Обява

Свий
Няма добавени обяви.

автомобил до три годишен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: автомобил до три годишен

    Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
    ...
    Наистина в момента лично за мен е много труден изборът дизел или хибрид. Тенденцията в близко бъдеще е повече от ясна, но поне за мен хибридите ми се виждат по-ненадеждни от дизелите.
    Хибридите поне тези на тойота имат достатъчно дълга история. И при хибрида разходите са предвидими и като суми и като време на експлоатация, за разлика от дизела.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #17
      От: автомобил до три годишен

      Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
      Като за шведско... Там не останаха ли СААБ-и?!
      Кеф ти лимузина, кеф ти комби... 9-5 (последните 9000-ти са 98-ма, 9-3 - не) от 2003-2005 преди фейслифта. .. Тази кола в сравнение с посочените е като орел (след 2005-та са пък съвсем Опел, макар, че пак са по-добрата ИнсиГния), в сравнение с врабче... Има си части, не говоря за тунинги, и в БГ има 2-3-ма експерти по тях... А и в Шведско могат да им разбират още, ама... ти ще кажеш!

      P.S. Седни, повози се, и пак ще говорим, за самолета... и пак, в сравнение с посочените 3 год. таралясници, те ще са класика и след нови 13-15 год. И няма да загубиш вече от цената - при добре поддържана - се вдига...

      1. Кой (не #кой) на Запад кара 15-годишни автомобили?
      2. SAAB от 9000 (= "Фиат Крома") насам вече не прави автомобили и закономерно фалира.
      3. Ти никога не си имал SAAB, ама си чул от дядо си или някой друг авторитет, че правят мноУ яки автомОбили, щото, нали и самолети праЯт?
      4. Недоразумението "Опел", ба било то и "Инсигния"... немам думи...
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #18
        От: автомобил до три годишен

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

        1. Кой (не #кой) на Запад кара 15-годишни автомобили?
        2. SAAB от 9000 (= "Фиат Крома") насам вече не прави автомобили и закономерно фалира.
        3. Ти никога не си имал SAAB, ама си чул от дядо си или някой друг авторитет, че правят мноУ яки автомОбили, щото, нали и самолети праЯт?
        4. Недоразумението "Опел", ба било то и "Инсигния"... немам думи...
        Знаеш ли, Боголюбе или Гагич, на баба ти фърчилото се казва в твоя случай приеми го с усмивка, ама не си наясно даже и с историята на СААБ (за съжаление само тя остана), на всяка манджа мерудия си, ама карай...
        Имал съм 2 СААБ-а, 900 кабрио, и 9-5 Аеро, и съм карал, вкл. и Виген на срещи на разни клубове на СААБ, ама... кво да ти обяснявам...
        Кикимора исках да насоча към разни опции, все пак се разбира, че е в Швеция...
        А има 15 г-ни (нЕкои карат и 25-ни, ама какво, как и защо - е друга тема), с тенденция след още 5 да станат класики... и официално... А дедо ми (единия), ако не беше в соца, сигурно точно СААБ би карал, ама от първите, хахаха нищо, че преди 9-ти е имал Чапел - 2 бр. (споко не рови няма да го намериш - камиони са) и т.н. пак ти казвам...на всяка манджа мерудия, ок, ама не пресолявай... то мурафети, (айде от 15.101 мнения - с 4.6 средно на ден - няма как да огрееш навсякъде, та последното няма да ти го броим) кво като не си и за Инсигнията -Изгнията много наясно, та остава и за класиките, да Крома - хахаха, и въпреки GM (че, където са стъпили трева не никне) някои модели останаха, колкото някои Поршета са VW-та, не, че други не са...
        Та бъди здрав и го давай по-умерено с реплики-дуплики- и от сорта апострофи...
        Последно редактирано от ivied; 29-08-18, 23:39. Причина: 4.6 мерудии

        Коментар


        • #19
          От: автомобил до три годишен

          Привет!
          Идеята беше да дискутираме надеждността на съвременните дизелови двигатели, не да се дърляме.
          Както споменах трябва ми автомобил и в БГ и смятам да го покарам няколко години тук и да го регистрирам у дома. Тогава ще се кара много рядко с огромни престои и мисля , че дизела в случая ще е по-безпроблемен.
          Имам все още субару с 245 коня, сааб не искам да притежавам. Омръзнало ми е минималния разход градско да е 12 на 100 по-често 18-19. ако реша да си вземам по- мощна кола мисля че бих се хвърлил на нисан гтр, поне ще е забавна.
          Та идеята е надеждно семейно комби за близките 3/4 години.
          Притежавам и форд сиер от 87г която се води ветеран. Знам как е с по-старите коли. Не искам да ремонтирам, имам вече хоби със сиерата. Трябва ми кола на която да разчитам.

          Коментар


          • #20
            От: автомобил до три годишен

            Дискутирано е многократно че трудно ще се намери кола на 2-4 години.Особено за такава сума 18-24к лв.
            Причината е че колата е нова на практика а се очаква цената да е паднала наполовина!
            И просто няма такива коли.Т.е има ама силно ограничен избора.Повечето или си ги карат или ако се появи веднага я взимат и не стига до пазара или да се задържи на пазара!
            Това е проверено многократно включително и от съседа ми дето иска за 30 бона да си вземе почти нова кола.Еми няма как да стане за толкоз малко пари!Те хората не са прости!
            Последно редактирано от mishomishev; 30-08-18, 09:07. Причина: доп

