Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къмпингуване по черноморието - къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Къмпингуване по черноморието - къде?

    Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
    ...А калта си е лечебна наистина.Съчетаваш приятното с полезното!
    ..!
    Помагала за свикване с пръстта ... жена ми така каза.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #32
      От: Къмпингуване по черноморието - къде?

      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
      Помагала за свикване с пръстта ... жена ми така каза.
      Ами да!!
      Няма да живеем с орлите я!

      Коментар


      • #33
        От: Къмпингуване по черноморието - къде?

        Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
        ==А калта си е лечебна наистина...
        Преди три седмици собственоочно видях как мангалите, стопанисващи кенеф на плажа в Поморие, продаваха лечебна кал. Бутилка 500ml от минерална вода, пълна с лечебна кал, за 5 кинта.
        Зад кенефа лечебната кал се приготвяше от отработено масло и морски пясък.

        Изгониха ме с нови, нечувани от мен псувни, като се опитах да снимам. Аз съм чувал доста цигански псувни, прочее.

        Руснаците по плажа се мажеха като дизелови локомотиви, и миришеха пак така...

        Коментар


        • #34
          От: Къмпингуване по черноморието - къде?

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          Зад кенефа лечебната кал се приготвяше от отработено масло и морски пясък.
          Руснаците по плажа се мажеха като дизелови локомотиви, и миришеха пак така...
          хахаха
          Не знам! Мойта кал аз лично си я извадих от езерото! На дълбочина около 50-60 санта! Много е...особена.Черна наистина гъста мазна!Мирише особено на сяра на море и на още нещо...Сега дали от калта или плацебо ефект(щото то от един път нищо не става) ама ми минаха ставни болежки! Омазахме се яко всички!
          После след половин час киснене в морето всичко падна!
          Пък за свикването с пръстта.. Аз няма да свиквам.Направил съм необходимото.Като се случи нещо с мене дъщерята ще ме кремира и после праха ще го пръсне в морето.Или на Тюленово на скалите или на "Огънчето" или на Калиакра.Където си реши.Не ща в гробищата много е пренаселено там!

          Коментар


          • #35
            От: Къмпингуване по черноморието - къде?

            Как стигна до езерото - като съм минавал оттам има заграждение ( бившата резиденция на Тато )


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SHABLA.jpg
Прегледи:1
Размер:63.8 КБ
ID:5797297


            Откъм Езерец има друго езеро свързано с Шабленското - може би оттам да има достъп ?

            Под Родни балкани наистина е страхотен плаж , 2 години служих там , но си беше ( предполагам и сега ) заградено . Лятото ни бяха опънали да хвърляме асфалт надолу към новата ( за тогава ) хижа на Щаба .

            Коментар


            • #36
              От: Къмпингуване по черноморието - къде?

              Ето моето предложение от моя край : https://www.google.bg/maps/@43.65922...1b1!2i49?hl=en
              До тук се стига като от къмпинг Космос хванете черният път отдясно веднага след входа на къмпинга.
              https://www.google.bg/maps/@43.72845...1b1!2i49?hl=en
              Това място ми е любимо, стига се по два начина най-лесният е преди къмпинг Космос, веднага в ляво, но пътят е на коловози и е само за МПС с висок клирънс.
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • #37
                От: Къмпингуване по черноморието - къде?

                За Жеков - колега ти много рано се обиваш и гледаш в посока север. Шабленската тузла е точно на юг от къмпинг Шабла т.е. посока фара https://www.google.bg/maps/search/%D...2,16.75z?hl=bg

                За Juiced - адаш малко бъркаш на първият линк е северният плаж на Крапец на втората снимка е Дуранкулак - север или известен като граничарският плаж. До него се стига от къмпинг Добруджа в ляво но миналата година май бяха намерили някакви защитени разстения и се очакваше да забранят къмпингуването. Другият път е на 300 м. преди ГККП Дуранкулак завиваш в дясно /има табела Бивак/ и там си караш само напред по черния път е в един момент свиваш в дясно да не паднеш в морето. https://drive.google.com/open?id=0B1F23drjFKwvNUZQSUFuMFVwazg снимка от там 2016 година.
                И още една за ориентир https://drive.google.com/open?id=0B1...Ud2amFHZk5UMlk
                Проблема е че северното черноморие се препълни с румънци особено граничарския плаж. Много от тях спят на този плаж и са там през деня а вечер отиват до Vama Vece - на 2 км след ГККП-то е.
                Ако си с покривна палатка можеш да преспиш и на южния плаж на дуранкулак но опъни вечер по-късно и си прибери сутринта катуна все пак си на границата с резерват.
                За покривна палатка може да се измисли и място от Крапец покрай комплекс Яница към Езерец но плажа на Езерец се препълни за съжаление ;(
                на Крепец предимството е че има кладенец със сладка вода.
                Ако някои има питания за него регион съм готов да отговарям последните години доста обикалях там.
                Последно редактирано от ckaytss; 28-08-18, 11:11. Причина: Допълване
                Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                Калоян Кирилов
                LZ2ZGT

                Коментар


                • #38
                  От: Къмпингуване по черноморието - къде?

