Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и :) ....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

    Течът на антифриза ще се появи пак в голямата жега догодина и може да се окаже по - голям от сега, защото тази тръба е гнила и може да се сцепи всеки момент. Сменете я.
    Двойният джойнт на предния кардан подлежи на ремонт - на острова вече се продава ремонтен комплект на Харди Спейсър, който включва всичко - трите карета и въпросният лагер.
    Кормилната кутия трабва да се свали и отремонтира, имаше едни инженери в МЕИ София, само съм чувал за тях, не съм ги ползвал.
    Шумът от двигателя не е от неправилно зацепена верига - при мен имаше проблем със зацепването, двигателят не вървеше, дюзите пускаха повече гориво, но шум нямаше. Друго ще е.
    И да шлайфаната глава изглежда като нова, освен това тя е от две части които се лепят с херметик, т.е. м/у тях няма гарнитура - лепеното се вижда.

    Дано един ден да се радвате истински на добичето.
    Не бързай ако искаш да стигнеш
    __________________________________
    Discovery II TD5 10P

    Коментар


    • #32
      Привет на всички,

      Свалих предния кардан в края на миналата седмица ( така или инак, колата нямаше да се кара, до смяна на лагера ). Поради неопитността ми явно, заоблих главата на една от гайките снимка по-долу ( тези от към раздатъчната кутия ), както и заради ударите с чук ( макар и леки ), резбата на болта на същата е леко сплесната в началото ( 1 навивка ). Покрай ремонтният комплект ( 3-те карета с лагер ), ще поръчам и комплект болтове ( 8 болта и 8 гайки ). За смяната на въпросният един болт, трябва да се свали фланеца, върху който за захванати. Т.к. там са няколко уплътнения, при свалянето, предполагам е препоръчително да се сменят, или?
      Тук един въпрос - знаете ли с каква стъпка е болта, евентуално да опитам да го мина с плашка, вместо да свалям фланеца - струва ми се по-резонно, при възможност.

      В интерес на истината, каретата на "двойната" връзка, изглеждат сравнително нови, но предното е много зацапано - липсва винтът в отвора за гресиране, като така или иначе ще се свалят, ще тествам да ги сменя. Прилагам снимки.

      Избрал съм тези карета - https://www.jgs4x4.co.uk/discovery-2...epair-kit-oem/ - мнение за тях?
      Комплект болтове е около 8 Евро, който също ще бъде от jgs4x4.
      Тук съм качил видео на "луфта", от който е идвало и хлопането - https://youtu.be/fHhH7xHPnbE.

      Въпрос : Колко често трябва да се гресират? В едно youtube видео, бяха споменали, на 5-6 хил. км, а във форумно мнение срещнах, гресиране всеки месец, благодарения на което, грижи с каретата липсват.
      Предполагам, зависи от терен на ползване, натоварване, но най-вероятно има някакъв ориентир. При нас, основното е градско, с леки селски нотки ( асфалт, чакъл и такива ), без ( за сега ) офф-роуд изпълнения.


      Снимките са:

      "Двойното" съединение:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3_double_cardan_joint.jpg
Прегледи:1
Размер:100.3 КБ
ID:5803812

      Това е счупения лагер:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1_broken_double_cardan_bearing.jpg
Прегледи:1
Размер:115.5 КБ
ID:5803811

      А така изглежда гайката ( околните предмети са премахнати от изображението )
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4_screw_head.jpg
Прегледи:1
Размер:36.2 КБ
ID:5803810


      Благодаря на всички за отделеното време и внимание ...

      Лека и спокойна вечер !
      Последно редактирано от tstephanov_; 24-11-18, 23:13.
      " As slow as possible, as fast as necessary "

      +359 895 401 425 - Цецо, Disco 2, Td5 P10, 01'

      Коментар


      • #33
        От: Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

        3/8 UNF e резбата.
        Купувай хубави карета и гресирай един път годишно.
        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

        Коментар


        • #34
          От: Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

          Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
          3/8 UNF e резбата.
          Купувай хубави карета и гресирай един път годишно.
          Привет,

          Разбрано и благодаря за информацията.
          " As slow as possible, as fast as necessary "

          +359 895 401 425 - Цецо, Disco 2, Td5 P10, 01'

          Коментар


          • #35
            От: Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

            Така и така сте заговорили за двойното каре на кардана... Играх го тоя филм. Най-много зор видях с ейтая ****** майна


            Та има ли лесен начин за измъкване на тва нещо, пе аз рязах с шлайфа внимателно и чуках със секача... бе кофти процедура, която не ми се ще да я повтарям. Едва ли е толко тегава работата, сигурно има пиниз, но аз така и не го разбрах.