            Коментар


            • #21
              От: автомобил до три годишен

              Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
              Имал съм 2 СААБ-а, 900 кабрио, и 9-5 Аеро, и съм карал, вкл. и Виген на срещи на разни клубове на СААБ, ама... кво да ти обяснявам...
              Малееей, то са Jeep-ове 10-на модела, Ленд Крузъри 5-6, Шевита и те 5-6, мРецедеси 7-8, дето си ги имал, хибридите не ги броим - всичко по твои обяснения тука из форумЪт. Все едно, де, kikimora не ти се върза.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #22
                От: автомобил до три годишен

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Малееей, то са...
                Понякога чуваш страхотна глупост, а се оказва гледна точка... При тебе са мерудии - лакърдии... и с такива писаници увеличаваш бройката на "мненията си" вече на 15.102 ?! Олекваш Гагич...
                къде ги видя: "Jeep-ове 10-на модела, Ленд Крузъри 5-6, Шевита и те 5-6, мРецедеси 7-8"...
                но Ленд Ровърите забрави... както и да е, явно ме бъркаш с някой или си "Но капише"... тия дни...
                Когато си мъртъв, ти не знаеш, че си мъртъв. Трудно е само за другите! Абсолютно същото е положението и когато си тъп…
                За да не спамим темата на колегата, аз ще престана да ти отговарям, за теб не знам...

                Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                Дискутирано е многократно че трудно ще се намери кола на 2-4 години.Особено за такава сума 18-24к лв.
                Защо, ами това са 9-12.000 Е, в Немачко за тия пари и години има достатъчно запазени, на сравнително малко км. от 1-ви собственик... Но болшинството ще са в компактния клас - т.е. по-нисък от семейно комби...
                Последно редактирано от ivied; 30-08-18, 12:32.

                Коментар


                • #23
                  От: автомобил до три годишен

                  Когато си търсих кола , първо си избрах модела и се насочих към няколко представителства на марката . Изненадан бях ,колко са различни цените по сайтовете и реално . Купих си два дизела , Евро 6 и за момента нямам проблем с моторите им . Предполагам че за времето докато се ползват да нямам екологични проблеми . За мен тази истерия с дизелите е много преувеличена и се надявам рано или късно да бъде отчетена като грешка . Не споря за това кое , колко е еко .
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • #24
                    От: автомобил до три годишен

                    Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                    ... Трябва ми кола на която да разчитам.
                    Хонда
                    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                    Коментар


                    • #25
                      От: автомобил до три годишен

                      Цената 10/12 хил евро е напълно реална за въпросната киа, обяви поне тук има дистатъчно и от частни лица и от фирми. История на колата не е никакъв проблем да се провери поне тук в шведско.

                      Коментар


                      • #26
                        От: автомобил до три годишен

                        Виж Шкода Октавия. Има и 1,6 и 2,0. Има и 4х4.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #27
                          От: автомобил до три годишен

                          Гледам шкоди, ценовия клас е същият. Не са лоши като дизайн биха ми свършили работа.
                          Притеснен съм от надеждността както на двигатели така и на ДСГ трансмисия. Поне в началото на производство имаха много проблеми. Тия новите трабва да са комонрейл или...?
                          1.6 има сходни характеристики със стария 1.9. Как стоят нещата в момента с надеждността? Старите помпа дюза бяха доста надеждни и икономични.
                          Карах един пасат хибрид имаше ултра странно поведение. Нова кола под наем на няколко хил км. Лампата и за маслото светна по пътя.. На задна подскачаше без да и се дава газ...От Стокхолм до Явле карах аз и се сменихме с колегата който я беше наел. Той продължи до Худиксвал, едва се прибра, но е истина , че той си е инат. Отказа по всякакъв начин да и вдигне капака и да и провери маслото. Да не говорим колко приятна бе за каране и паркиране в Стокхолм с това сецкане при паркиране особено.

                          Коментар


                          • #28
                            От: автомобил до три годишен

                            Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                            Привет!
                            Идеята беше да дискутираме надеждността на съвременните дизелови двигатели, не да се дърляме.
                            Както споменах трябва ми автомобил и в БГ и смятам да го покарам няколко години тук и да го регистрирам у дома. Тогава ще се кара много рядко с огромни престои и мисля , че дизела в случая ще е по-безпроблемен.
                            Имам все още субару с 245 коня, сааб не искам да притежавам. Омръзнало ми е минималния разход градско да е 12 на 100 по-често 18-19. ако реша да си вземам по- мощна кола мисля че бих се хвърлил на нисан гтр, поне ще е забавна.
                            Та идеята е надеждно семейно комби за близките 3/4 години.
                            Притежавам и форд сиер от 87г която се води ветеран. Знам как е с по-старите коли. Не искам да ремонтирам, имам вече хоби със сиерата. Трябва ми кола на която да разчитам.
                            Извинявам се за офтопика, но каква е тази сиера? Как е устояла да не изгние в Швеция? Предполагам е от първите бензинови, с карбуратор, но тогава как така я приравняват с хибридите в смисъла на достъп до градовете по токсични ограничения на отработените газове?

                            Коментар


                            • #29
                              От: автомобил до три годишен

                              Сиерката е от първите сиера 2 и първите пълна инжекция пинто 2 литра без катализатор. Бива с ръждата защото не е карана особено и е стояла в гараж. Аз съм и трети собственик и също я държа в гараж поне през зимата. Над 30 годишна е и се води ветеран. За тях важат други правила и отработените газове нямат значение защото се смята , че е хоби , а не основно средство за предвижване. Много е забавна през зимата, което е и причината да я купя...

                              Коментар


                              • #30
                                От: автомобил до три годишен

                                Що не погледнеш и Дачиа?
                                VITARA, SAMURAI
                                FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                                RENAULT ESPACE QUADRA
                                ...и едно сивикче за града...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X