Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и :) ....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

    Кой ДВГ (стария, или модифицирания) е Диското?

    Коментар


    • #17
      От: Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
      Кой ДВГ (стария, или модифицирания) е Диското?
      Привет,

      Не знаех, че Td5 имат разлики от към двигатели. Това, което намерих сега, е според номера на двигателя, който е P10 и VIN: 2.5L, inline 5 cylinder, EGR without cat.

      Достатъчно ли е, или е необходимо нещо допълнително да се провери?

      Благодаря и лека вечер.

      " As slow as possible, as fast as necessary "

      +359 895 401 425 - Цецо, Disco 2, Td5 P10, 01'

      Коментар


      • #18
        Re: От: Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

        п10 е првия модел а втора генерациа е п15. повисоки цифри селд П са фабрично сменени двигатели. различни са глави (нафтни магистрали и дузите) ако ше правиш нещо по главите имам метални втулки за между глава и блока.
        o89 sedem sedem 33 986

        Коментар


        • #19
          От: Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

          Първоначално публикуван от tstephanov_ Преглед на мнение
          ..............
          Това, което намерих сега, е според номера на двигателя, който е P10 .........
          Имам читави 2 глави и цял ДВГ на 120 х.мили.
          Не знам какво е това мотаене месеци наред! Впрочем се досещам .............
          Ако продължат да ви мотат ми се обадете - ДВГ и глава могат да се свалят и качат в рамките на деня.

          Коментар


          • #20
            От: Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            Имам читави 2 глави и цял ДВГ на 120 х.мили.
            Не знам какво е това мотаене месеци наред! Впрочем се досещам .............
            Ако продължат да ви мотат ми се обадете - ДВГ и глава могат да се свалят и качат в рамките на деня.
            Привет,

            Благодаря за реакцията.

            Скоро ( до седмица, две ) я прибирам, работеща или гаснеща, а до края на месеца ще се постарая, да е ясно какво ще се прави, ДВГ или някоя друга система. Ако има нужда от части по него, ще се възползвам от предложението ( при все още налични частите естествено ).

            Лека вечер на всички !

            " As slow as possible, as fast as necessary "

            +359 895 401 425 - Цецо, Disco 2, Td5 P10, 01'

            Коментар


            • #21
              От: Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

              Здравейте на всички,

              Включвам се с малко закъснение от предвиденото, за което се извинявам, нооо ...

              Та, към момента ситуацията е следната, взехме си джипа миналият петък ( 28.09 ) работещ, палещ, вървящ и т.н. . Явно, проблемът с гасненето е бил в главата, или нещо косвено свързано с нея, т.к. с 2-рата такава втора ръка, към момента нещата са екстра. Кофтито в ситуацията е, че след около 40-километрово каране в града на следващият ден, се оказа, че отново имаме теч на антифриз от някъде. Отново се събира и капе през същото място ( дупка в кора под двигателя ), падайки върху къса напречна греда пред диференциала. Засякох го в събота сутринта като се надявах, капките да са от автомивката, но уви - количеството в казанчето намаляваше ( следено на няколко пъти през деня ). На следващият ден ( в неделя ), долях системата, обезвъздушавайки я по описаният в Rave начин, с повдигане на казанчето на 10 ( в моят случай 15-на ) сантиметра, завиване на пробката и доливане. Та процедурата събра ~2,9 литра. Възможно е, да е нещо тривиално, все пак много части и съединения са били разкачени за този ремонт. Та, колата отива в друг сервиз ( познат за мен и фамилията ми, занимаващ се с автомобили, не специфично с 4х4 ). Опитът с 5-месечното стоене в предходният, ме кара да не се връщам там, било то и за евентуално лека и бърза справка.

              Та, ще пиша, когато имаме информация, какво и що, се случва с Диско-то ни .

              Благодаря на всички Ви и лека вечер ... скоро ще сме съвсем активни членове на Disco клуба ...