            Коментар


            • #36
              От: Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

              Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
              Така и така сте заговорили за двойното каре на кардана... Играх го тоя филм. Най-много зор видях с ейтая ****** майна

              Та има ли лесен начин за измъкване на тва нещо, пе аз рязах с шлайфа внимателно и чуках със секача... бе кофти процедура, която не ми се ще да я повтарям. Едва ли е толко тегава работата, сигурно има пиниз, но аз така и не го разбрах.
              Привет,

              Извинявам се за закъснялото включване.

              В крайна сметка, нашият кардан не го ревизирахме, ами ми го смениха с такъв втора тъка ( колата с рапатрак до сервиза ), със здрави карета и връзки преди 2 седмици. Към момента, няма хлопания и / или вибрации - скорост до 90 км / ч градско. Ще гледам, да го гресираме редовно ( по съвети от тук и не само ) и ползваме.

              Старият го пазя, с идеята да го обслужа по нататък, с всичките му чаркуляци. Та, през процеса по обслужване не съм минал. Щях да се водя по един "документ" за ревизиране на преден кардан за Диско в интернет, който така и не изчетох. Това е препратката: https://www.scribd.com/doc/26893982/...-Shaft-Rebuild

              Успешен ден на всички и Весели Празници ! ! !
              " As slow as possible, as fast as necessary "

              +359 895 401 425 - Цецо, Disco 2, Td5 P10, 01'

              Коментар


              • #37
                От: Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

                Е в документа е видно, че се вади с избиване с обратен чук, при мен не стана и игра флекса и секача. Другото което ми прави впечатление е мястото на гресьорките на каретата, при мен не са така. Преди да разглабяш сложи белези навсякъде, аз не го направих и нямам вибрации, но за всеки случай си маркирай. Гресирам ги на 4-5 месеца, няма всяка седмица да лежа под джипа я.

                Едит: Някой ще ме светне ли колко ревизии на главите има, коя е по-добра и как се познават коя коя е?

                Коментар


                • #38
                  От: Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

                  Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
                  ...Едит: Някой ще ме светне ли колко ревизии на главите има, коя е по-добра и как се познават коя коя е?
                  Привет,

                  Това, което съм срещал ( във форума и Rave, стр. 181 ) е по-долу. Надявам се, знаещите и опит-имащите, да споделят, дали тези 0.10мм., са максималната възможна дебелина за отнет материал при шлайф, или това е максимално допустимо "изкривяване" на главата, при което, без намеса, ДВГ ще работи без проблем?

                  Благодаря

                  Check cylinder head for warping, across centre
                  and from corner to corner: – Maximum warp =
                  0.10 mm (0.0004 in)
                  CAUTION: Cylinder heads may not be
                  refaced, replace cylinder head if warping
                  exceeds figure given.
                  :

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Cylinder_head_Td5_wrapp.PNG
Прегледи:1
Размер:36.6 КБ
ID:5804787
                  " As slow as possible, as fast as necessary "

                  +359 895 401 425 - Цецо, Disco 2, Td5 P10, 01'

                  Коментар


                  • #39
                    Re: От: Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

                    Първоначално публикуван от tstephanov_ Преглед на мнение
                    Привет,

                    Това, което съм срещал ( във форума и Rave, стр. 181 ) е по-долу. Надявам се, знаещите и опит-имащите, да споделят, дали тези 0.10мм., са максималната възможна дебелина за отнет материал при шлайф, или това е максимално допустимо "изкривяване" на главата, при което, без намеса, ДВГ ще работи без проблем?

                    Благодаря

                    Check cylinder head for warping, across centre
                    and from corner to corner: – Maximum warp =
                    0.10 mm (0.0004 in)
                    CAUTION: Cylinder heads may not be
                    refaced, replace cylinder head if warping
                    exceeds figure given.
                    :
                    Личен опит се научим можеби 1 или макс 2 пъти да се шлаифа такава глава. повече започват глупости. интересно е как да го измери след като не се знае првоначална точка за да измериш разлика од тези 0.10мм. Разлика след шлаифане се до некаде корегира със гарнитура - 1 дупка, 2 дупки и 3 дупки - означава колко е дебела гарнитура.

                    Да ти одговорим - да това е макс. но заеш ли, дали е била глава вече шлаифана и колко. ето това се научих на портфеила си....
                    o89 sedem sedem 33 986

                    Коментар


                    • #40
                      От: Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

                      Това за дупките не е вярно, с колкото дупки е първата гарнитура, с толкова е и следващата.
                      Това на картинката е степен на изкривяване. Друг е въпросът как се мери, но би трябвало „главанарите“ (тея дето тестват и ремонтират глави) да знаят. Не случайно това са специализирани работилници, в които се занимават само с ремонт на глави.
                      Не бързай ако искаш да стигнеш
                      __________________________________
                      Discovery II TD5 10P

                      Коментар


                      • #41
                        От: Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

                        Привет,

                        Един лаишки въпрос от мен по този повод. Когато са излизали от завод, всяко едно диско 2 Td5, е било с гарнитура с 1 точка, или? Ако да, какво може да доведе до смяна с по-дебела гарнитура?

