Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Луфт в хидравлична рейка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Луфт в хидравлична рейка

    Здравейте,
    От няколко месеца си блъскам главата с рейката на Хюндай туксон 2004 2.7 v6.
    Има луфт в рейката. Според майсторите е в гребена / червеячната предавка.
    Ходих при един дето се занимава само с рейки във Варна, била за ремонт, 400лв, ама луфта няма да се оправи. Ходих при друг, каза, че луфт никой не оправя, да купя нова с кормилни накрайници за 2500 от хюндай.
    Казаха ми, че рециклираните рейки дето се продават, също можело да имат луфт. Направо не знам какво да правя. Тя струва 8000лв, аз оня ден смених за 1500 лагери, главини, дискове и накладки, сега ако дам 2500 за рейка, направо ще яплатя още вднъж...
    Луфта стана вече доста голям, хлопа при неравности и даже има. Съмнения, че ми криви дисковете предните.
    2ри път сменям дискове и накладки АТ, и пак се кривят. Всичко по спирачната система е проверено, движат се свободно накладките, не загряват дисковете, само кривя спирачни апарати.
    Някакви съвети с тая рейка какво да правя?
    Последно редактирано от djendov; 24-08-18, 17:13.
    Хюндай Туксон 2.7 V6 4x4
    a.k.a. Паркетник ;)

  • #2
    Луфт в хидравлична рейка

    Първоначално публикуван от djendov Преглед на мнение
    Здравейте,
    От няколко месеца си блъскам главата с рейката на Хюндай туксон 2004 2.7 v6.
    Има луфт в рейката. Според майсторите е в гребена / червеячната предавка.
    Ходих при един дето се занимава само с рейки във Варна, била за ремонт, 400лв, ама луфта няма да се оправи. Ходих при друг, каза, че луфт никой не оправя, да купя нова с кормилни накрайници за 2500 от хюндай.
    Казаха ми, че рециклираните рейки дето се продават, също можело да имат луфт. Направо не знам какво да правя. Тя струва 8000лв, аз оня ден смених за 1500 лагери, главини, дискове и накладки, сега ако дам 2500 за рейка, направо ще яплатя още вднъж...
    Луфта стана вече доста голям, хлопа при неравности и даже има. Съмнения, че ми криви дисковете предните.
    2ри път сменям дискове и накладки АТ, и пак се кривят. Всичко по спирачната система е проверено, движат се свободно накладките, не загряват дисковете, само кривя спирачни апарати.
    Някакви съвети с тая рейка какво да правя?

    Луфт и потропване в рейката явно е детска болест на киа и хюндай.
    Аз карам спортидж 2008г (мисля рейката е еднаква) веднъж гаранционно уж я ремонтираха (обрали са малко луфта) но тя пак се разтропа. Та преди 3 седмици я смених. Поръчах си от Полша (по спомен беше от там) някаква доста сериозна фирма производител само на рейки.
    Чисто нова рейка комплект с вътрешни накрайници с доставката до БГ беше нещо към 380лв, и година гаранция дават (или 2 беше...)
    Сменихме я без някакви драми.
    Та поразтърси из и-бей за нова рейка, но си намери оригиналния номер на твоята, че да няма олеле ако дойде нещо друго.

    Това с кривенето на дисковете обаче не виждам как ще стане от разбита рейка...


    Едит: в руския форум на хюндай (и на коа де) има информация как се ремонтира и какво се сменя точно за тоя луфт. Само да ми остане време и ще си поръчам ремонтен комплект и ще “рециклирам” и моята стара рейка.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #3
      От: Луфт в хидравлична рейка

      Няма как от рейка да ти криви дискове, и то АТЕ. Или АТЕ-то дето си сложил е менте или е нещо друго или спираш зверски .

      Коментар


      • #4
        От: Луфт в хидравлична рейка

        Първоначално публикуван от djendov Преглед на мнение
        2ри път сменям дискове и накладки АТ, и пак се кривят. Всичко по спирачната система е проверено, движат се свободно накладките, не загряват дисковете, само кривя спирачни апарати.
        Някакви съвети с тая рейка какво да правя?
        Кое е АТ и за колко пари го купуваш?
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #5
          От: Луфт в хидравлична рейка

          Ат са накладките и дисковете. Сменeни са заедно всички. 1600лв някъде ми излязаха дискове,накладки,лагери и главини за 4те колела.