              Off-Topic: И леко лирично отклонение. Подарявам 3 калъфа за Sony Xperia XA1, 2 от които са идентични ( с леко разминаване на нюанса черно при единият - леко бие на кафяво ). Два от тях са еднакви, поръчвани с "личен" дизайн - доколкото може да се нарече дизайн работата с Paint. Заповядайте 2 снимки - левият е "поръчковият" силикон, десният е тип тефтер, със силиконово легло за телефона. Отворите пасват на същите при апарата, стегнати и удобни са. При интерес, пишете на Л.С., СМС, Viber, e-mail.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0026.JPG
Прегледи:1
Размер:48.2 КБ
ID:5799942 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0027.JPG
Прегледи:1
Размер:63.1 КБ
ID:5799943.
              " As slow as possible, as fast as necessary "

              +359 895 401 425 - Цецо, Disco 2, Td5 P10, 01'

              Коментар


              • #22
                От: Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

                Първоначално публикуван от tstephanov_ Преглед на мнение
                ...Off-Topic: И леко лирично отклонение. Подарявам 3 калъфа за Sony Xperia XA1, 2 от които са идентични ( с леко разминаване на нюанса черно при единият - леко бие на кафяво ). Два от тях са еднакви, поръчвани с "личен" дизайн - доколкото може да се нарече дизайн работата с Paint. Заповядайте 2 снимки - левият е "поръчковият" силикон, десният е тип тефтер, със силиконово легло за телефона. Отворите пасват на същите при апарата, стегнати и удобни са. При интерес, пишете на Л.С., СМС, Viber, e-mail.
                Здравейте,

                Извинявам се, но сега се сетих, че съм допуснал грешка. Моделът е Xperia XA, а не XA1​.

                Благодаря и спорен ден !
                " As slow as possible, as fast as necessary "

                +359 895 401 425 - Цецо, Disco 2, Td5 P10, 01'

                Коментар


                • #23
                  От: Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

                  Погледни да не капе от охладителя на нафтата. Моя от там капе , но при минусови темпертури само.
                  L.R. Discovery 2 TD5
                  Suzuki SV1000

                  Коментар


                  • #24
                    От: Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

                    Първоначално публикуван от baro_bg Преглед на мнение
                    Погледни да не капе от охладителя на нафтата. Моя от там капе , но при минусови темпертури само.
                    Привет,

                    Благодаря за включването. Снощи прегледах ДВГ отсека, като теч при охладителя и останалите видими за мен места, не видях ( а и отдолу беше сухо, за времето на работа на колата ). Но и не успях да загрея като хората, т.к. работи на място, за да не направя някоя поразия ( стигна до около 25% от скалата ). Довечера ще тествам отново с идеята, да загрее като хората и да започне да капе .

                    Ще държа в течение.

                    Успешна седмица на всички .


                    " As slow as possible, as fast as necessary "

                    +359 895 401 425 - Цецо, Disco 2, Td5 P10, 01'

                    Коментар


                    • #25
                      Здравейте,

                      Включвам се с констатация и няколко въпроса.

                      Към момента ( след няколкодневно градско каране ~190 км. ), нещата са екстра. Изключая един малък теч ( за който имам въпрос малко по-надолу ) и усилен шум от двигателя, за който също ще драсна ред-два.

                      Така, във вторник оставих колата в сервиза, където след работа на място, плюс малко кръгчета за да загрее в работен режим ( казаха, че пущината загрявала бавно - за което си знам ), са прегледали пътищата на охладителната система, както и някакви тапи от към ДВГ мисля ( не съм се интересувал какви ) и теч така и не е имало / не са открили ( направили са и тест за изгорели газове в антифриза, нещата са точни ) . Факт е, че от долу гредата беше суха на другата сутрин. Тръгнах от там и след 10-на км. каране, капка се беше появила на същото познато място . Вечерта легнах и под колата ( предходният път, да си призная, не ми хрумна ), та от тамошната гледна точка, се видя причината - пробката за източване на антифриза ( снимки по-долу ). Тези дни ще поръчам и ще се сменя ( май ще се купува и динамометричен ключ ).

                      Имах опасение, дали отново няма над-налягане, но при отваряне на разширителният съд, дори по време на работа на ДВГ, е съвсем леко - нищо общо с преди ремонта...

                      1) Питането ми по повод теча, е следното. Въпросната кора ( тази под ДВГ-то ), има една пукнатина, падаща се в ляво ( посока движение на автомобила ), спрямо пробката от която тече. Та там, сякаш се "събира" антифриз и също, заедно с пробката, има капки. Дали според Вас, е възможно от друсане, някакви завихряния от пробката по време на движение и т.н., да се събират и там капки, поради което да е мокро? Или пък, да търся и друг теч?

