Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кабели за колони HIGH END

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кабели за колони HIGH END

    Ако ОТ имат отделни терминали за ниски и средни / високи, и ги захраниш с отделни кабели, може да чуеш и други разлики...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #17
      От: Кабели за колони HIGH END

      Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
      ... Аз днес направих този опит и съм доволен от резултата за себе си. ...
      Може ли една снимка.
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • #18
        От: Кабели за колони HIGH END

        Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
        Здравейте, пратих темата на лс за колегата Терзиев. Аз днес направих този опит и съм доволен от резултата за себе си. До сега ползвах многожилния проводник 2.5 мм2 , но това което днес установих като звучене ми хареса. До колкото знам има аудио кабели едножилни, но аз не съм експерт просто опитайте не струва много даже е смешна цената на фона на другите. Сега това е за меден кабел, не такъв с добавка на сребро и други такива добавки и най важното намиращ се в всяка железария. Не се шегувам с това.
        Просто да се опита няма смисъл еле ако имаш качествени колони и знаеш какво правиш.
        Ако само кабела им променя звука и то да го усетиш то бая си объркал предния кабел.

        Пак казвам - многожилен,меден,дебела изолация, 2 мм жица, безкислороден или там как се нарича.Слушане на добри колони с кабел който не е за целта не си струва па ако ще за 5 лева да е,дай си там стотина долара за кабел и си ти.

        Мостовак можеш да ползваш ако нямаш друг,да се надяваш да звучи добре е само да се надяваш.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          От: Кабели за колони HIGH END

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          ...
          Пак казвам - многожилен,меден,дебела изолация, 2 мм жица, безкислороден или там как се нарича.Слушане на добри колони с кабел който не е за целта не си струва па ако ще за 5 лева да е,дай си там стотина долара за кабел и си ти.
          ...
          Eй, пусти реклами, голяма работа са! Навит ли си да разпознаеш кабел от железарията, спрямо тоя за 100$. Ама с вързани очи!

          Коментар


          • #20
            От: Кабели за колони HIGH END

            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
            Eй, пусти реклами, голяма работа са! Навит ли си да разпознаеш кабел от железарията, спрямо тоя за 100$. Ама с вързани очи!
            Абе.........какви реклами ми говориш,хората са го сметнали,пробвали,тествали и това е,ти ако искаш с ръждива жица за 5 кинта карай.

            Навит съм - на какви колони,кога и къде?А да те видя сега или ще измрънкаш да си платя и идването,да си нося колоните,усилвателя,дудука и записите пък от теб ръждивия кабел?

            Давай,ти си
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #21
              От: Кабели за колони HIGH END

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              ...
              Разлика между едножилен и многожилен за тая апликация пак така.
              Скин ефект на медна жица при 10 килохерца = 0.5мм
              Зависи и от разстоянието де ама на 10-ина метра жица отидоха високите честоти.

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              ..
              п.п В офиса висят едни позлатени чинчове холандски или датски по 100$ парчето,но никога не съм ги пробвал.
              Не е честно така. Пробвай ги, пък кажи че се чува какво си говорят режисьорът и техникът в паузите.

              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Ако ОТ имат отделни терминали за ниски и средни / високи, и ги захраниш с отделни кабели, може да чуеш и други разлики...
              Всъщност мостовакът би трябвало и сам да свири. Трябва да се пробва с изкуствен товар.

              Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
              Здравейте, пратих темата на лс за колегата Терзиев.
              Ааааа, ясно е какво ще стане нататък

              ---

              Впрочем няма кабели с добавка на сребро. Има евентуално посребрени ама те са друга бира.

              Среброто е обичаен замърсител в електротехническата мед, увеличава съпротивлението даже в следови количества (както впрочем и всеки друг замърсител). Затова се полагат усилия за очистване.

              ---

              Аааа да. На аудио кабелите чуваема (макар и не от всеки) и измерима разлика дава изолацията и по-точно контактният слой между медния проводник и изолацията.

              ---

              Аз от известно време почти не слушам музика. Особено на по-прецизна техника. Само недостатъци чувам. Сигурно е от ЕГН.

              Коментар


              • #22
                От: Кабели за колони HIGH END

                Не цепи така това изречение което си цитирал,включи и предното и ще разбереш,че и аз това казвам.

