Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и :) ....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

    Интересното е че за Дефендъра ремонтното ръководство за ТД5 е по - подробно от тово за Д2.
    Ремонт на този двигател пред блока изобщо не е за препоръчване. Намерете кадърен сервиз, вземете една здрава нешлайфана глава (в момента Андро продава) и направете ремонта по правилата, защото продажба на возилото в това състояние е обречена, освен ако не е на безценица.
    Покупка на Д2 за 5-6000 лв. е рисково и неразумно начинание.
    Не бързай ако искаш да стигнеш
    __________________________________
    Discovery II TD5 10P

    Коментар


    • #47
      От: Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

      Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
      Интересното е че за Дефендъра ремонтното ръководство за ТД5 е по - подробно от тово за Д2.
      Ремонт на този двигател пред блока изобщо не е за препоръчване. Намерете кадърен сервиз, вземете една здрава нешлайфана глава (в момента Андро продава) и направете ремонта по правилата, защото продажба на возилото в това състояние е обречена, освен ако не е на безценица.
      Покупка на Д2 за 5-6000 лв. е рисково и неразумно начинание.
      Привет...

      5 000 - 6 000 е сума, около която гледах, че се намират не малко обяви ( друг е въпроса, в какво състояние са ). Съвсем не сме се насочили към друг.

      Майстор вече намерихме по препоръка на колега от форума ( за което съм благодарен ). Разполага с ДВГ и няколко глави. Андро беше предложил преди време цял ДВГ, което имам в предвид.

      За продажбата в текущото състояние, да така е.

      Нашият е повече от прекрасен. Факт е, че изисква повече финанси от очакваното... с тях, явно е така ...

      Лека вечер на всички...

      Благодаря за съдействието и съветите Ви [emoji106].


      " As slow as possible, as fast as necessary "

      +359 895 401 425 - Цецо, Disco 2, Td5 P10, 01'

      Коментар


      • #48
        Re: От: Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

        Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
        Интересното е че за Дефендъра ремонтното ръководство за ТД5 е по - подробно от тово за Д2.
        Ремонт на този двигател пред блока изобщо не е за препоръчване. Намерете кадърен сервиз, вземете една здрава нешлайфана глава (в момента Андро продава) и направете ремонта по правилата, защото продажба на возилото в това състояние е обречена, освен ако не е на безценица.
        Покупка на Д2 за 5-6000 лв. е рисково и неразумно начинание.
        не ремонт на д2 как казва Михаил не е за пред блока. хиде нещо малко... но продажба като кола със некав проблем... мога да кажем вземам много време и место (ако е на части). живеем този филм в момента... ако некои нещо му треба да звани
        o89 sedem sedem 33 986

        Коментар


        • #49
          От: Re: От: Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

          Добър вечер на всички ,

          За ремонта пред блока, определено се съгласих. В крайна сметка, след "размисли и страсти", вече е пусна в продажба. Обявата е само форумна, т.к. тук хората са "запознати" и могат да се "запознаят" при желание, със състоянието му. Позволявам си, да вмъкна препратка към нея. Ако това е против правилата, моля споделете, или модераторите да я премахнат от това ми мнение.

          Благодаря Ви за помощта, съветите и насоките.

          Приятна вечер и прекрасни предстоящи празници ...
          " As slow as possible, as fast as necessary "

          +359 895 401 425 - Цецо, Disco 2, Td5 P10, 01'

          Коментар


          • #50
            От: Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

            Здравейте отново,

            Честита Коледа, с леко закъснение !

            Обявата се "отменя", колата ще се прави .

            Днес, макар и със забавяне, се хванах да щракна кратко видео с шума, който се появи след ремонта на главата. Работата е там, че ( за съжаление или не ), вече го няма това "чаткане". Свалих и тръбата към входа на турбото, от където се чуваше силно преди, но нищо, само "стандартното" дизелово тракане ( поне според мен, си трака екстра ). Та, интересно . Не целя "диагностика по клавиатура", а по-скоро мнения от практически опит ( както споменах по-рано, с дизели до сега не съм имал работа ).





            Пожелавам Ви лека вечер !
            " As slow as possible, as fast as necessary "

            +359 895 401 425 - Цецо, Disco 2, Td5 P10, 01'

            Коментар


            • #51
              От: Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

              Добра вечер на всички,

              Извинявам се, че се включвам с толкова голямо закъснение и забавяне.

              Преди около 2 месеца, заменихме Диско за малко по-градски автомобил ( Аутбек 2000',2.5 AT ), който пасва малко повече на текущите ни семейни искания. С бъдещият му ( настоящ вече собственик ), обсъдихме надълго и широко какво сме му правили, ремонтирали, какви съмнения имах към онзи момент за състоянието му и всички останали детайли, за които успях да се сетя. След като го взе, човекът направи смяна гарнитура капак клапани, след което загубата на масло съвсем изчезнала. Нивото на антифриз се държи в норми, няма прегрявания, шумове ( които се бяха проявили след ремонта ). Каза ми, че е правил някакъв реглаж ( не помня точно, а и не го разбрах точно ), след което и разхода се е понижил, с около литър / 100 км. надолу.

              Като цяло, опасенията ми за частично успешен ремонт с главата, може би ще се окажат напразни. За момента си го карат с пълна сила, ползват му възможностите значително повече от нас...

              Стискам палци, това да се запази така и да го ползват дълго време още.

              А за Субаруто какво да кажа, допада ми, приятно и комфортно е ( "возията", мен поне, е по-комфортна от на Диско / с неговите пружини от пред и от зад ), с неговата газова уредба ни излиза по-икономично ( ориентировъчно 13/100 дизел, срещу ~17/100 газ ).

              Истината е, че Диско определено има една "идентичност", която е някак... приятна... това най-ми липва от него, както и ръчната скоростна кутия ( Аутбека е автомат - но не знаех дали ще ми допадне, до момента в който не се качих и исках да пробвам така или инак... е, вече поне знам ... ръчката си е истината за мен .....

              Пожелавам на всички приятна вече, прекрасни предстоящи Великденски празници !

              И едно голямо, наистина голямо благодаря, защото помощта Ви бе важна.

              P.S. Споделените знания, са нещо прекрасно и се радвам, че има място като това.

              С уважение към Вас и това, което правите,
              Цецо....
              " As slow as possible, as fast as necessary "

              +359 895 401 425 - Цецо, Disco 2, Td5 P10, 01'

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X