          Mmtrance, направо ме разби с тая цена...можеш ли да ми дадеш контакти на тоя производител? До колкото знам са ни еднакви рейките, да...
          Аз за тея пари тук мога само от морга да намеря и то ще е голям хазарт.
          Хюндай Туксон 2.7 V6 4x4
          a.k.a. Паркетник ;)

          Коментар


          • #6
            От: Луфт в хидравлична рейка

            По сайтовете излиза 350 до 400 евро тая рейка:
            http://www.euro4x4parts.com/5_suspen...77001F800.html
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Луфт в хидравлична рейка

              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              По сайтовете излиза 350 до 400 евро тая рейка:
              http://www.euro4x4parts.com/5_suspen...77001F800.html
              Благодаря, като видях как е на английски рейка, открих още варианти, но цените са едно и също. Видях в олх обява на човейк продаващ само рейки, за около 300лв ме уверява, че има много добре изглеждаща "дори накрайниците са още твърди".
              Смятам да пробвам късмета си, пък ако не стане, му я връщам и съм с 200лв смяна врътре.
              По принцип не бих се замислил да платя двойно и да взема новата за 600лв, ама имам чувството, че оригинална, макар и 2ра употреба ще е по-добре.
              В крайна сметка, ако е греда, минавам на тоя вариант. Ама 2500 за нова от хюндай....абсурд
              Хюндай Туксон 2.7 V6 4x4
              a.k.a. Паркетник ;)

              Коментар


              • #8
                От: Луфт в хидравлична рейка

                По принцип имаш и още един вариант, но той е само по принцип, защото изисква повече познания върху модела и читав майстор. Луфтът идва от зъбното колело и гребена вътре в рейката. Износват се зъбите. Хидравличната част явно ти е здрава. Това зъбно колело и гребен рядко вече са уникални. Напротив-много вероятно е да са използвани в 4-5 модела автомобили, не само при този производител и да са много лесни за намиране като резервни части, стига човек да знае какво търси.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Луфт в хидравлична рейка

                  Значи, дори и тази 2рата употреба да не излезе много читава, ще мога да си поиграя да я разглобя и да потърся зъбното колело и гребена. Сега един приятел проверява за вариант от Турция, да видим дали ще има нещо от там и поръчвам тази от олх.
                  Хюндай Туксон 2.7 V6 4x4
                  a.k.a. Паркетник ;)

                  Коментар


                  • #10
                    От: Луфт в хидравлична рейка

                    Ще се убодеш. Пита ли жизет(Жани), Окр. б-ца, Сф
                    02/874 31 06 и 02/874 3162 ..
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #11
                      От: Луфт в хидравлична рейка

                      С втората употреба ли...:/ Имах надежди да излезе печалба като изтъркам билетчето... От Варна съм, жизет продава рейки, или ремонтира?
                      Хюндай Туксон 2.7 V6 4x4
                      a.k.a. Паркетник ;)

                      Коментар


                      • #12
                        От: Луфт в хидравлична рейка

                        С втората употреба от тия сайтове и според мен ще си докараш само ядове. От там 3-4 пъти съм се лъгал да купувам части, че са трябвали спешно и....все късата клечка.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Луфт в хидравлична рейка

                          И аз имам същия опит с части втора употреба от сайтовете за обяви.
                          По-добре нова колега, защото после вероятно пак ще поръчаш новата рейка, но ще ти седне по-скъпа.
                          Поздрави!
                          Който търси , намира !
                          Човекът е човек, когато е на път !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Луфт в хидравлична рейка

                            Извинявам се предварително нищо не разбирам от хидравлични рейки, възможно е пълни глупости да пиша. Възможно ли е износването да е само на втулката която притиска гребна на рейката към червяка, т.е това което извършва регулацията и дали не би се подобрило положението ако се изработи нова втулка малко по- висока от оргиналната?
                            Ясно , че нова няма да стане , но поне симптомите би трябвало да изчезнат.
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Луфт в хидравлична рейка

                              Точно така ги ремонтират голяма част от ,,майсторите". Които са понапреднали може да завъртят и рейката, ако позволява. Резултатът е ясен, особено ако плащаш и за демонтаж/ монтаж. Не е задължително да е нова, но както във всико си трябва човек, другото колегата вече го е изпитал.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X