Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И пак за мостовете на УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И пак за мостовете на УАЗ

    Здравейте,
    от известно време задния мост на УАЗ-ката ми издава "ромолещи" звуци. Особено като вдигна едната гума и я завъртя. Има и аксиален (1-2 мм) и лек луфт нагоре - надолу. Особено ме притеснява и луфта, който има диференциала при въртенето на кардана - може би около 10 "минути" при стъпили и двете гуми.
    Чудя се дали си струва да се отваря за ремонт, предвид това, че всеки разправя колко трудно се намират качествени части и още по-трудно е да намериш човек, който да направи ремонта качествено.
    Другия вариант е мост втора употреба. Тук търся вашето съдействие за съвети какво да гледам при огледа на такъв мост - трябва ли да има и колко да е луфта на кардана и т.н.
    Благодаря за съветите предварително!

    П.П. От предния собственик знам, че е с "бързите диференциали", т.е. би трябвало да е 8/37.
    Don't hunt IF you can't kill
    първо 0883 после 333 накрая 448

    LZ1BGD

  • #2
    От: И пак за мостовете на УАЗ

    Ремонтирай твоя, не знаеш на какво ще попаднеш.
    Вложи качествени/от проверени магазини/ части.

    Коментар


    • #3
      От: И пак за мостовете на УАЗ

      На колко км. е УАЗ-а.

      Правен ли е ремонт от предишния собственик на задния мост.
      only 4 x 4,sim AWD

      Коментар


      • #4
        От: И пак за мостовете на УАЗ

        Втора употреба здрав заден мост не можеш да намериш. Аз скоро правих та знам. Моя го направих със рязан преден ръкав .
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • #5
          От: И пак за мостовете на УАЗ

          Ремонтирай си моста навреме ,четири лагера има в него,защото след ромоленето се изсипва опорния лагер на пиньона и се получава топкова мелница,тогава вече става сериозен ремонта.

          Коментар


          • #6
            От: И пак за мостовете на УАЗ

            Ако е правен ремонт по-рано то опорен лагер няма.

            Впрочем ако ти продават втора употреба той най-вероятно е пак така - особено ако не искат да го отворят.

            Коментар


            • #7
              От: И пак за мостовете на УАЗ

              По километраж е 95 200 и нещо. Поне видими следи от интервенции не виждам по него (мустаци силикон и тем подобни), та си мисля, че може и да не е пипан. Нещо по-съм склонен на варианта с втора употреба мост, щото майсторите са кът... и времето също....
              Лесно ще я дам джипката на "майстор", не се знае колко време ще я прави, после ще ми каже "готова е - карай", и след това като се сдроби диф-а ще ми каже "ми нали знаеш - аз го направих перфектно, ма те частите са менте..." ....и пак на изходна позиция с няколко стотин лева "в кръста", както се казва....
              Гледах едно много хубаво клипче как се прави и малко се надъхах сам да опитам ( а и ръководства бол в нет-а има), ма после се сетих, че козата обикновено си иска пръч... и сега се чуда доста какво да права... А и ми предлагат диф от доста запазена УАЗ-ка, поне визуално де... Един приятел я гледал - нямало масло избило, няма шумове и т.н. Та за това и питах кой какво знае, че трябва да се гледа при огледа на такъв мост, да ги видя и аз тия мостове и да тегля чертите и да смятам кой вариант ще е по-добър.
              Don't hunt IF you can't kill
              първо 0883 после 333 накрая 448

              LZ1BGD

              Коментар


              • #8
                От: И пак за мостовете на УАЗ

                При тези килиометри евентуално са износени зъбите на короната. Възможно е да има и износване в самата касета.

                Та вариантите са два:

                1. Прави се ремонт с нова корона и пиньон , оригинал УАЗ или поне АДС. Но трябва да се отвори да се инспектира какво е състоянието.
                2. Вариант две - купува се втора употреба и се стига пак до ремонт. Или ако се извади късмет може да мине и без ремонт.
                Кот в мешке - казват руснаците.

