Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електрическа тротинетка - по-мощна батерия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Електрическа тротинетка - по-мощна батерия

    Привет колеги, имам електрическа тротинетка - Kickscooter M8, китайска, сглобена е в България и закупена от Техноп...с, параметрите му са:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11055624781854.jpg
Прегледи:1
Размер:59.8 КБ
ID:6149446

    Литиева батерия:

    1. 29.4V

    2. 5.6Ah

    3. 300W на мотора

    Зарядното му е интелигентно, от тези които се изключват сами и светва зелена индикация като достигне нужния заряд, изходящ ток, волтаж 24.4V - 2A, зарежда се за около 3-4 часа.

    И сега питането ми, каква по-мощна батерия мога да сложа без да изгоря контролера и мотора?

    Мога ли да сложа външна батерия за ел. велосипед тип бутилка, която е със следните характеристики:

    Литиево-йонна батерия тип бутилка 36 V 10.4 Ah Samsung, като оригиналните батерии на тротинетката няма да са свързани, само от батерията тип бутилка, целта е малко по-голяма мощност и увеличен пробег?

    Батерията тип бутилка ще е захваната за кормилния прът.

  • #2
    От: Електрическа тротинетка - по-мощна батерия

    Сигурен си,че батерията му е 30 волта?

    Тук е пълно с такива,че и под наем ги дават,батериите са им 36 волта
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Електрическа тротинетка - по-мощна батерия

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Сигурен си,че батерията му е 30 волта?

      Тук е пълно с такива,че и под наем ги дават,батериите са им 36 волта

      Ето какво пише на книжката и на залепен етикет на тротинетката:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Webp.net-resizeimage-1.jpg
Прегледи:1
Размер:370.7 КБ
ID:5796961


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Webp.net-resizeimage.jpg
Прегледи:1
Размер:498.1 КБ
ID:5796962

      Коментар


      • #4
        От: Електрическа тротинетка - по-мощна батерия

        Дясната половина на снимките не се вижда.

        Снимка на самата батерия ако имаш ще е добре,зареждачката един волтаж,батерията друг и то по средата на волтажите.........съмнително малко

        Аз залагам бирица,че батерията ти е 24 волтова
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Електрическа тротинетка - по-мощна батерия

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Дясната половина на снимките не се вижда.

          Снимка на самата батерия ако имаш ще е добре,зареждачката един волтаж,батерията друг и то по средата на волтажите.........съмнително малко

          Аз залагам бирица,че батерията ти е 24 волтова

          Все пак е 100% китайско изобретение с българско участие, за да бъде максимално компактен, батериите му са вградени в борда напъхнати по еди колко си броя на парче и затова да се е получил този нестандартен волтаж, ще снимам под борда където са батериите да видиш как са го направили.

          п.с. Снимките се виждат цели от лаптоп, компютър, на смартфоните така изглеждат в повечето случаи, особеност е на форума.

          На интелигетното зарядно, прилича на тези като за лаптопите, също пише 29,4 V и 2Ah заряден ток.

          Коментар


          • #6
            От: Електрическа тротинетка - по-мощна батерия

            Я си поправи писанието горе - изходящ волтаж аз го виждам като 29,а не 24 волта
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              От: Електрическа тротинетка - по-мощна батерия

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              Я си поправи писанието горе - изходящ волтаж аз го виждам като 29,а не 24 волта
              Не съм споменавал 24V

              То си е написано: ето данните за зарядното:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Webp.net-resizeimage-1.jpg
Прегледи:1
Размер:75.0 КБ
ID:5796963

              И данните за батерията:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Webp.net-resizeimage-1.jpg
Прегледи:1
Размер:63.9 КБ
ID:5796964

              Коментар


              • #8
                От: Електрическа тротинетка - по-мощна батерия

                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                Литиева батерия:

                1. 29.4V

                2. 5.6Ah

                3. 300W на мотора

                Зарядното му е интелигентно, от тези които се изключват сами и светва зелена индикация като достигне нужния заряд, изходящ ток, волтаж 24.4V - 2A, зарежда се за около 3-4 часа.

