Страница 5 от 5 ПървиПърви 1 2 3 4 5
Резултати 81 до 97 от 97

Тема: Качвате ли стопаджии/ки/?

Място
    Ботевград
    Публикации
    1,060
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране От: Качвате ли стопаджии/ки/?

И Аз качвам когато мога и съм в добро настроение.
    Веднъж качих един циганин да го закарам от Ботевград до Литаково (близко село). Дълго време след това човека вдигаше ръка за поздрав като ме види.

ckaytss е офлайн
    Калоян Кирилов
    Утвърден участник | +ПЛ || ДВиП |
    Място
    Силистра
    Публикации
    481
    Точки (при гласуване)
    10

Качвам и за сега ще качвам е предимно като видя хора с раници, с предната ми работа постоянно качвах учители от една съседна община да се приберат до града.
    Е в последно време особено покрай морето където има чужденци е желатено и за документи да питаш да не се окажат бежанци
    Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
    Калоян Кирилов
    LZ2ZGT

Място
    София
    Публикации
    6,017
    Точки (при гласуване)
    22

Не помне точно, 94 или 95-та, навъртях около 3000 км само в България за едно лято на стоп. Возил съм се даже на бордова Уазка с ковчег и мъртвец вътре, а аз нося и заек жив с мен.
    Качвам, когато имам място и не ме е страх от толкоз разпространените в тази тема затворници, бандити и наглеци за безплатна возия.
    Едната щерка и зетя се прибраха на стоп от Амстердам до София една Коледа за 3 дни само.

чаро 4х4 е офлайн Старши участник | Организатор || +ПЛ |* МСС *
    Място
    с.Нова Черна
    Публикации
    2,051
    Точки (при гласуване)
    16

Преди доста години ми се наложи да отида от София до Пловдив и то трябваше да съм се върнал в рамките на работния ден.Карах едно Субаро Джъсти ,1.0куб с четири врати.На изхода от София махат момче и момиче.Спрях и ги вземах.По него време нямаше толкова флашки,CD-та и музика се слушаше или от радиото или от касети.Та карам аз със възможно най-висока скорост (100-120км/ч),а от касетофона се чуват само хороводни народни песни.Свършва касетата,вадя я и поставям друга,естествено пак с такава музика(ами това обичам да слушам).Момата седнала на задната седалка изсумтява и казва:"Няма ли да смените тая овча музика?"Бил съм около 30-32 годишен тогава.Спирачки,звучни нашенски и двамата стопаджии видяха стоповете на Субарото.
    Но иначе много съм пътувал и като ученик и като войник и сега вземам стопаджии,когато имам място.
    Чавдар Владимиров
    0887/912075
    Ленд Ровър Диско 1
    Самуад в проект

Място
    София
    Публикации
    713
    Точки (при гласуване)
    11

Веднъж качих една стопаджийка някъде по морето, ама жената беше с мене и не се съгласувах предварително. От тогава не качвам
    Но е лошо, когато се озовеш от другата страна. Спуках бензинов маркуч на 5 км. от Обзор и ми се наложи да отида пеш до града два пъти (щото първия път купих калпав) - махах ама никой не спря
    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

Място
    София
    Публикации
    7,167
    Точки (при гласуване)
    35

Когато мога качвам, стига да не ми се сторят съмнителни. Така от 30-ина години...
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

Публикации
    156
    Точки (при гласуване)
    5

Качвах но от няколко години спрях.Причината бях качил момче връщаше се от училище.Пътувам доста на месец имам около 5000-6000 км. нямах нарушения катастрофи нооо този ден така се завъртях, че все още ми държи.Причината разбордирана предна лява гума тъкмо ги бях сменил зимни с летни.Тогава двамата се спогледахме първата ми мисъл дали момчето е наред.Та те така започнах да взимам все по рядко стопаджии. Не знам може и момъка да е бил късметлия, че ни нямаше нищо та и на колата с оглед на гадното място дето се въртях. Е с едно наум, че отговаряте и за някой друг.

Място
    Копривщица
    Публикации
    15,381
    Точки (при гласуване)
    45

Винаги съм качвал и не намирам повод да престана. Напоследък, все по-рядко, ама не защото нещо против, ами защото все по-рядко в колата има място. Понякога спирам и без да ми махат, та ми се е случвало да спра на хора, които съвсем не са тръгнали на стоп.
    Случвало ми се е и да гоня стопаджии веднъж, то всъщност изобщо не ги качих. Преди двайсетина години край Карнобат. Зима, около 8-9 часа, тъмна нощ, виелица и затворен път (как ме пуснаха да пътувам, си е цяла история). Карам наполовина по банкета, че да се ориентирам по мантинелата. В един момент - силуети. Спирам веднага, оказаха се 6-7 човека, викам - тъпчете се един върху друг на задната седалка и се качвайте всичките (отпред жената, която тогава беше гадже). Ма ние ще се качим само мъжете, жените ще останат тук. Въ-ън! И така.
    Аз лично да свърша работа на стоп, никога не съм разчитал, а това с тръпката хич не го чувствам.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

BENZBOSS е офлайн Старши участник | ОС || +ПЛ || ТП |
    | Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    13,427
    Точки (при гласуване)
    36

Баси,талибаните от кога са тръгнали па ние чак сега писнахме
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

Място
    Русе
    Публикации
    141
    Точки (при гласуване)
    10

Като бяхме млади по събиранията (80-те години) едно приятелче винаги разказваше една история