                      От доливането на онези близо 3 литра и изминати около 150 км. след това, нивото на антифриз е спаднало леко - течът не е чак така сериозен. Забавното беше, измиването на колата с последвала мокра греда от долу, плюс доливане на ~3 литра концентрат, с крайното подозрение, че отново има проблем с главата. А ще се окаже ( скоро потвърдено на 100% ), че е било комбинация от мокрота и не-обезвъздушена инсталация ...;

                      2) При форсиране на студен ДВГ ( около 2000 об./мин. ), от към радиатора на парното ( в купето, краката на пасажера, под жабката ), се чува клокочене. След минутки изчезва, но при по-сериозно форсиране ( при вече работна Т ), на около 3000-3300 об./мин. се появява отново, макар и временно. Това на въздух в системата ли се дължи, или? Ако е вероятно да е така, нали преди няколко дни инсталацията беше обезвъздушена, или описаният начин, по който съм го направил, не е достатъчно ефикасен и трябва друг? - тук давам линк към кратък аудио запис на звука: https://drive.google.com/drive/folde...Hk?usp=sharing - Disco_bubbling_sound;

                      3) След ремонта, двигателят стана по-шумен и тракащ. Обяснено ми бе, че това се получава от повдигачите на "новата" глава, с които тя е дошла и с които е монтирана. След известно време на каране и само-напасване, би трябвало шумът да утихне и изчезне. Това така ли е като възможна причина за това "втвърдяване" работата и звука на ДВГ? По този повод, още един аудио файл, като този е с тракането - след като го преслушах сега обаче, се чува основно работата на двигателя и някак не се откроява така шума, както е на живо - нека все пак изкажете мненията си: https://drive.google.com/drive/folde...Hk?usp=sharing - Eng_troop.

                      Място на теча:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Leak_point.jpg
Прегледи:1
Размер:81.4 КБ
ID:5800181

                      Пробка_1 ( стрелката показва, в каква посока е пукнатината на кората под ДВГ ):
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41%_1_leak.jpg
Прегледи:1
Размер:68.6 КБ
ID:5800182

                      Пробка_2:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41%_1_leak_closer.jpg
Прегледи:1
Размер:65.9 КБ
ID:5800183

                      Пукнатина_1 ( където също се събира антифриз, а стрелката сочи посоката, в която се намира пробката - бях завъртял камерата на 90 градуса и за това едните стрелки са наляво, другите нагоре ):
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41%_2_point_to_leak.jpg
Прегледи:1
Размер:96.1 КБ
ID:5800184

                      Пукнатина_2:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41%_3_point_to_leak.jpg
Прегледи:1
Размер:109.2 КБ
ID:5800185.

                      Благодаря на всички Ви за отделеното време, търпение да прочетете и дадени съвети.

                      Пожелавам приятни събота и неделя.

                      С уважение,
                      Цецо.
                      Последно редактирано от tstephanov_; 12-10-18, 23:50.
                      " As slow as possible, as fast as necessary "

                      +359 895 401 425 - Цецо, Disco 2, Td5 P10, 01'

                      Коментар


                      • #26
                        От: Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

                        По ред на въпросите:
                        От въпросната "пробка", която е един болт и ако тече от там, със смяната на болта няма да се оправи. Смени само дихтунга-та. Другата възможна причина да тече от там е тръбата да е изгнила в тая зона, или да е спукана. А може да тече и някъде от горе и да се стича там.
                        Махни временно тая кора докато не се локализира от къде тече.
                        Това с "клокоченето" от зоната на парното е притеснително - говори за въздух, или газове..... Има ли парно колата?
                        Също и меките маркучи - охл. система на тая кола работи на 1.4 бар-а. Има проблем там!
                        Това, че хидр. "повдигачи"/хидрокомпенсатори не били се "напасвали" и щели да се напасват е голяма глупост! По правилно е да се каже, че не работят, тоест не компенсират. Лекуването е нови, или старите да се разглобят и почистят (ако подлежат на разглобяване, щото не помня).
                        Това, ако "тракането" е от там, щото може и да не е ..........

                        Коментар


                        • #27
                          От: Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

                          Тези метални тръби долу имат склонността да гният. При мен също имаше пукнатина, смених ги, защото баха корозирали и със заварка нямаше да се оправят. Нови са малко скъпи, могат да се намерят читави втора употреба.
                          Кората под двигателя е супер гадно нещо, направено от фибростъкло и тапицирано с дунапрен отвътре. Дунапрена се напоява с антифриз, масло или нафта и „лъже“ какво всъщност тече и откъда тече. Аз видях голям зор докато я изкъртя и разкарам. Идеята е била да шумоизолира, като са оставили два капака - единия при пробката на картера, другия при въпросната пробка.
                          При мен клокочеше точно когато вкарваше изгорели газове в системата. Не трябва да клокочи. На практика се обазвъздушава сама - наливаш, караш до пълно загряване и на другата сутрин доливаш и край. Повече не се долива ако няма течове.
                          Не бързай ако искаш да стигнеш
                          __________________________________
                          Discovery II TD5 10P

                          Коментар


                          • #28
                            Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

                            Привет,

                            С включване след месец, заради временна пауза в карането на джипа.

