Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Добавки и подобрители за дизелово гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Добавки и подобрители за дизелово гориво

    Колеги, внимателно прочетох няколко теми от миналата година за дизеловото гориво, от къде да се купува през зимата и сравнения на различни бензиностанции. Сега ме интересува да получа съвет. Ако някой е използвал добавка към горивото против замръзване и желиране при ниски температури и е доволен от нея, моля да препоръча. Марка, цена и откъде може да се купи. Благодаря предварително за помощта.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

  • #2
    До: Добавки и подобрители за дизелово гориво

    TDA на Кастрол.
    Ползвам я от 1994 г.
    Пробвал съм следното: В много голям студ -18град. сипвам бут. от кола 1,5л. и я оставям на студа. Нафтата става непрозрачна каша. Добавям едно малко пръсване от добавката. Разклащам здраво. На Сутринта нафтата не е каша, но е пак леко мътна.
    Но преди 2 год при -22 град. според термометъра на колата имах проблем:
    Сутринта запалих от второто завъртане и двг. не работеше равномерно. След минута се оправи. Минах 17 км. и угасна. Бях заредил нафта от Петрол, добавил бях газ за горене и двойно повече добавка и пак замръзна.
    И сега ще я ползвам. Струва около 20 лв. -500 млл. за 500 л. нафта и я има по бензиностанциите.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      До: Добавки и подобрители за дизелово гориво

      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
      Колеги, внимателно прочетох няколко теми от миналата година за дизеловото гориво, от къде да се купува през зимата и сравнения на различни бензиностанции. Сега ме интересува да получа съвет. Ако някой е използвал добавка към горивото против замръзване и желиране при ниски температури и е доволен от нея, моля да препоръча. Марка, цена и откъде може да се купи. Благодаря предварително за помощта.
      LIQUI MOLY...Много съм доволен...Няма грижа при студен старт, даже дава и лека икономия...Цена - май някъде към 40лв. за литър, ама той стига за 1 тон нафта

      Коментар


      • #4
        До: Добавки и подобрители за дизелово гориво

        REDEX- за почестване на горивната система /дюзи , разпръсквачи/ има я по бензиностанциите - МНОГО голям ефект!!!
        ________________________________________________________________________________________
        Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
        HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

        Коментар


        • #5
          До: Добавки и подобрители за дизелово гориво

          От един месец сам само на Ром петрол и сам много доволен,разхода ми падна с 0.5 на 100,а мотора направо марка.Казват че зимата била още по добра.

          Коментар


          • #6
            До: Добавки и подобрители за дизелово гориво

            Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
            REDEX- за почестване на горивната система /дюзи , разпръсквачи/ има я по бензиностанциите - МНОГО голям ефект!!!
            +1000
            Ползвам ги и двете/и за бензин/ от повече от 10 години и съм много доволен.

            Коментар


            • #7
              До: Добавки и подобрители за дизелово гориво

              Зимата-Castrol TD, лятото-М-10Д,1.0л на 100л. нафта
              Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
              Opel Corsa 1.7д 98г

              Коментар


              • #8
                До: Добавки и подобрители за дизелово гориво

                Първоначално публикуван от petomu Преглед на мнение
                Зимата-Castrol TD, лятото-М-10Д,1.0л на 100л. нафта
                Аз пък мисля че двутактовото е много подобро за смазване на помпата и дюзите от М-10Д.

                Коментар


                • #9
                  От: Добавки и подобрители за дизелово гориво

                  Някой наливал ли е двутактово масло в комън рейл с филтър за твърди частици - може ли да се очаква някоя гнусотия да се получи с маслото, системата високото налягане и филтъра???

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X