Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Качвате ли стопаджии/ки/?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Качвате ли стопаджии/ки/?

    На стоп не съм пътувал никога, но стопаджии съм качвал. И вече не качвам. За което са си виновни самите стопаджии. Повечето, които са се качвали при мене са били адски неподходящи, но това го разбираш мааааалко по-късно - пияни, дрогирани /гърчещи се/, смрадливи ...
    Без значение момче, или момиче - вече не качвам.
    Веднъж преди бая години, тук във Франция, ме стопира няк'ва слива, засукана, туй-онуй ...... Качва се наш'та, общи приказки и по едно време извади една торбичка и почна да си свива в цигара някакви съмнителни треви и готова да запали . Алооооо, како Сийкеееее! Моментално спрях и я изхвърлих брутално насред къра. Оная се развика, че щяла да се обади в полицията, била ми запомнила номера и още куп глупости, бил съм ѝ посегнал ...... абе изобщо изкара целия си женски репертоар за да ме уплаши . Шибана наркоманка! Не стига, че е в мойта кола, да беше поне изчакала да слезе, пък да си прай квот си иска после, а тя?
    Друг един път момче и момиче, съвсем млади, някъде 18-19 годишни. Айде смилих се. Пътували за Орлеан. Добре, по път ми е. Бяха и двамата на задната седалка. Вече след минутка почнаха да се натискат, само дет' не се изплющяха! Айдееееее, отиде коня у рЯката! Викам му ''братле, айде като слезете в Орлеан, моля ти се, не тука!'' И не щеш ли чувам ''що, бе, кво, проблем ли има?'' Ай сиктир, бе, бахти наглеца, а може да ми е син! Спирам направо на пътя, за гушата и аут! И още куп такива неприятни случки.
    Има и нещо друго доста по-сериозно - откъде да го знам стопаджията дали не е някой бандит, или да се издирва за тежко криминално престъпление, въоръжен, избягал от затвора и т.н. Да ме спрат полицаите, па ти 'оди после доказвай, че нямаш сестра.
    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
    Само DIESEL !!!

    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

    Коментар


    • #62
      От: Качвате ли стопаджии/ки/?

      Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
      Има и нещо друго доста по-сериозно - откъде да го знам стопаджията дали не е някой бандит, или да се издирва за тежко криминално престъпление, въоръжен, избягал от затвора и т.н. Да ме спрат полицаите, па ти 'оди после доказвай, че нямаш сестра.
      Интересно защо, но при бай Тошо, българите не мислеха така.
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #63
        От: Качвате ли стопаджии/ки/?

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Явно си насъбрал истории за внуците.
        Който е карал такси в мътните години има много за разказване
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #64
          От: Качвате ли стопаджии/ки/?

          Навремето се возих няколко пъти на стоп - веднъж (трябва да е било преди повече от 15 години) с едно бивше гадже което беше 1,85 и километрични крака тръгнахме пеша от Иракли към Емона ей така, да видим какво е там. Лято, жега, черен път, прахоляк и комари а ние натоварени като мулета с палатка и раници - абе ужас. Спря един човечец с бая нов джип - вътре си миришеше на ново. Голям срам брах тогава, че миришем на пот, ама човека май прояви разбиране.

          Последно се возихме пак с гадже на стоп пак покрай морето, но случихме на някакъв психопат който караше като за последно. След безумно изпреварване на камион на завой без никаква видимост реших, че еееей тукинка слизаме! И от тогава не съм се возил повече на стоп, мил ми е живота.

          Иначе когато имам свободни места и хората изглеждат нормални качвам. Ама напоследък май и двете се случват все по-рядко.
          What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

          Коментар


          • #65
            От: Качвате ли стопаджии/ки/?

            Някога и аз возих едни като психопат, ама просто много бързах. Добре, че колицата повече от 200км/ч не вдигаше.
            Е, естествено не съм им спирал специално, те ме помолиха преди да тръгна.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #66
              От: Качвате ли стопаджии/ки/?

              Най запомнящото ми пътуване на стоп е около 97-98 година.
              Слизаме 2-ма с гаджето от планината на Боровец и трябва да стигнем до некоя гара да хванем влак за Варна.
              Спира един млад мъж с Лада 2105 и ни качва отзаде посока Пазарджик.
              А то края на Ноември студ превалява нещо средно между дъжд и сняг.
              В колата звучи "Петък 13-ти е" на НЛО.
              Младежа кара състезателно а явно и гумите му не държат много.
              На един десен завой ладичката подниса и почва да се търкаля по пътя през таван
              По някаква случайност няма насрещни и спираме в канавката вдясно а не на дъното на пропаста вляво.
              Щети няма много по колата тавана малко смачкан и врата ми набит.
              Оня ни помага да излезем през задното стъкло, спира 2 коли, помагат му да обърне ладичката, качва ни в едната и сам се врътва обратно към Боровец да се ремонти.


              А иначе съм пътувал много на стоп особено като войник Айтос - Варна и обратно.
              Винаги са ме качвали и сега аз качвам когато жената я няма
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #67
                От: Качвате ли стопаджии/ки/?

