Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Грешки GV - J20A

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Грешки GV - J20A

    Здравейте,

    Свети ми чек лампата и ми регистрира две грешки:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180817_124644.jpg
Прегледи:1
Размер:342.0 КБ
ID:6149483Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180817_124654.jpg
Прегледи:1
Размер:351.3 КБ
ID:6149484

    Интересното е,че текста е идентичен.....
    Колата е на газ BRC Sequent с OBD,ако има значение....

    Другата грешка,която засичам от известно време ми премигва на моменти лампичката в бутона за включване на климатика:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180822_141215.jpg
Прегледи:1
Размер:356.8 КБ
ID:6149485Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180822_141229.jpg
Прегледи:1
Размер:405.9 КБ
ID:6149486

  • #2
    От: Грешки GV - J20A

    Подгряването на първата сонда

    Коментар


    • #3
      От: Грешки GV - J20A

      Т.е трябва да сменя топлата ламбда сонда? Препоръчайте ми марка! Благодаря предварително!

      Коментар


      • #4
        От: Грешки GV - J20A

        Някой с идея?

        Коментар


        • #5
          От: Грешки GV - J20A

          За първият проблем е така наречената детска болест при новите сузукита. Аз на суифта го излекувах със съпротивление около 15ома, 2вата с керамичен корпус, извадих двата еднакви кабела от буксата на ламбдата, трябва да е с 4, и го забодох там. Не виждам някаква промяна в разхода и вървежа на колата. Грешката изчезна, ако държите на оригиналното, нова ламбда.
          Относно вторият проблем, намалява количеството фреон, просто допълнете климатроника.

          Коментар


          • #6
            От: Грешки GV - J20A

            Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
            За първият проблем е така наречената детска болест при новите сузукита. Аз на суифта го излекувах със съпротивление около 15ома, 2вата с керамичен корпус, извадих двата еднакви кабела от буксата на ламбдата, трябва да е с 4, и го забодох там. Не виждам някаква промяна в разхода и вървежа на колата. Грешката изчезна, ако държите на оригиналното, нова ламбда.
            Относно вторият проблем, намалява количеството фреон, просто допълнете климатроника.
            Благодаря за точния и изчерпателен отговор!

            Коментар


            • #7
              От: Грешки GV - J20A

              Ходих при майстор,който премери кабелите до сондата и на "единия диагонал" (така се изрази) идва ток.

              Коментар


              • #8
                От: Грешки GV - J20A

                Ток идва, ама подгрева не работи, дефакто намотчицата е изгоряла, на тази букса се мери съпротивление на две от крачетата, а на другите две идва тока. Моето съпротивление изгоря на Суифта и програмирах газовата да трие грешката при всяко палене.

                Коментар


                • #9
                  От: Грешки GV - J20A

                  Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
                  Ток идва, ама подгрева не работи, дефакто намотчицата е изгоряла, на тази букса се мери съпротивление на две от крачетата, а на другите две идва тока. Моето съпротивление изгоря на Суифта и програмирах газовата да трие грешката при всяко палене.
                  Значи спокойно слагам едно съпротивление ,като описаното по-горе и хич не се занимавам да сменям сондата,защото други грешки не записва?!?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Грешки GV - J20A

                    upload

                    upload

                    Коментар


                    • #11
                      От: Грешки GV - J20A

                      Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
                      Относно вторият проблем, намалява количеството фреон, просто допълнете климатроника.
                      Закарах я на майстор ,за да допълни климатика,но се оказа,че е пълен точно колкото трябва.
                      По каталог и дават 450 +/- 50гр. ,имаше точно 490гр. в системата.
                      Явно това мигане сигнализира за друг проблем,накакви идеи?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Грешки GV - J20A

                        Окъсихте ли преди датчика за наличието на фреон(имитирате че е пълно с фреон-трябва да тръгне перката), той не знае ли как да я диагностицира, като е "майстор".
                        Може и самият бутон д не дава добър контакт, щом премигва, диагностика й трябва, така по клавиатурите.
                        Пишете от къде сте, дали на местно ниво има някой съфорумец да помогне.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Грешки GV - J20A

                          Пловдив

                          Коментар


                          • #14
                            В магазина ми продадоха универсална ламбда сонда Бош и сега зора ще е свързването.....
                            Намерих в друг форум тази схема: http://picbg.net/img.php?file=a7e63aefd8f19b8d.jpg

                            Коментар


                            • #15
                              Колега, ако можеш върни "универсалната ламбда сонда Бош" преди да си правил каквото и да е, защото няма да се получи с нея . Оригиналната 1-ва ламда е широколентова , а универсалната не. Вече участвах в "този филм". Спасението е втора ръка на малко км от някоя "блъсната англичанка примерно", може и от 1.6 двг-то (както направих аз), но трябва да преправите буксата. Естествено с нова (около 300лв ) ще е най добре Успех.
                              Последно редактирано от didoee; 12-11-19, 17:26.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X