                        И последен, макар и леко “фантасмагоричен” за мен въпрос: ако са ми “сложили” по-дебела / тънка гарнитура, има ли как да се разбере, каква е била орогиналната ( номер на ДВГ, или друго - въпреки, че това е свързано с 1-вотп питане ).

                        Благодаря на включилите се и успешен ден.
                        " As slow as possible, as fast as necessary "

                        +359 895 401 425 - Цецо, Disco 2, Td5 P10, 01'

                        Коментар


                        • #42
                          Re: От: Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

                          Първоначално публикуван от tstephanov_ Преглед на мнение
                          Привет,

                          Един лаишки въпрос от мен по този повод. Когато са излизали от завод, всяко едно диско 2 Td5, е било с гарнитура с 1 точка, или? Ако да, какво може да доведе до смяна с по-дебела гарнитура?

                          И последен, макар и леко “фантасмагоричен” за мен въпрос: ако са ми “сложили” по-дебела / тънка гарнитура, има ли как да се разбере, каква е била орогиналната ( номер на ДВГ, или друго - въпреки, че това е свързано с 1-вотп питане ).

                          Благодаря на включилите се и успешен ден.
                          1. въпрос се и аз чудим но не мога да дадем точен одговор. но маи зависи од инженери как са зглобили и премерили....
                          2. то незнам дали ще го разбереч. освен ако е читава докуемнтациа за ремонти на кола.

                          https://workshop-manuals.com/landrov...ket_selection/ тук пише как се избира гарнитура.
                          o89 sedem sedem 33 986

                          Коментар


                          • #43
                            От: Re: От: Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

                            Мери се чело блок - надстърчането на буталата. В серв. ръководство е отбелязано дебелина на гарнитура - надстърчане на буталото.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Re: От: Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

                              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                              Мери се чело блок - надстърчането на буталата. В серв. ръководство е отбелязано дебелина на гарнитура - надстърчане на буталото.
                              Привет,

                              Много благодаря за отговора. В сервиза, където сменях и от където купих предният кардан ми казаха, че си има начин да се разбере, каква гарнитура да се сложи. Не се съмнявам в това, но исках да съм по-наясно как стоят нещата, защото макар и да не го ремонтирам сам, е добре да се запозная с работите, които се правят по колата ( още повече, както вече се "наиграх" веднъж от "майстор" ).

                              Имам желание да се пробвам сам с главата и цялостният ремонт, но определено, спрямо текущият ми минимален опит, малко знания, липсата на място ( пред блока не е удобно, особено зимата ), оставям нещата в ръцете на механик за генерални ремонтни дейности.

                              На дневен ред ми минава и мисълта за продажба, с ясното съзнание, че има обяви за сносно изглеждащи ( макар и с неясно техн. състояние ) джипки за по 5 000 - 6 000 лв, а знаейки какво има да се прави при нас, колко би струвал нашият ... Не успявам да смогвам финансово с "исканията" на колата, да я поддържам в състоянието, в което желая за момента. Прекалено много се проточиха нещата времево и парично, особено след и със 1-вият "ремонт". Та ще видим... продължаваме нататък и ремонтираме в крачка, за продажбата ще преценя.

                              Тези дни, ще кача видео с "тракането" от ДВГ - наясно съм, че по видео диагностика не се прави, но предполагам, насоки мога да получа... да разбера че с новият майстор, "гледаме" в една посока по отношение на предстоящият ремонт ...

                              @Andro - с малко закъснение, прегледана е и центровката, наред е...

                              @Грегор - полезно ръководство. Не бях търсил там досега, такова за Defender с Td5 .

                              Желая спокойна вечер на всички .
                              " As slow as possible, as fast as necessary "

                              +359 895 401 425 - Цецо, Disco 2, Td5 P10, 01'

                              Коментар


                              • #45
                                Re: От: Re: От: Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

                                Първоначално публикуван от tstephanov_ Преглед на мнение
                                Привет,

                                @Грегор - полезно ръководство. Не бях търсил там досега, такова за Defender с Td5 .
                                То двигател е сщия. на дефендер. прати клипа од штракане. И при мен е имало но го оправих. направо да се видиме на по една бира и поразмениме неколко думи по въпроси а па и ники да мине ако има време
                                o89 sedem sedem 33 986

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X