                            Тези дни бях в друг сервиз ( спрямо ремнонтният ) с идеята, да се провеят теч-а, появилото се притракването след ремонта, луфт във волана ( има го откакто сме я взели ) и един странен шум около двигателя ( кухо ритмично тупане, от към ДВГ отсека ).

                            Открити / заподозрени са следните неща:
                            • течът на антифриз вече не се наблюдава ( последните 100-150 км каране, беше сухо ), а отивайки до сервиза ( 5-6 км от нас ), също остана сухо. Върху пробката е видна следата от антифриз ( бледо розово ), но е сухо, а и антифризът не е намалявал ( след онова доливане на близо 3 литра, загуба няма, както и изчезна шумът на бълбукане от към краката на пасажера. Подозрението е, лошо, или липса на всякакво обезвъздувашане при предходният ремонт );
                            • притракването, се оказа липса на някакъв лагер между предната ос на кардана и разпределителната кутия ( картинка 1 ), от където, при вибрации от двигателя / движение, се получава вибрация / шум - това е било така преди ремонта, но явно не съм го усещал / обръщал внимание, или съм приемал шумът за реден. А сега, след ремонта, просто се е увеличил, до степен да прави повече впечатление ( може би по-гоелми вибрации от към ДВГ, което е се отразява там, или нещо подобно );

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Front_prop_shaft.jpg
Прегледи:1
Размер:46.3 КБ
ID:5802153
                            • тук хората ми казаха, че не се занимават с рейки ( секторна кутия ), по техни съображения , но погледнаха. Луфтът е от самата кутия, не във връзките към колелата и / или между останалите елементи - може да се притегне, за което бях разбрал от друг форум, но според тях е с възможни негативни последствия, та това ще се води на друг специалист ;
                            • странният шум от към двигателя - тук ме приравниха леко със земята . Шумът е от самият двигател. Възможни варианти, клапан ( според тях, по-малко вероятният ), центровка, и / или некачествен ремонт на глава ( отбелязаха, че главата на джипа, не е минавала през майстори правещи глави, т.к. след такава интервенция, трябвало да изглежда много чиста и лъсната , докато моята е с лика на останалата част от двигателя - странно ?!? ). Tук Ви моля ( както и по останалите точки естествено, при желание ), да споделите мнение, така ли е, чиста и лъсната ли трябва да е? След ремонта са минати 430 км. в града.


                            Та сега съм на кръстопът, парите са кът след главният ремонт преди месец, а колата отново стои пред блока . Желанието ми беше, да ни е основна, пенсионирайки мъникът ни ( Пунто 1-ва генерация, на 24 години ), но към момента не се случва така. А не е, като да не сме се постарали до момента, да направим каквото се иска, за да е в добра кондиция. Явно още се иска. хУбавец ни е джипа, ама не се кара, а така не се кара ...

                            Благодаря Ви отново за търпението да прочетете поредното включване.

                            До нови срещи на всички .
                            Последно редактирано от tstephanov_; 10-11-18, 14:14.
                            " As slow as possible, as fast as necessary "

                            +359 895 401 425 - Цецо, Disco 2, Td5 P10, 01'

                            Коментар


                            • #29
                              От: Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

                              Добре де, за да се дефектира "странен шум" от ДВГ вероятно ще иска доста разглобяване.
                              За проверка на центровка и центровка се иска половин час, що не ги накарахте да я проверят тая центровка и евентуално да я корегират?!

                              Коментар


                              • #30
                                Disco 2 Td5 със спукана глава, причини, резултати и ....

                                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                                Добре де, за да се дефектира "странен шум" от ДВГ вероятно ще иска доста разглобяване.
                                За проверка на центровка и центровка се иска половин час, що не ги накарахте да я проверят тая центровка и евентуално да я корегират?!
                                Привет,

                                Не бях подготвен времево ( трябваше да тръгвам ). Това ще се провери, когато правим кардана ( надявам се съвсем скоро ). Ще пиша при резултат.

                                Благодаря за включването.
                                " As slow as possible, as fast as necessary "

                                +359 895 401 425 - Цецо, Disco 2, Td5 P10, 01'

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X