                Ако човек си има гараж , не е невъзможно да се направи ремонт самостоятелно. Ако в района има майстори, все пак е по добре при тях, с уговорка да се проследят луфтовете.
                only 4 x 4,sim AWD

                Коментар


                • #9
                  От: И пак за мостовете на УАЗ

                  Първоначално публикуван от Borizanov Преглед на мнение
                  По километраж е 95 200 и нещо. Поне видими следи от интервенции не виждам по него (мустаци силикон и тем подобни), та си мисля, че може и да не е пипан. Нещо по-съм склонен на варианта с втора употреба мост, щото майсторите са кът... и времето също....
                  Лесно ще я дам джипката на "майстор", не се знае колко време ще я прави, после ще ми каже "готова е - карай", и след това като се сдроби диф-а ще ми каже "ми нали знаеш - аз го направих перфектно, ма те частите са менте..." ....и пак на изходна позиция с няколко стотин лева "в кръста", както се казва....
                  Гледах едно много хубаво клипче как се прави и малко се надъхах сам да опитам ( а и ръководства бол в нет-а има), ма после се сетих, че козата обикновено си иска пръч... и сега се чуда доста какво да права... А и ми предлагат диф от доста запазена УАЗ-ка, поне визуално де... Един приятел я гледал - нямало масло избило, няма шумове и т.н. Та за това и питах кой какво знае, че трябва да се гледа при огледа на такъв мост, да ги видя и аз тия мостове и да тегля чертите и да смятам кой вариант ще е по-добър.
                  Май не ме разбра , читави мостове няма ...
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • #10
                    От: И пак за мостовете на УАЗ

                    Има, от Фронтера2.0бензин,намират се за около 200лв и имат дискови спирачки.Само трябва да се гледа да е с ПЧ-5.12 че има и други.

                    Коментар


                    • #11
                      От: И пак за мостовете на УАЗ

                      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                      Има, от Фронтера2.0бензин,намират се за около 200лв и имат дискови спирачки.Само трябва да се гледа да е с ПЧ-5.12 че има и други.
                      Т'ва казах и на Сашо - ако е за друг мост - умувам от Терано / маверик, имат с ПЧ 4,625... Ще трябва да се пипа кардана, преходен фланец, стойки за ресорите и т.н.
                      Но първо искам да видя това което ми предлагат в какво състояние е...
                      Don't hunt IF you can't kill
                      първо 0883 после 333 накрая 448

                      LZ1BGD

                      Коментар


                      • #12
                        От: И пак за мостовете на УАЗ

                        Добре де, толкова ли няма кой да смени лагерите и да докара нормално контактно петно и луфт 0.15mm ?!
                        Верно, че е играчка с това разглобяване, ама после слагаш 85W140 и само караш.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: И пак за мостовете на УАЗ

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Добре де, толкова ли няма кой да смени лагерите и да докара нормално контактно петно и луфт 0.15mm ?!
                          Верно, че е играчка с това разглобяване, ама после слагаш 85W140 и само караш.
                          Разпитах тука там - нЕма... Имало един от Добринище, ма казаха, че починал човека преди някоя година...
                          Don't hunt IF you can't kill
                          първо 0883 после 333 накрая 448

                          LZ1BGD

                          Коментар


                          • #14
                            От: И пак за мостовете на УАЗ

                            Бах мааму !
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: И пак за мостовете на УАЗ

                              1.Ако имаш луфт в колелото то тогава провери лагера на главината.Вероятно от там е шума.
                              2.Луфт от 10" е почти като на нов диф. така че не мисля че трябва да се впускаш в ненужни ремонти.
                              3.Виж точка 1. после завърти дифа без кардан с нормални лагери на главините и го виж как е.
                              4.Тези километри са много и малко за този диференциал -просто не бързаи.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X