                  Табелата за бивак за която говориш те води на северната част на северният плаж. А покрай къмпинг Космос(не Добруджа) стигаш до южната част , където беше потънал кораба Анна Мария , на него ние местние му казваме "корабчето" а на бивака "кладенчето".
                  Това е едни от най-приятните диви плажове, на които съм бил има дължина около 7,5 км. За съжаление вече не е тайна за Румънците и Бг авантюристите от всички точки на страната, които си правят дори партита с яко музика, носят се генератори колони ,усилватели... абе ужас.
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • #39
                    От: Къмпингуване по черноморието - къде?

                    Бих се поболял, ако не отида на море лятото, и то точно по Северното НИ Черноморие.
                    След миналогодишните кьочеци, хайдушки викове и псувни в горичката на Езерец, точно на Джулая, тотално се отказах от "Родното".
                    И ще ви кажа защо. Защото няколко дена преди това изкарах на спокойствие, чистота, без "такса бивак", топло море и пясъче плаж на Северното Турско Черноморие.
                    Даже и от гледна точка на джоба е по-близо.
                    Няма да споменавам за храна, отношение и т.н.

                    Приятно лято!
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #40
                      От: Къмпингуване по черноморието - къде?

                      По темата, понеже не е за севера питането, къмпингите, щот са вече три, Градина са читави и опъваш на пясъка, в момента е почти празно, пълни се в петък следобед до понеделник сутрин, чалга през седмицата няма, има колонки с ток и вода, нови санитарни възли , даже са чисти.


                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #41
                        От: Къмпингуване по черноморието - къде?

                        Благодаря на всички за съветите. Мисля да плажуваме между Варна и Бяла, ще споделя снимки и отзиви при връщането.
                        Поздрави на всички!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Къмпингуване по черноморието - къде?

                          Днес Паша дере беше пусто.
                          Дали, че е през седмицата, или заради облачното време, само едни палаткаджии имаше.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Къмпингуване по черноморието - къде?

                            Колеги, сега последно депутатите уж приеха нещо си, да регулират къмпингуването, но реално какво стана? От кога ще влизат в сила решенията, забранено ли е в момента да спра джипа някъде на забутан бряг, да опъна тента и да си седя? И могат ли да ми треснат 1000-5000лв глоба?
                            Kia Sorento 2.5 CRDI EX - now
                            Suzuki Samurai 1.3 - липсва ми как друска и къде ходи

                            Коментар


                            • #44
                              От: Къмпингуване по черноморието - къде?

                              Като го намериш този забутан бряг дето да си паркираш джипа прати едно ЛС с координати. Ама само ако около теб НЯМА каравани с веранди пред тях.
                              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                              Коментар


                              • #45
                                От: Къмпингуване по черноморието - къде?

                                Първоначално публикуван от Rat Fink Преглед на мнение
                                Колеги, сега последно депутатите уж приеха нещо си, да регулират къмпингуването, но реално какво стана? От кога ще влизат в сила решенията, забранено ли е в момента да спра джипа някъде на забутан бряг, да опъна тента и да си седя? И могат ли да ми треснат 1000-5000лв глоба?
                                Случай с джип и тента е по-особен, но като цяло до колкото съм се интересувал, и ми е известно нещата с къмпингуването на плажа към момента седят так:
                                Законът за устройство на черноморското крайбрежие (ЗУЧК) регламентира какво може и каво не може на плажната ивица. Там къмпингуването не определено нито като разрешено нито като забранено. По тази логика министъра на туризма и някои общини тълкуват казуса, че щом не е в разрешителния списък то значи е забранено.
                                Назад във времето Върховния администативен съд (ВАС) отменя глоби наложени на къмпингуващи на база общински наредби. Според съда къмпингуването е част от правото на гражданите да се придвижват свободно, в допълнение и че, не може подзаконов нормативен акта да вкарва в регулации и да забранява неща, които не са забранени със закон.
                                Всичко това обаче, се промени с приетите поправки на ЗУЧК обнародвани (влизащи в сила) от 16.07.2019 г. където промените касаещи къмпингуването основно са две:

                                Първата:
                                С приетите окончателно изменения се въвеждат глоби за поставяне на палатки и плажни принадлежности (кърпи, чадъри и т.н.) върху дюни, като глобата е от 500 до 1000 лв. Предвиждат се санкции и за паркиране или преминаване на автомобили през пясъчните образувания в размер от 1 000 до 3 000 лв., като може да се конфискува и имущество на стойност между 3 000 и 5 000 лв. Законът важи не само за плажните дюни, но и за тези в близост до крайбрежните зони.
                                Това влиза в сила с обнародване на поправките в закона (16.07.2019 г.)

                                Втората:
                                Според промените къмпингуването се забранява навсякъде освен в зони, в които е разрешено временното разполагане на палатки, кемпери и каравани.Конкретният текст гласи, че може да се обособяват места за временно разполагане на палатки, кемпери или каравани в зона "А" и "Б", извън територията на морските плажове, пясъчните дюни и категоризираните къмпинги в поземлени имоти или части от тях, собственост на държавата, на общините, на частни физически или юридически лица, попадащи в горски територии или в земеделски земи, както и в незастроени имоти, включени в границите на урбанизирани територии, без промяна на предназначението им.
                                Предстои да бъде изготвена наредба, която ще определи местата за къмпингуване и ще регламентира глобите. Тя ще бъде издадена от министъра на регионалното развитие и благоустройството, министъра на земеделието, министъра на околната среда и на министъра на туризма.
                                Това ще отнеме около година и половина и санкциите няма да влязат в сила следващите два летни сезона.

                                Та общо взето това е към момента.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X