                Качвам редовно, но само туристи с големи раници - това донякъде гарантира що за хора са! Е, миризмата не е най-добрата, но който е свикнал да къкри в собствен сос обикновено не държи толкова на тези неща.
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #68
                  От: Качвате ли стопаджии/ки/?

                  Едно време да,но сега времената са страшни и не качвам стопаджии.
                  jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Качвате ли стопаджии/ки/?

                    Последно возих преди по-малко от година. Стопаджии, в София...
                    На някакво квартално кръстовите, кола или две преди мен някаква разправия. Реших че е баналната дискусия пешеходци - шофьори на тема кой къде и кога е с предимство. Като стигнах пешеходците, започнаха да ръкомахат и на мен. Възрастна жена (70+) и по-млада от нея. Дали съм можел да ги откарам до кварталната поликлиника, че един час чакали такси, но нямало, а пеша нямали да могат да стигнат.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Качвате ли стопаджии/ки/?

                      Първоначално публикуван от Vankala Преглед на мнение
                      Едно време да,но сега времената са страшни и не качвам стопаджии.
                      Времената са значително по-спокойни от 1990-те години, а престъпността, колкото и да говорим за нея - по-скромна от 1980-те.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Качвате ли стопаджии/ки/?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Времената са значително по-спокойни от 1990-те години, а престъпността, колкото и да говорим за нея - по-скромна от 1980-те.
                        Да, ама тогава проблемните хора бяха съвсем други, съответно и проблемите, а сега от всички под 30 я има, я няма един промил нетревопушещи, а това евентуално в комбинация с евтини амфетки ги прави тотално неадекватни изтръпнали мозъци, а всички стопаджии с раници са 130% тревомани.
                        Познавам ги с бинокъл щото ми светят !
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #72
                          От: Качвате ли стопаджии/ки/?

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Да, ама тогава проблемните хора бяха съвсем други, съответно и проблемите, а сега от всички под 30 я има, я няма един промил нетревопушещи, а това евентуално в комбинация с евтини амфетки ги прави тотално неадекватни изтръпнали мозъци, а всички стопаджии с раници са 130% тревомани.
                          Познавам ги с бинокъл щото ми светят !
                          Спри да гледаш, слушаш и четеш "новини" и ще видиш колко е спокойно.
                          Сега, когато всеки телефон се явява новинарска станция, вярно, че света изглежда по другому.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Качвате ли стопаджии/ки/?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Времената са значително по-спокойни от 1990-те години...
                            Абе, тогава мутрите си личаха отдалече (и не махаха на автостоп ), па и спазваха некакво "чинопочитание", все пак нали от спортните интернати преимуществено проЙзхождаха. А сега секи сА праЙ на мутра, лапа с шепи стероЙди и амфетамини - агресията ми се струва в пъти, ама много пъти, повече
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #74
                              От: Качвате ли стопаджии/ки/?

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Спри да гледаш, слушаш и четеш "новини" и ще видиш колко е спокойно.
                              Сега, когато всеки телефон се явява новинарска станция, вярно, че света изглежда по другому.
                              Понеже за сега живея на тоя свят, не мисля да се абстрахирам от него, и всякаква информация ми е добре дошла, като начина на обработка и възприемане си е мой, та едва ли ще спра да попивам всичко което ми минава през сетивата.

                              Относно наркОманите, постоянно съм с много и всякакви хора, които също така настойчиво, и предполагам досадно за тях, анкетирам, та имам обективно виждане за социалната обстановка от първо лице, а не от преразкази.

                              P.S. Склонен съм и на социален експеримент. Взимаме тестове за наркотици, и съвсем анонимно, без да им искаме нищо, почваме да питаме младежите дали искат да тръгнат по едно тампонче в устата и после "по живо, по здраво", като и ше им дадем по 10 кинта да не са капо, и ше видиш, че м/у 70 и 90% ще са положителни, като ще отчетем и тези които директно ще откажат.
                              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 27-08-18, 13:12.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #75
                                От: Качвате ли стопаджии/ки/?

                                Пътувал съм на стоп като хлапе и студент. Това 90-те и началото на века.
                                Нямам супер забавни истории, но повечето пъти беше приятно. Веднъж бяхме за риба с още две момчета и заваля зверски.Един чичо ни съжали и ни взе в ладата си. Която обаче затъна в калта и ни помоли да го бутаме. Ладата със задно-станахме на гъз Колата си остана в калта, а дъжда ни поизми достатъчно, че да се качим на междуградски автобус
                                Години по-късно на стоп за Търново ни качи някакъв тузар, костюм, нова кола. Като се заговорихме, то не беше за музика, за концерти на Хиподил, долнопробни метъл кръчми из половината България. Накрая не ни се слизаше
                                А иначе и аз качвам. Преди 7-8 години качих чичка с китара на първи януари сутринта. Миришеше все едно е почнал купона от преди Коледа Заспа в колата и на Джъмбо на Ботевграско не мога да го събудя пет минути да слезе от колата.
                                Последно качих някакво хлапе преди 2-3 години. Искаше да пуши трева в колата и като го отрязах почна да нервничи. не го смъкнах, но ми беше досадно.
                                Вече много рядко правя празни курсове, но като видя човек на стоп, винаги заглеждам читав ли е, не е ли.
                                Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X