно, после ще откача радиото и изключа всички плафони за осветлението ръчно, вече и ако тогава продължи да има утечка ще я карам на жичкаджия.

                        p.s. Сега чета тези теми:

                        https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=117253

                        https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=112438
                        Последно редактирано от Еделвайс; 29-08-18, 11:15. Причина: п.с.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                          Извинявай, ама не разбрах, има ли въобще утечка или просто ти е заминал акумулатора ?

                          Проверява се за м/у 3 и 5 мин.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Извинявай, ама не разбрах, има ли въобще утечка ?
                            Това ще се разбере след 3 дни като закача клемите на акумулатора, по-горе писах ако евентуално проблема е утечка, и ако има утечка какво ще правя преди да я карам на жичкаджия.

                            п.с. Между другото като закачвах клемите на акумулатора сутринта, обърнах специално внимание и не видях никакви искри да излизат като докосвам клемите при свързването, което може да значи че може би нямам утечка, но след 3 дни ще пиша за по-сигурен резултат.
                            Последно редактирано от Еделвайс; 29-08-18, 11:32. Причина: Пояснение

                            Коментар


                            • #15
                              От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                              ... аз му казвам че искам да провери дали има по-голяма консумация в покой от 1-2 милиампера а не да открива причината за утечката, карай...
                              Консумацията в покой е доста по висока, особено ако имаш аларма. Само тя си харчи едни 20 - 30 милиампера, отделно другите електроники които са в режим на готовност.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X