                На Хай Енд колони / каквото и да значи за някои това / една жица не върви,а това е въпроса май,за какви да е каквото и да е ..........ще стане и тел от закачалка ма да не се потретвам..
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #23
                  От: Кабели за колони HIGH END

                  Аз го разбрах както съм го цитирал ама то в 5 сутринта обикновено спя и не стават проблеми.

                  Иначе с музиката, както и с целия живот - на който каквото му харесва, само да не отваря работа на пожарната и спешната помощ.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кабели за колони HIGH END

                    Точно

                    Има и едно Обаче - козата и в случая си иска прьч,ако беше за каква да е музика с какви да е колони как да е,ако изясним обаче кое са Хай Енд колони,какво дават като показатели,къде се слагат,кое ги храни,дистанция,изолации..........и ще стане ясно,че такива колони не се хранят с мостовак от железарията,губи се смисъла да еВеш мамата на 95% от инвестицията за да спестиш тия 5% за кабеляк.

                    Как да е,всеки за него си,тук ако говорим какво се иска в задачата е ясно какво,ако говорим какво му харесва на автора на темата.........супер,жив и здрав щом му харесва.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кабели за колони HIGH END

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Абе.........какви реклами ми говориш,хората са го сметнали,пробвали,тествали и това е,ти ако искаш с ръждива жица за 5 кинта карай.

                      Навит съм - на какви колони,кога и къде?А да те видя сега или ще измрънкаш да си платя и идването,да си нося колоните,усилвателя,дудука и записите пък от теб ръждивия кабел?

                      Давай,ти си
                      То голям джумбиш ще е да дойдеш да мъкнеш скъпа апаратура на ГЗ на географията. Обаче предлагам равни условия - многожичен кабел от железарията (гъвкав с гумена изолация) срещу супер дупер какъвто си донесеш за 100$ на метър. Само площта и дължината да са еднакви. И най важно конекторите да са същите, понеже на мен винаги са ми проблемни тия евтините.
                      Ако успееш да направиш слепия тест има и пари в тая работа. Ще ходим по аудио изложенията, и хората пари ще дават да видят как ги различаваш. Дори се верят и кълнат, че и посока на кабела различават. Направо си готов мултимилионер, ако го хващаш на 100%.
                      Начи опъвам 2 отделни многожични проводника до колоната, купени от железарията, и съм готов някой леф да заложа за майтапа. Дали ще ги различиш на 100 %.
                      Кабелът има пренебрежимо малко влияние спрямо стотиците други неща, от които зависи свирнята накрая.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кабели за колони HIGH END

                        Здравейте слушам на колони jbl tlx 10 чрез ресивър sony v555es и плеър Филипс 634 с преработка по изходната част. Мога да избирам и от други се плеъри. На мен ми харесва звука и никой не задължавам да прави това, но може да опита и да сподели.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кабели за колони HIGH END

                          Иванеееее,Иване,аз какво ти говоря,а ти какви глупости дрьнкаш...........какви конектори,какъв многожилен,и тук ли не помниш какво се е писало преди 5 минути?Заеби,твоите глупости не ми се занимава

                          Кьм автора на темата - преди тия кабели с какви ги слуша тия колони?От къде минават / близо до електрически контакт/кабели /,вътре в стена или външни?
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #28
                            От: Кабели за колони HIGH END

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            Иванеееее,Иване,аз какво ти говоря,а ти какви глупости дрьнкаш...........какви конектори,какъв многожилен,и тук ли не помниш какво се е писало преди 5 минути?Заеби,твоите глупости не ми се занимава
                            Кво, от многожичния на Гамакабел ли се уплаши? Няма 100 $, само 80 ст. на метър, или колкото там беше. На битака и по-евтин има.
                            Слухари много, направо Господ им шепне на ушенце. Ама като опре до сляп тест и свиват уши!
                            Айде, там са милионите, досега не съм чул някой да се престраши да разпознава кабели и посока. Много пари има в аудиото, хората милиони нариват за слухар със свръхестествени способности!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Кабели за колони HIGH END

                              Едножилен мостовак,помни 5 минути поне,не си фантазирай тъпотиите ти
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #30
                                От: Кабели за колони HIGH END

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                Едножилен мостовак,помни 5 минути поне,не си фантазирай тъпотиите ти
                                Ясно, уплаши се от многожилния от битака.
                                Хубаво, тъй да е. И за едножилен залагам пари да видя как ще ги различиш на сляп тест. Само площта да е същата. Това е важно, разлика м/у много тънък и нормален кабел и аз чувам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X