Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каравана незаведена в общината, евентуални данъчни задължения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каравана незаведена в общината, евентуални данъчни задължения

    Здравейте,

    Имам интерес да купя каравана Hobby Deluxe, модел доколкото се ориентирах средата на 90те.

    Проблемът е, че не е заведена в общината, а талонът е още от старите хартиените. Т.е. потенциално при прехвърляне се дължат едни 10 години назад данъци. Какво мога да очаквам като пари? Нямам никаква идея как вървят данъците на караваните. Тази е от по-големите, не знам дали при караваните има разделение по килограми както при ремаркетата. В този смисъл може ли да се тегли само с категория B или трябва B+E?

    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Каравана незаведена в общината, евентуални данъчни задължения

    Данъците са доста ниски. Моя за 5 метра беше 12 лв. За тегленето си изкарай Е. Има там дебати по въпроса, но аз мисля, че всичко над 750кг си е за Е.
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #3
      От: Каравана незаведена в общината, евентуални данъчни задължения

      Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
      За тегленето си изкарай Е. Има там дебати по въпроса, но аз мисля, че всичко над 750кг си е за Е.
      За документите не мога да кажа,но за тегленето-аз се основавам на закона,не на разсъждения и тегля без кат.Е
      Cherokee WJ 4.0L- NP242
      Honda Africa Twin XRV 750

      Коментар


      • #4
        От: Каравана незаведена в общината, евентуални данъчни задължения

        Данъци се дължат за макс пет години
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Каравана незаведена в общината, евентуални данъчни задължения

          Караваната е прикачно ремарке до 10т, което значи, че ти и собственика на лист хартия пишете приел-предал, и с него в КАТ, като въпреки хартиеният талон, ако е с новите и софийски номера, които се слагат от '99, минаваш само с документите.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Каравана незаведена в общината, евентуални данъчни задължения

            Данъците са дължими от настоящия собственик.

            Коментар


            • #7
              От: Каравана незаведена в общината, евентуални данъчни задължения

              Първоначално публикуван от Ivanov Преглед на мнение
              Данъците са дължими от настоящия собственик.
              Така е...искам да си изясня възможно най-лошия възможен вариант, защото сегашния дефакто собственик я ползва с пълномощно след като я е "купил" от приятел с пари на ръка и без прехвърляне. Т.е. аз реално трябва да я купя от неговия приятел, който със сигурност няма да иска да плаща данъци при положение, че вече я е харизал и то преди сума години. Друг е въпроса, че въпросния приятел може да има една камара запори и точно затова да не са я прехвърляли едно време, но това предстои да се изяснява.

              А караваната трябва да е точно тази, защото е част от бивак около мой строеж и я купувам от строителя, с който се разделяме. Т.е. не ми се занимава да разтурям бивака, да търся друга каравана или контейнер и тепърва да изграждам всичко наново.

              Абе ситуацията е компот пълен

              А как мога да проверя как стоят нещата с нея в КАТ? В смисъл да не се окаже крадена, издирвана, бракувана или Бог знае какво. Номера си стои на нея, т.е. поне бракувана не може да е, но не пречи да се води открадната примерно.

              А за каравана има ли ГО? За ремаркета до 750кг вече отпадна...

              Коментар


              • #8
                От: Каравана незаведена в общината, евентуални данъчни задължения

                Не можеш.
                Освен по втория начин.

                Разправията е огромна, дано си струва
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Каравана незаведена в общината, евентуални данъчни задължения

                  Доколкото разбирам тя ще бъде ситуирана някъде и няма да се тегли?
                  Защо тогава искаш да ходиш в КАТ и т.нт....?
                  Cherokee WJ 4.0L- NP242
                  Honda Africa Twin XRV 750

                  Коментар


                  • #10
                    От: Каравана незаведена в общината, евентуални данъчни задължения

                    Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                    За документите не мога да кажа,но за тегленето-аз се основавам на закона,не на разсъждения и тегля без кат.Е
                    Закона казва че трябва Е ако теглещото мпс и ремаркето трябва да е с макс маса 4250.
                    0 8 76 36 8 542

                    Коментар


                    • #11
                      От: Каравана незаведена в общината, евентуални данъчни задължения

                      Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                      Доколкото разбирам тя ще бъде ситуирана някъде и няма да се тегли?
                      Защо тогава искаш да ходиш в КАТ и т.нт....?
                      Тоя строеж все някога ще свърши. Тогава или трябва да я продам (и новия собственик вероятно ще иска да си я тегли) или ще почна да си я използвам по предназначение. Т.е. и при двата варианта неподвижна каравана е проблем

                      Сега се сетих и за идентификационния номер. Къде би се намирал той на каравана? Тази има 6-цифрен номер на А-рамото до теглича. Дали е това или трябва да е нещо с букви и цифри?

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Разправията е огромна, дано си струва
                      Това се опитвам да разбера, дали си струва

                      Коментар


                      • #12
                        От: Каравана незаведена в общината, евентуални данъчни задължения

                        Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                        Закона казва че трябва Е ако теглещото мпс и ремаркето трябва да е с макс маса 4250.
                        ...Така де
                        Cherokee WJ 4.0L- NP242
                        Honda Africa Twin XRV 750

                        Коментар


                        • #13
                          От: Каравана незаведена в общината, евентуални данъчни задължения

                          Подобна каравана трудно би се върнала в кондиция,подходяща за теглене и съответното ползване...Аз не бих се занимавал...
                          Cherokee WJ 4.0L- NP242
                          Honda Africa Twin XRV 750

                          Коментар


                          • #14
                            От: Каравана незаведена в общината, евентуални данъчни задължения

                            Какво имаш предвид под кондиция, техническа или документална?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Каравана незаведена в общината, евентуални данъчни задължения

                              Нотариусите вече са вързани с КАТ, могат да проверят за тежести, ако направите сделката през нотариус, даже ако е от една област заявяваш новите талони при него, и само отиваш да ги вземеш в КАТ. В този случай обаче, ще трябва платен данък, но ти отпадат другите рискове. Наскоро връщах към живот едно такова ремарке, данъка е 5 лв. на година при нас, до 750 кг, платих 35 лв. за 5 години с лихвите. Иначе ремарке до 10 т. е без нотариус, но трябва да го проучиш внимателно за тежести. Става с познат с достъп до системата на КАТ.
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X