Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И пак за мостовете на УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: И пак за мостовете на УАЗ

    Нацапал си се ...ще стане
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #32
      От: И пак за мостовете на УАЗ

      Първоначално публикуван от Borizanov Преглед на мнение
      Масло сипах - ЕР-90.
      Препоръчвам ти да сипеш 85W140. Не е скъпо - около 10 лева за литър, но поне
      според мен това е маслото за там. И не ти трябва там грес въобще.

      Коментар


      • #33
        От: И пак за мостовете на УАЗ

        Аз , наскоро нали правих задния мост , та ме ,, излъгаха ,, да сипя Нигрол. Е няма такъв катран, покарах го около 1000 км и протече семеринг. Като видях как беше нацапал направо го излях , промих с нафта и сипах 90 ер. Та това което препоръчваш 85 /140 по гъсто ли е от 90?
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • #34
          От: И пак за мостовете на УАЗ

          е научете ги накрая какво значат тия цифри.

          85/140 на студено е по-течно от 90, а на топло е по-гъсто от 90

          Коментар


          • #35
            От: И пак за мостовете на УАЗ

            Ай са ...ти нали си тука , ще ни обясниш
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • #36
              От: И пак за мостовете на УАЗ

              Може ли аз, простичко.

              85W140 се води HD и масово се ползва за бусове камиони и, въобще, натоварени диференциали които работят при по-ниски обороти.
              Това, мисля, е напълно достатъчно за масовия офройдър.

              За горска употреба, а и не само, ако техниката няма да се кара с 200, въобще няма нужда да се ползва друг вид масло, особено и при положение, че е 10лв/л, а камионджийските сервизи го имат и на 200л варели.
              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 03-09-18, 10:48.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #37
                От: И пак за мостовете на УАЗ

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Може ли аз, простичко.

                85W140 се води HD и масово се ползва за бусове камиони и, въобще, натоварени диференциали които работят при по-ниски обороти.
                Това, мисля, е напълно достатъчно за масовия офройдър.

                За горска употреба, а и не само, ако техниката няма да се кара с 200, въобще няма нужда да се ползва друг вид масло, особено и при положение, че е 10лв/л, а камионджийските сервизи го имат и на 200л варели.
                Да беше споменал по рано ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180903_121808.jpg
Прегледи:1
Размер:195.7 КБ
ID:5797496
                Последно редактирано от aldr; 03-09-18, 11:34.
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • #38
                  От: И пак за мостовете на УАЗ

                  Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                  Да беше споменал по рано ...[ATTACH=CONFIG]967845[/ATTACH]
                  Е да бЕх, амааа ...
                  Това съм го казал и на Гецата. Се имате някой камионджийски сервиз около вас, където би трябвало да имат и на варели.

                  За парт-тайм отзад задължително 85W140, а ако се кара по горите и отпред, а и нЕма да ги мислиш луфтовете на дифа дали са 0.15 или малко повече.
                  Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 03-09-18, 11:48.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #39
                    От: И пак за мостовете на УАЗ

                    Сметай че Гецата го е отнесъл...
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • #40
                      От: И пак за мостовете на УАЗ

                      Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                      Сметай че Гецата го е отнесъл...
                      Чакай първо да приключи с ремонта в тях, че после ше го отнесе и от жена си.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #41
                        От: И пак за мостовете на УАЗ

                        На лагерите на главините оставих съвсеееем лек луфт.

                        Не трябва да имат никакъв луфт лагерите на главините на уаза даже като стане голям троши полуоските.Този лагер които е бил пълен с гняс си е заминал за това по добре го смени заедно със семеринга че и неговата пружина ще замине ако вече не е.

                        Коментар


                        • #42
                          От: И пак за мостовете на УАЗ

                          Първоначално публикуван от asq Преглед на мнение
                          На лагерите на главините оставих съвсеееем лек луфт.

                          Не трябва да имат никакъв луфт лагерите на главините на уаза даже като стане голям троши полуоските.Този лагер които е бил пълен с гняс си е заминал за това по добре го смени заедно със семеринга че и неговата пружина ще замине ако вече не е.
                          Ами страх ме беше да не ги оставя натегнати лагерите, за това предпочетох да оставя някакъв минимален луфт, как да ти обясня... колкото да се усеща, че леко мърда. До колкото знам всички такива лагери след известно време "отпускат", така че не е проблем - като мина някакви километри ще ги регулирам пак.
                          А за лагера - смених го, то повърхността на ролките беше цялата на шупли. Другия си беше наред - чист, даже шум нямаше никакъв, промих го с нафта и си го оставих.

                          Но друго си мисля - горната пробка стои по-ниско от ръкавите на моста. Ходи ли масло към лагерите, не ходи ли... бера ли му лайката... Сутринта на паркинга пред нас оставих УАЗ-а под наклон, на обяд го обърнах на другата страна, ма знам ли... масло сложих малко над "нормата", та дано стигне до главините. За всеки случай днеска смених и семеринга на пиньона, че стоеше влажно около него и така... каквото стане...
                          Утре ако имам време след работа мисля да промия и предния диф, че кой знае какви гущери живеят и там... или да си поиграя с отдушниците - да ги "закарам" до някъде, където няма да могат да смучат нищо, което не трябва... ма ще видим, според времето, че има и бая други задачи и жената почна да ме гледа лошо...
                          Don't hunt IF you can't kill
                          първо 0883 после 333 накрая 448

                          LZ1BGD

                          Коментар


                          • #43
                            От: И пак за мостовете на УАЗ

                            Главините не се мажат от маслото на диференциала, даже трябва да имат и семеринги които да ги пазят.

                            В главините се слага грес.

                            Коментар


                            • #44
                              От: И пак за мостовете на УАЗ

                              Задните главини се мажат от маслото в диференциала.

                              Коментар


                              • #45
                                От: И пак за мостовете на УАЗ

                                Може.

                                На мен само предните са ми правили ядове и само тях ги знам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X