Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Евентуален проблем с акумулатор или утечка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

    При 3+ години акумулатор и неинтензивно използване на колата в градски условия е напълно закономерно да е на смъртен одър. Батерията е чао.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #17
      От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

      1.По симптомите и аз залагам на заминал акумулатор.

      2. За утечка НЕ са достатъчни 5 мин за проверка, защото - разни електроники работят от 20 до 40 мин след гасене на автомобила, при отворена врата и/или вдигнат капак също умните електроники работят и пак може да има фалшиви сигнали при търсене на утечка, освен това има поне 10-20 бушона които трябва да се тестват и поне половината ще са клеясали и ще излизат трудно.

      3. Мултицет може да е евтин но да има мерене на консумация, еднолевките нямат тази функция. Внимателно се разкача минуса като целия ток от акумулатора минава през мултицета, така се мери утечка, това се прави внимателно СЛЕД като консумацията е паднала под ампер инак гори мултицета, чака се и може да се наложи принудително натискане на датчика за отворен капак И вратата защото там са бушоните на доста автомобили. След това ако пак има консумация над нормата, се свалят бушоните един по един така се засича по коя верига има утечка, има доста инструкции и видеота в интернет, не е сложно ама си иска запознаване с принципите. Ако човека го е правил поне веднъж ще отнеме 15-20 минутки работа + малко(20-40 мин) чакане докато заспят умните електроники.

      Аз съм имал много ядове в тази област и до сега само един път се е оказвал електро компонент, всички остънали случаи е било вина на батерията.
      Последно редактирано от BatGeorgeone; 29-08-18, 18:20.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #18
        От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

        Купуваш си един мултицед. 15-25 лв. Макар и рядко да го ползваш никога не е излишен уред. Понеже ще имаш нова играчка,ще прочетеш как се ползва/инструкция и интернет/. Ако има неясно питаш знаеш къде.
        След това откачаш едната клема и си закачаш да мериш утечката ,щот вече знаеш как,като се позадържаш и регистрираш,след зтваряне на капак,на 5 мин.,на 10 мин,20 мин. ...
        Пишеш тук. Всички ти отговарят че е в рамките на нормалното. Купуваш си нов акумулатор и следващия път знаеш как. Ще си провериш и другите коли. Комшията януари ще има същия проблем-ти ще си подготвен и ще го пратиш за акумулатор,вечерта ще почерпи бира....
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #19
          От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

          Аз,само да питам?
          Тоя акумулатор има ли дупки отгоре,и какво има вътре?
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • #20
            От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
            Аз,само да питам?
            Тоя акумулатор има ли дупки отгоре,и какво има вътре?
            Акумулатор с дупки (освен отдушници с филтЕр от активен въглен) не съм виждАл повече от 10 години. Иначе, ако изкъртиш горния капак на "необслужваемия" акумулатор, дупките се появяват.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #21
              От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              . Сега чета тези
              Че четеш е добре, но ако не ти се чете - звънни, че на мен не ми се пише за ХХХХ-ти път (кафе)
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #22
                От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                Акумулатора може да има и вътрешна утечка от паднала активна маса по дъното на клетките. ТОва се мери доста по-трудно..

                Коментар


                • #23
                  От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                  Първоначално публикуван от stefsab Преглед на мнение
                  Акумулатора може да има и вътрешна утечка от паднала активна маса по дъното на клетките. ТОва се мери доста по-трудно..
                  Колко да е трудно ?! Мяташ вилката и веднага се вижда дереджето.

                  За това и казах, отива при акумулаторджия, свалят минусовата клема, мятат му товарната вилка, 20-30 мин. пият кафета с цигари, после слагат мултицета м/у клемата и акумулатора, и веднага се вижда каква е консумацията в покой.
                  Точно 3 мин. без технологичната кафе-пауза и диагностицирането на проблема е готово.
                  Ако има утечка вече се търси от къде е, но това не е работа на акумулаторджията.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                    Сверяваш собствения разряд на акумулатора с данните на производителя. Косвено ток*време на заряд, коригиран с температурата и КПД-то - отговаря ли на етикета.

                    То и без вилка е ясно - при стартер падне ли напрежението под 11V (10,8V ) на акумулатора вече не му понася товара на стартера. Мери се с бърз стрелкови уред.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                      Да, ама

                      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                      ...
                      Ще мога ли ако купя евтин мултицет за 10 лева от Кауфланд, да измеря дали имам утечка при изключени всички консуматори, включително и осветлението в багажника, купето, всичко, за да съм спокоен че нямам утечка?
                      ...
                      ако не си схванал идеята на темата.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                        Първоначално публикуван от stefsab Преглед на мнение
                        Сверяваш собствения разряд на акумулатора с данните на производителя. Косвено ток*време на заряд, коригиран с температурата и КПД-то - отговаря ли на етикета.
                        'бах тоя етикет. Може ли снимка на такъв?



                        То и без вилка е ясно - при стартер падне ли напрежението под 11V (10,8V ) на акумулатора вече не му понася товара на стартера. Мери се с бърз стрелкови уред.
                        Това не винаги е вярно. Не особено рядка ситуация: <5 годишен преседял при умерени температури 15 дни акумулатор на "накичен" автомобил със 100-на mA консумация. Вероятността за възстановяване със зарядно на пълната работоспособност клони към 100%, но при тест преди зареждане ще клекне при въртене на стартер.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                          От постановката, че след престой колата не пали споделих още една възможност, която е възможна причина при неколкодневен престой колата да не пали.

                          От цитираното изречение възникват следните въпроси в главата ми:

                          1. Колегата Павел Василев изглежда за пръв път ще мери ток?
                          2. Мултицета от Кауфланд има ли токов обхват?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                            'бах тоя етикет. Може ли снимка на такъв?

                            Затова пиша че е по-трудно, защото трябват задълбочени познания и данни точно за този модел акумулатор.




                            Това не винаги е вярно. Не особено рядка ситуация: <5 годишен преседял при умерени температури 15 дни акумулатор на "накичен" автомобил със 100-на mA консумация. Вероятността за възстановяване със зарядно на пълната работоспособност клони към 100%, но при тест преди зареждане ще клекне при въртене на стартер.
                            А теста с вилка също изисква зареден акумулатор, но и товарна вилка.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                              Колеги, търпение, в неделя ще се разбере дали акумулатора е казал - Мяу, а ако не, то тогава ще умуваме как да хвана евентуално утечка.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                                Понеже минаха 3 дни откак стои акумулатора разкачен в джипката, а преди ми спадна акумулатора за 2 дни, мерих акумулатора преди малко, преди да закача клемите и ми показва че е отлично зареден, слагам клемите, въртя ключа и стартера завъртя като луд и запали, изгасих и палих още два пъти, акумулатора ми показва все така в отлично заредено състояние.

                                Значи имам утечка, сега оставих свързан акумулатора на джипката, като елиминирах радиото, изключих ръчно осветлението при отворени врати, изключих и централното заключване, като заключих вратите ръчно, сега ще чакам до понеделник и ще видим какво ще покаже тогава с другия ми тест.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X