Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4x4 за начинаещ (за "забавление")

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 4x4 за начинаещ (за "забавление")

    В популярния сайт за продажби на автомобили има един Дефендър, който отговаря на всичко - направен като кукла, на 18 000 км, само цената му е 90 кЛв..

    Коментар


    • #17
      От: 4x4 за начинаещ (за "забавление")

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      В популярния сайт за продажби на автомобили има един Дефендър, който отговаря на всичко - направен като кукла, на 18 000 км, само цената му е 90 кЛв..
      Пак там един V8 ми се вижда доста добра оферта.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #18
        От: 4x4 за начинаещ (за "забавление")

        Да, ама гореспоменатия го познавам, откакто беше на 2 км по километраж, и имаше найлони по седалките , че е и в семейството ни.

        Коментар


        • #19
          От: 4x4 за начинаещ (за "забавление")

          Вееениии, верно, че му е под ръка, ама

          Първоначално публикуван от Стаматко Преглед на мнение
          ... Да кажем че 4 не ми се виждат много, 8 също не са проблем. 20 хиляди за такава цел обаче не ми се виждат оправдани.
          ...
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: 4x4 за начинаещ (за "забавление")

            Всъщност, да...

            Коментар


            • #21
              От: 4x4 за начинаещ (за "забавление")

              Благодаря на всички за отговорите, покрай шегите (които оценявам, въздушните възглавници са за пасажерите в моя случай ) в повечето коментари откривам доста полезна информация, започват някои неща да се проясняват лека полека .

              Като цяло съм споменал че ще се ползва предимно в Пловдивския регион (от Пловдив съм), Родопите, Средна гора, Централен Балкан ще са предпочитаните дестинации като за начало, по-нататък имам желание да пообходя из Странджа, югозапада също.

              Със сигурност няма да се ползва за брутални изпълнения в кал над осите, търсене на падания в дерета (за сега предпочитам да не падам в такива, по-нататък може и да размисля), и катерене по камъни там където не е предвидено такова принципно (разбираите поне някакъв тип път да има, макар и да е доста каменист, неревен и с наклони).

              Поразгледах Патрулите, но смятам че може би за сегашната цел, е възможно да се намери и за под 10к, със сигурност тази която е спомената за 9.9, е нещо което по-скоро бих загледал по-нататък, ако все още имам желание след първата покупка , твърде advanced ми се вижда, и като обурудване, а и като необходими умения.

              Като цяло изглежда че с малко търсене, машина която да отговаря на условията може да се намери и за 4-5к (а и спрямо доста коментари изглежда възможно), а след това да се преценя дали има мерак и за нещо по-сериозно в бъдеще.

              В този ред на мисли, смятате ли че Паджеро-Пинин е добра начална точка (видях един в популярния сайт, който е 4.9 и е в непосредствена близост, с.Труд). Мисля, че машина подобна на тази, би покрила повечето от критериите.

              Видях и една Тоyota 4Runner за 8.2, която изглежда също би свършила идеална работа за това за което я търся, но както казах вече, ако има машина която отговаря на условията и е 4, ще взема такава а не друга за 8.

              Отново благодаря за, полезната информация която предоставяте, под най-различна форма

              Коментар


              • #22
                От: 4x4 за начинаещ (за "забавление")

                Пинин не
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #23
                  От: 4x4 за начинаещ (за "забавление")

                  Пробваш различни, за което ти хареса питаш за подробности тук, после сам си решаваш.

                  Пинина не е толко лош, има с някои мотори не може да му се сложи газова уредба, ако това е от значение. И ръждясва.
                  Рънара също е ОК, но зависи кой двигател, 2,4 дизел, му е много слаб, но е въпрос на вкус.
                  Също така е важно и състояние, примерно и двата дизела на Рънара, може да им се наложи смяна на цилиндрова глава, ако се прегрявани, занемарени и пр.

                  И въобще, допълнителни разходи над цената, не трябва да са изненада. Отделно са си нормалните за обслужване, смяна на всички течности и консумативи. И разхода на гориво не трябва да е изненада, особено извън пътя, въобще е безсмислено да се смята на километри. Това, просто за да няма изненади .
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #24
                    От: 4x4 за начинаещ (за "забавление")

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Пинин не
                    +1

                    Стаматко, я си кажи размерите, че е доста важно като отправна точка.

                    Относно коментара на Цецо за 2L-T на Toyota, едни познати за му направили турбината на 1.5bar, кара се по горите и, учудващо и за мен, нищо не са барали, а бая газ му раздават.
                    Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 23-08-18, 13:03. Причина: 2L-T
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #25
                      От: 4x4 за начинаещ (за "забавление")

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      +1

                      Стаматко, я си кажи размерите, че е доста важно като отправна точка.

                      Относно коментара на Цецо за 2L-T на Toyota, едни познати за му направили турбината на 1.5bar, кара се по горите и, учудващо и за мен, нищо не са барали, а бая газ му раздават.

                      Жалко за Пинин-а, симпатичен ми е като цяло, не смятам да слагам газова по-принцип освен ако не е някоя тотална ламя (20+/100).

                      На Пинина освен че ръждясва брутално, какви са другите основни съображения да не става за целта?

                      Иначе като размери би ми бил идеален като цяло - 176см/80кг.

                      Коментар


                      • #26
                        От: 4x4 за начинаещ (за "забавление")

                        Пинина е приятно джипче, особено със Суперселекта, което го прави доста удачно за ежедневна употреба, а и за скараджийски забежки, но няма рама и за по-сериозна горска употреба не мисля, че е удачен, особено за по-едър човек.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #27
                          От: 4x4 за начинаещ (за "забавление")

                          Нещата, май отиват на към Спортидж.....

                          Коментар


                          • #28
                            От: 4x4 за начинаещ (за "забавление")

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Нещата, май отиват на към Спортидж.....
                            Не бързай.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #29
                              От: 4x4 за начинаещ (за "забавление")

                              Ако ше е за офроуд - грабвай Патроля. Не си струва да дадеш 5-6 за джип, да го обслужиш и нагодиш за още толкоз и след 6 месеца като имаш ход отпред 20см да се сетиш къде е топлата вода. Целия преден мост носи повече на пердах, а за по-неопитен човек даването на газ на неправилните места е почти гарантирано.
                              Късмет.

                              Коментар


                              • #30
                                От: 4x4 за начинаещ (за "забавление")

                                Колеги, ако не постовете, четете поне заглавието на темата.
                                Човека още не е влязал у гората, а му говорите за хард.
                                Нека земе нещо за возене, пък после ще прецени какво точно иска. Такава преценка с возене по чужди джипки не може да се случи, а трябва нещо дето да си е негово и той да го кара, щото може да се окаже, че ше го боли ако се земе на сериозно и още от първите три разходки го прибират на въже.
                                Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 23-08-18, 18:41.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X