"Пътувам на стоп от Варна за Русе... Спира една газела пикап и шофьора казва - качвай се отзад.
    Качвам се аз, ама гледам един ковчег. Притесних се много и лееко го открехнах - гледам нов неупотребяван.. Отдъхнах си..
    Както си кара по едно време леко заваля.. А аз отзад на открито. Викам си "какво пък толкова, отворих ковчега и легнах вътре.. Сложих си раничката за възглавница и позатворих капака.... Малко по малко съм се унесъл и заспах... По едно време усещам пикапчето спира и чувам шофьора "Качвай се отзад при другия".. Усетих, че някой се качва и се чудя как да реагирам като се сещам как реагирах аз като видях ковчега... Викам си - ще стоя тихо и няма да мърдам, пък дано слезе преди мен.
    Да, ама по едно време усещам, че ми свършва въздуха и почвам да се задушавам.... Открехнах малко капака, подадох ръка на вън и попитах "Авер, как е бре.. вали ли още???"

Чух само едно "ААААА" и онзи скочи... Шофьора наби спирачки и вика "какво направи бре, уби човека" !
    Върнахме се и го закарахме до болницата в Шумен.. Счупен крак, ръка и три ребра...

Място
    Plovdiv
    Публикации
    3,032
    Точки (при гласуване)
    18

Цитат Мнение на the shaman Преглед на публикациите
    Като бяхме млади по събиранията (80-те години) едно приятелче винаги разказваше една история

"Пътувам на стоп от Варна за Русе... Спира една газела пикап и шофьора казва - качвай се отзад.
    Качвам се аз, ама гледам един ковчег. Притесних се много и лееко го открехнах - гледам нов неупотребяван.. Отдъхнах си..
    Както си кара по едно време леко заваля.. А аз отзад на открито. Викам си "какво пък толкова, отворих ковчега и легнах вътре.. Сложих си раничката за възглавница и позатворих капака.... Малко по малко съм се унесъл и заспах... По едно време усещам пикапчето спира и чувам шофьора "Качвай се отзад при другия".. Усетих, че някой се качва и се чудя как да реагирам като се сещам как реагирах аз като видях ковчега... Викам си - ще стоя тихо и няма да мърдам, пък дано слезе преди мен.
    Да, ама по едно време усещам, че ми свършва въздуха и почвам да се задушавам.... Открехнах малко капака, подадох ръка на вън и попитах "Авер, как е бре.. вали ли още???"

Чух само едно "ААААА" и онзи скочи... Шофьора наби спирачки и вика "какво направи бре, уби човека" !
    Върнахме се и го закарахме до болницата в Шумен.. Счупен крак, ръка и три ребра...
    Отдавна не бях се смял така!

Място
    София
    Публикации
    7,507
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на chrichri Преглед на публикациите
    Отдавна не бях се смял така!
    То верно весела история, ама през '80-те ГАЗели нямаше.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

Място
    Русе
    Публикации
    3,303
    Точки (при гласуване)
    22

Цитат Мнение на Джоу (x3mrjoe) Преглед на публикациите
    То верно весела история, ама през '80-те ГАЗели нямаше.
    Имаше газки и не беше прецедент да се развяват със служебен транспорт ковчези насам-натам, включително и пълни, ма чак от Варна до Русе...Всъщност няма да се учудя и това да се е случвало.

Място
    София
    Публикации
    7,507
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на сто Преглед на публикациите
    Имаше газки и не беше прецедент да се развяват със служебен транспорт ковчези насам-натам, включително и пълни, ма чак от Варна до Русе...Всъщност няма да се учудя и това да се е случвало.
    Казвам само, че ГАЗельките излязоха през '90-те.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

Място
    София
    Публикации
    5,225
    Точки (при гласуване)
    28

Цитат Мнение на the shaman Преглед на публикациите

Популярна история беше тогава, но може пък верно твоя приятел да е първоизточника

Владимир Йончев е офлайн Старши участник | news |
    | ОС || +ПЛ |* МСС *
    | Модератор |
    Публикации
    1,004
    Точки (при гласуване)
    60

Винаги качвам.
    Цялата ми младост мина в обикаляне на стоп.
    Напоследък стопаджиите в България са рядкост - групите за споделено пътуване ги изместиха.
    Преди 4-5 г. се навъди нова порода - няколко просяка с покъртителни истории, чиято цел не е да стигнат някъде, а да ти измъкнат пари. И тях ги повозих, докато им запомня историите, но вече спрях, а и те поизчезнаха в последната година.

emanuilis е офлайн
    Емануил Найденов
    Старши участник | ОС || +ПЛ |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    3,102
    Точки (при гласуване)
    21

Thumbs up От: Качвате ли стопаджии/ки/?

Вчера се върнах от село на автостоп. Толкова интересни хора срещнах. Над 450 km...
    Jeep Cherokee, 2.8 CRD
    Chevrolet Aveo, 1.2
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

Страница 5 от 5 ПървиПърви 1 2 3 4 5

Сходни теми

1. Благотворителна изложба ' Деца рисуват за деца"
    От ianakiev във форум Благотворителни и други акции и мероприятия засягащи форумите
    Отговори: 13
    Последно мнение: 17-05-15, 20:56
  2. Деца индиго и кристални деца!
    От Жулиета във форум Наука и образование
    Отговори: 26
    Последно мнение: 11-02-13, 14:27

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •