Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С лодка около гръцки остров

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С лодка около гръцки остров

    Здравейте,

    Следващата година ми предстои ходене до остров Закинтос в Гърция. Там искам свободно да мога да обикалям острова без да се налага да плащам екскурзии и яхти. Някой от вас запознат ли е какви са им условията на гърците, за да нямам проблем властите?

    Възнамерявам да си взема нова лодка, но не знам дали има изисквания да е моторна или може само гребна. Става въпрос за надуваема риболовна лодка (с или без мотор) с вместимост 2 или 3-ма човека + спасителни жилетки + котва. Срещах някъде информация за регистриране на лодка тук в България, но и с тази част не съм запознат.

    Ще съм благодарен ако можете да ми дадете повече информация

    Поздрави,
    Георги

  • #2
    От: С лодка около гръцки остров

    Ще трябва да си доста добър гребец, за да може да "обикаляш острова" на гребла... Аз съм си засичал скорост 5кмч за около 300-400м на гребла. С двигател 6кс на лодко 330см с твърдо дъно и надуваем кил и 2 човека може да се постигнат 15-20кмч. С един литък поне 1час , а на малко над мин. газ - скорост 5кмч и около 3-4 часа возене...
    В Гърция за надуваема лодка с малък мотор /до 15кс/ не се изисква регистрация и "капитанско", ако не ловиш риба и не се отдалечанаш от брега повече от 500м. Все пак си зависим от настроението на местния Coast guard. Днес един клиент ми се оплакваше, че на Спорадите го изгонили /защото лодката била без регистрация/.
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      От: С лодка около гръцки остров

      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
      Ще трябва да си доста добър гребец, за да може да "обикаляш острова" на гребла... Аз съм си засичал скорост 5кмч за около 300-400м на гребла. С двигател 6кс на лодко 330см с твърдо дъно и надуваем кил и 2 човека може да се постигнат 15-20кмч. С един литък поне 1час , а на малко над мин. газ - скорост 5кмч и около 3-4 часа возене...
      В Гърция за надуваема лодка с малък мотор /до 15кс/ не се изисква регистрация и "капитанско", ако не ловиш риба и не се отдалечанаш от брега повече от 500м. Все пак си зависим от настроението на местния Coast guard. Днес един клиент ми се оплакваше, че на Спорадите го изгонили /защото лодката била без регистрация/.
      Благодаря за информацията. Значи не трябва да се притеснявам за нищо стига да съм до макс 500м. от брега и да съм с по-малко от 15 к.с. мотор. Няма да ловя риба, а обикалянето на острова няма да бъде само с лодка. Затова ще ползвам и колата доколкото може Лодката за забавление и разглеждане на местната природа на границата море-земя.

      Надявам се, че на местния guard няма да му прищрака нещо. Хубаво е да съм напълно легален.

      Коментар


      • #4
        От: С лодка около гръцки остров

        Отиваш до бреговата охрана и ги уведомяваш. Те са обикновено точно на пристанището. По добре си наеми лодка /около 100 евро за ден/ но получаваш супер лодка за 4 човека с два двигателя и всичките и салтанати...
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • #5
          От: С лодка около гръцки остров

          Цените за наем доста варират. Това, което аз съм виждал е 440см лодка с 25кс /1 мотор/ - 80 евро + горивото по 2евро и кусур за литър
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            От: С лодка около гръцки остров

            И няма да влачиш тая лодка на майната си.. почти 1000 км на посока..
            Че и такса за ферибот и т.н.

            Коментар


            • #7
              От: С лодка около гръцки остров

              Ако приемем че е 80 евро на ден си е доста. Лодката ми трябва и за други случаи и затова ми е по-лесно да инвестирам в нещо не кой знае колко голямо и скъпо и да мога да го возя с мен. Относно пътя бая си е да. Но така или иначе ще го извървим, а свободата да карам нещо без да си гледам часовника ми е също важно. Бреговата охрана всеки ден ли трябва да ги уведомявам? По-добре ако е така да им взема телефона и да им се обаждам

              Коментар


              • #8
                От: С лодка около гръцки остров

                Имаме точно такава лодка 290 см качваме се 3 + ама не е удобно тежи 50 килограма и се надува и сглобява за около час. Направиш ли го вече няма как да я мандахерцаш напред назад. Аз слагах две гредички на рейките и я качвах там за къси пътувания на бавна скорост. Ако питаш мен още един път казвам ,че е тегаво и е по добре под наем ...или каяк. При скалист бряг двама човека трудно я вкарват в морето. При хубав бряг ако нямаш транцеви колела също не е приятна работа. И няма начин да се предвижваш на гребла на големи разстояния с тази лодка ,трябва ти двигател.
                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                Коментар


                • #9
                  От: С лодка около гръцки остров

                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                  .....В Гърция за надуваема лодка с малък мотор /до 15кс/ не се изисква регистрация и "капитанско", .../.

                  Има ли значение дали е 2 или 4 тактов ? Има забрана в ЕУ за внос на 2 тактови , но дали биха създавали проблем при една проверка при съществуващо положение ?
                  Последно редактирано от Жеков; 23-08-18, 19:26. Причина: допълване

                  Коментар


                  • #10
                    От: С лодка около гръцки остров

                    Не ги слушай знаещите.Ако те кефи лодка, вземи си. В момента съм на п-в Мани и си возя с мен Зодиак 3.3м. + двигател 20к.с. купен преди време от Теодор. До тук съм навъртял при това пътуване 1300км. като маршрутът беше Пела-Вергина-Верия-Йоанина-Олимпия-Храмът на Аполон в Баса-Месина-Петралони-Мистра-Гитио и сега съм на едно прекрасно място, ама няма да кажа къде. От храмът на Аполон се спускахме и качвахме с целия товар 3-ма души + 200кг. багаж по наклони от 30 градуса и пътища, дето местните като ни видят че минаваме от там ни гледаха като извънземни. Целият катун го возя с едно опелче комби 1.6 от 2001г. Досега не ме е предало. Само трябва да е сухо времето. Така или иначе за Гърция лодка под 3.5м и двигател минимум 15к.с. не вършат работа. Разрови по темите тук и в рибарския форум fishing-mania.com и ще се ориентираш. Удоволствието от малка лодка е сравнимо с това от 44 футова ветроходна яхта.

                    Коментар


                    • #11
                      От: С лодка около гръцки остров

                      Нямам голям опит с лодките. Обикалял съм гръцки остров с лодка под наем - 5-6 пъти. По спомени 4.5м и 30 коня мотор. Супер е! Дават ти карта (отбелязани са плитчини, скали, интересни места и т.н.). Лодката си има всичко, последната която карах имаше и резервен мотор даже .
                      Случват се и изненади обаче: Веднъж още като вземахме лодката ни предупредиха, че се очаква "леко" вълнение след обяд. Деня прекарахме в тиха лагуна. Връщането беше през вълните - преживяването е интересно, особено с жена и дете.
                      Иначе за 5-6км возя надуваем SUP, може да се кара и като кану, но няма нищо общо с лодката под наем.
                      Бил съм за Закинтос. Понеже бяхме в южната част, записахме екскурзия с лодка. До кораба примерно, си е доста път. С малка лодка нищо няма да видиш. А ако нямаш опит, направо си е рисковано.
                      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                      Коментар


                      • #12
                        От: С лодка около гръцки остров

                        Може да се качите на някое тур корабче те ще ви покажат красотите и то за около 15-25 евро на човек.

                        Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk

                        Коментар


                        • #13
                          От: С лодка около гръцки остров

                          Първоначално публикуван от n_kolev77 Преглед на мнение
                          Може да се качите на някое тур корабче те ще ви покажат красотите и то за около 15-25 евро на човек.

                          Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk
                          Общото между тур с корабче и обикаляне със собствена лодка е колкото между пътуване с автобус и пътуване със собствена кола, пък била тя и трабант
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            От: С лодка около гръцки остров

                            Eто едно видео, как се придвижваме с моето лодче:

                            https://youtu.be/awmhcbbLzvY

                            а може и така:

                            https://youtu.be/Vd15EwMS4sk

                            Коментар


                            • #15
                              От: С лодка около гръцки остров

                              ЪЪЪЪЪ ... да не пускам тема , кажете някой сайт с прогноза за времето , сутринта излизам и отивам на 10- 15 км примерно Китен Царево, а след обяд като се прибирам да разбера какъв вятър вълна и тн да очаквам . Става дума за черноморието , но ако важи и за Гърция е ок

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X