                .
                Е това не ми се връзва - батерията 30,зарядното 24 или аз нещо нищо не разбирам
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Електрическа тротинетка - по-мощна батерия

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  Е това не ми се връзва - батерията 30,зарядното 24 или аз нещо нищо не разбирам
                  Предполагам че по някаква причина не виждаш снимките, ще го напиша ръчно:

                  Зарядното и батерията са с еднакви параметри като волтаж, и на двете места пише едно и също - 29.4V

                  Коментар


                  • #10
                    От: Електрическа тротинетка - по-мощна батерия

                    А снимките ги видях,те за това предложих да поправиш онова в черното.

                    Как да е,объркал съм се нещо
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: Електрическа тротинетка - по-мощна батерия

                      Когато сложиш батерии с по-висок капацитет(Ah), това мотора и контролера не го бърка. Те си взимат своето, което им трябва. Просто ще могат да го правят по-дълго.
                      Твоята батерия(29.4V) се дели идеално на 4.2V(напълно заредена литиева батерия), което показва, че пакетът ти явно е 7 клетъчен. Това са тарикатлъци за да се изкара, че батерията е "по-яка". Коректно е да се използва номинално напрежение(3.6 за LiIon, 3.7 за LiPo). 36V батерия е може би коректно упомената. Демек най-вероятно е 10 клетъчна. Най-вероятно контролерът няма да има проблем с по-високото напрежение, но моторът ще иска да върти по-бързо вследствие на което ще загрява повече. Тук вече зависи конструктивно как е решено охлаждането на мотор/контролер. Само с експеримент и безконтактен термометър ще добиеш представа как ще е с другата батерия. Контролерът няма ли си някакъв модел, параметри, лепенка?
                      WG 2.7 CRD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Електрическа тротинетка - по-мощна батерия

                        Преди време си играх да присаждам 18 волтова батерия на 12 волтов винтовърт Макита, нищо не изгоря... стана по мощен но се загуби до голяма степен плавното тръгване в началото.
                        0-

                        Коментар


                        • #13
                          От: Електрическа тротинетка - по-мощна батерия

                          Колега, ако искаш само повече пробег, спази си напрежението на сегашната батерия, и просто увеличи Ач.
                          Ако искаш обаче повече пауър, трябва да вдигнеш напрежението и тогава имаш риск за контролера.
                          Вдигането на напрежението от една страна е добре, защото намаляваш тока, който контролера пуска на мотора, но дали консруктивно му е зададено да работи на 10 клетки примерно не знам.
                          А и няма как да разбереш.
                          Проба - грешка и ако изгори - нов по-мощен контролер.
                          За мотора освен греенето друга драма няма да има.
                          Но имайки в предвид разположението му, можеш да импровизираш някакви спойлерчета от тънка алуминиева ламарина например да разположиш от двете му страни, които да насочват въздух към него при движение и така проблемът ще се реши.
                          Башка и вентилатори могат да се сложат за охлаждане......
                          Поздрави и успех.
                          VITARA, SAMURAI
                          FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                          RENAULT ESPACE QUADRA
                          ...и едно сивикче за града...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Електрическа тротинетка - по-мощна батерия

                            Благодаря ви колеги за съветите, реших си проблема генерално, върнах китайското изобретение в магазина и с доплащане си взех истинска и доказана ел. тротинетка - SEGWAY KICKSCOOTER ES2.

                            Нищо общо няма с китайската сглобка, много добре е пипнато и мощност изобщо не липсва, има опция за допълнителна външна батерия специално към фабрична направена стойка на кормилото, така се увеличава от 25км/h на 30км/h максимална скорост и с увеличен пробег до 45 километра което си е впечатляващо, но допълнителната батерия догодина ще я купувам.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10962780782622.jpg
Прегледи:1
Размер:48.1 КБ
ID:5796987

                            Коментар


                            • #15
                              От: Електрическа тротинетка - по-мощна батерия

                              Вероятно и цената на двата скутера е еднаква?
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X