Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газов инжикцион гранд витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Газов инжикцион гранд витара

    Здравейте. Карам гранд витара 99 г. 2.0, 128 к.с. В момента е с обикновенно газово с изспарител brc at90. Проблема е, че гори доста газ. По-малко от 15 никога не е стигала дори и на дълго със скорост 80-90 км/ч. На бензин не съм я засичал никога. В момента е с cooper discoverer at3 sport 225/70/16. Ако карам с клима около 20 гори. Настройвана е и на газанализатор и дава още по-висок разход. Дали ако сложа газов инж. ще се свали осезаемо разхода /чета във форума за разход от 10-11 на дълго/. Дали въобще си заслужава подобна инвестиция като се има предвид, че витарата се кара всекиднивно и се минават над 20-25 хил. км. на година?

    п.п В момента с газовото нямам никакъв проблем - не гърми и не прекъсва.

  • #2
    От: Газов инжикцион гранд витара

    Ще ти падне разхода. Въпроса е след тая обикновенна газ, в какво състояние са ламбда сондата и мафа, да не стане по зле от преди. Ако и на бензин разхода ти е висок, може тия датчици да не са в ред. Щото по принцип ГИ-то е много капризно за настройка, ще ти трябват и други свещи и тя става една...

    Коментар


    • #3
      От: Газов инжикцион гранд витара

      Само за сравнение - бившата ми Кия Спортидж 2,0 128 коня даваше разход от 10-11 извънградско до 18/100 градско зимата на газ. Това с полски газов инжекцион. Гуми 215R15. По спомени от настройките не четеше ламбда сондата.

      При положение, че Гранд Витарата е с почти същото тегло, размери, двигател и гуми, не виждам причина да гори осезаемо повече.

      Не знам какво му е капризното за настройка на ГИ. То може да се настрои много по прецизно за различните режими на работа на двигателя от обикновената АГУ. Разбира се трябва майсторът да знае какво прави. Винаги колите си на газ съм ги карал със стандартните свещи. Веднъж съм пробвал с триполюсни и веднъж с такива с по-ниско топлинно число и резултатът беше по-лоша работа от колкото със стандартните.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #4
        От: Газов инжикцион гранд витара

        Е да ама не ти е чела ламбдата нали .. То затова не е туко-така... Зависи какъв ГИ ще сложиш, ще има ли самонастройка по ОБД, от това пък зависи много разхода който ще даде ГИ-то. Нали колегата разход го вълнува.

        Коментар


        • #5
          От: Газов инжикцион гранд витара

          Ама моя беше от тъпите. Въобще не знаеше какво е ОБД. Просто при една диагностика, майсторът отбеляза, че липсва отметка на опцията за следене на ламбда сондата.

          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Газов инжикцион гранд витара

            Благодаря колеги за мненията. Засега ще остана с обикновенната газова. За 1-2 литра не си заслужава инвестицията /по-добре да я лифтна /.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X