Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снаждане на арматурни пръти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Снаждане на арматурни пръти

    Здравейте,
    интересуваме някой запознат с материята, може ли да даде съвет къде точно да са снадките на арматурните пръти. Става дума за стоманобетонен пояс 25х25см, с четири страни по 8.5м. Рзбрах, че снадките се правят само на един от четирите пръта, като презастъпването трябва да е около 50см. Но не можах да разбера как да изчисля къде да са снадките.

  • #2
    От: Снаждане на арматурни пръти

    Правиш ги там където ти е удобно или зависи от дължината на железата . За пояс не е фатално да направиш снадките на четирите железа на едно място.
    емил златков
    паджеро 2.5тд
    ве стром 650

    Коментар


    • #3
      От: Снаждане на арматурни пръти

      Презастъпването на прътите на мястото на заварката трябва да е диаметъра на пръта х 20. Нещо такова си спомням.
      Уморените коне не ги убиват , нали ??

      Коментар


      • #4
        От: Снаждане на арматурни пръти

        При Ф10 трябва да е 40-50см, доколкото го изчислих. А доколко е удачно мястото на снаждане да се завари, вместо да се хване с арматурна тел? По руските сайтове, гледам, че има снимки, на които пише, че заваряването е забранено?
        ПП освен арматурна тел при снадката, правят ли се допълнително куки в края на прътите, за да хванат двата по-добре?

        Коментар


        • #5
          От: Снаждане на арматурни пръти

          Първоначално публикуван от mybabybook Преглед на мнение
          При Ф10 трябва да е 40-50см, доколкото го изчислих. А доколко е удачно мястото на снаждане да се завари, вместо да се хване с арматурна тел? По руските сайтове, гледам, че има снимки, на които пише, че заваряването е забранено?
          ПП освен арматурна тел при снадката, правят ли се допълнително куки в края на прътите, за да хванат двата по-добре?
          Застъпва се 50 х ф /усреднено/. Заваряването също е вариант , но за пояс не е необходимо. Нямаш такива усилия в опънни нишки.
          Куки не са необходими. Снажданията се разминават да не са в едно сечение. В случая гледай да не са в средата на прав участък.

          Коментар


          • #6
            От: Снаждане на арматурни пръти

            При стени 8,5 м имаш вероятно по една колона в средата на страната и на четирите ъгли. Ако е така застъпвай в колоната, ако ли не желателно е да е цяла армировката на пояса.
            HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
            VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
            Няма да е все така!
            Нула две осмици 724 пет едно пет 1

            Коментар


            • #7
              От: Снаждане на арматурни пръти

              Няма колони. Само зид е отдолу. Всяка от четирите страни ще бъде с 4 пръта по 6 метра и 4 по 3 метра. така ще се презастъпят 50см. Самата арматура директно на зида ли стъпва, или трябва да подложа малкти трупчета отдолу, за да е леко повдигната с около 2см например?


              Иначе ето как го дават снаждането на прътите Ф10, без куки или други, само с арматурна тел, само че при мен ще са 4 прътите, докато на детайла долу са 6:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images.jpg
Прегледи:1
Размер:8.4 КБ
ID:5796943

              А ъглите ще са изпълнени така(вдясно):

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:e15e157057b95d7903ce1ff86238fb47a.jpg
Прегледи:1
Размер:115.3 КБ
ID:5796944

              Коментар


              • #8
                От: Снаждане на арматурни пръти

                Армировката не трябва да лежи на зида. По време на заливане на бетона арматурата се надига леко и се оставя около 2-3 см
                HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                Няма да е все така!
                Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                Коментар


                • #9
                  От: Снаждане на арматурни пръти

                  Благодаря. Значи ще подложа отдолу през определено разстояние дървени трупчета, за да я повдигна.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Снаждане на арматурни пръти

                    Първоначално публикуван от mybabybook Преглед на мнение
                    Благодаря. Значи ще подложа отдолу през определено разстояние дървени трупчета, за да я повдигна.
                    А ако искаш можеш да не откриваш топлата вода и да сложиш нещо такова:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:distanciali 2.PNG
Прегледи:1
Размер:139.5 КБ
ID:5796949Натиснете снимката за да я уголемите

Име:distanciali.PNG
Прегледи:1
Размер:929.6 КБ
ID:5796950
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Снаждане на арматурни пръти

                      Аа, топлата вода е една кука и бетонжията да дърпа... После идват трупчетата и от едни 40-50 години вече са фиксаторите за арматура. В пояса арматурата може и само вързана да бъде, може и заварки, навсякъде трябва да е покрита с бетон, но това са общо взето стандартни правила.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Снаждане на арматурни пръти

                        ЯСно И един последен въпрос- за опаянтването на кофража, каква тел да ползвам- 0.8мм достатъчна ли е или трябва по-дебела. И какви ребра- 5х10см с 2см дебелина?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Снаждане на арматурни пръти

                          Първоначално публикуван от mybabybook Преглед на мнение
                          ЯСно И един последен въпрос- за опаянтването на кофража, каква тел да ползвам- 0.8мм достатъчна ли е или трябва по-дебела. И какви ребра- 5х10см с 2см дебелина?
                          Питай в магазина за кофражна тел,поне 2 мм. е. Поясни си въпроса за ребрата..

                          Коментар


                          • #14
                            От: Снаждане на арматурни пръти

                            Ок, а за арматурните прътове каква е подходящата дебелина?
                            ПП вслучай, че по местните магазни нямат толкова дебела, дали е удчано за кофража да ползвам поцинкована тел?

                            Ето това са ребрата на кофражните платна(оградени със зелено). Доколкото знам се захващат за кофражните дъски посредством тел, която преминава през четирите дъски(две от едната страна и две от другата), и двата края се изкарват и завързват заедно. По този начин се окрепват кофражните дъски да не поддадат когато се налива бетона. Мисля, че не се коват към дъските, а само телта ги държи притиснато към тях.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Снаждане на арматурни пръти

                              Колега, ти ли ще го работиш това или ни питаш, щото ще стоиш отстрани и искаш да си горе-долу наясно с картинката? Значи тоя пояс аз го виждам около един тон някъде, ся височини, подходи, тъй нататък, укрепването не се прави по указания от форумите. Някой човек трябва да има там който я разбира тая работа, има си неща които са разписани в правила и наредби от учени хора и значи трябва да се спазват.

                              Малко отклонение, но все пак е по темата - аз съм завършил средно образование УПК точно като строител кофражна, арматурна и бетонова работа и много ми допада тая дейност. 90-та година правехме гараж - кооперация гаражи на стопански начала, проекти всичко както трябва - част от кофража го направих, арматурата на колони, греди /трегери/ я връзвах аз, че баща ми беше все в командировка, за плочата с един колега на баща ми работехме и като мина техн. ръководител /една жена/ ми направи забележка че не съм вързал баш правилно прътите на някои места /арматурният керпеден беше останал на село, та връзвах с обикновени клещи и тя го забеляза/, ма като разбра че съм от УПК-то и само се засмя.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X