Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снаждане на арматурни пръти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Снаждане на арматурни пръти

    Ето ти малко снимки от нета:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:opalubka.jpg
Прегледи:1
Размер:20.5 КБ
ID:5797017

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:opalubka-dlya-mezhetazhnogo-armopoyasa.jpg
Прегледи:1
Размер:33.5 КБ
ID:5797018

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:opalubka-dlya-cokolnogo-armopoyasa.jpg
Прегледи:1
Размер:35.9 КБ
ID:5797019



    Не е сложно ,ако искаш за по-здраво закрепване на конструкцията на покрива можеш в пояса предварително да заложиш метални шпилки.

    Ето така :

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kreplenie-mauerlata.jpg
Прегледи:1
Размер:10.9 КБ
ID:5797020

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pod-mauelart.jpg
Прегледи:1
Размер:35.6 КБ
ID:5797021

    Напиши в нета - " как се прави кофраж на пояс " и дай да търси изображения и чети.

    Ето един резултат от многото -http://bg.blog-oremonte.ru/polezen/kak-da-si-napravim-orzhie.html

    Дано съм бил полезен.

    П.П фибрите мисля за тази работа са излишна екстра просто едни пари на вятъра ,ти предвиждаш достатъчно здрава арматура за лежащи върху зид греди.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Николай Колев; 24-08-18, 22:15.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

    Коментар


    • #32
      От: Снаждане на арматурни пръти

      Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
      Faster , с теб може да се разберем коректно аз да не ти опонирам за басейните, ти за неща , с които се сблъквам ежедневно. Мога да събера и пусна множество и такива проектни решения, които са се налагали обикновено във форсмажорни обстоятелства . Едно от тях е и прекъсване на армировка на кофти място/във връзка щото нали в руски сайт неможело/. Както писах, просто случая не е такъв.

      Иначе ,както вече са писали колегите един такъв пояс не е работа за сам човек. Циганин може само за общак. Капацитет за друго в случая нямат. Най -елегантно става с пумито, бавно се обикаля , внимава се къде бие маркуча,вибрира се и толкоз.Това е минималният екип-2-ма знаещи и подготвени.
      Другото иска човешки ресурс да качи и положи тонажа горе ръчно.Което повдига други въпроси- при земновлажен допълнителни грижи за приготвяне, да не прегори, при готов - трябва до 2 часа да е в кофража и прочее.

      Колега , ако си около София обади се да ти дам и стеги, и платна и шугболтове, стига си се мъчил.
      Много ясно че ще се разберем!Варианти за заварки не се изключват ,но не са масова практика,разбира се обаче че ги има.При басейните кофража и арматурата са още по гадни и сложни.Всеки арматурист дето е заплитал басейн ,казва че предпочита да направи една кооперация.Кърпене на спукана бетонна стена е само на заварка и анкериране,правил съм го безброй пъти ,защото съм наясно ,а и съм заварчик ,не съм само басейнкаджия!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #33
        От: Снаждане на арматурни пръти

        Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
        ...
        Не е сложно ,ако искаш за по-здраво закрепване на конструкцията на покрива можеш в пояса предварително да заложиш метални шпилки.
        ...
        Ама после, ако се наложи гредите да се мърдат насам-натам, може предварително заложените шпилки да се окажат на неподходящо място. Отделно, дето ще е играчка да се нацелят точните места на отворите в гредите, както и нанизването на по-дълга греда върху 2 или повече шпилки. По-чисто си е да си направи пояса, а после дървената конструкция да се фиксира към него с подходящи анкери.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          От: Снаждане на арматурни пръти

          Оставят се фусове/мустаци да стърчат от пояса, биндерната столица ляга на пояса и фусовете се усукват над нея. Самия фус е П образен от ф6 с краищата нагоре. През 1,5 до 2 метра.

          Коментар


          • #35
            От: Снаждане на арматурни пръти

            Строителната тел задължително е мека, 0,8 арм, 1,6-2 кофр. Най- лесно е след набиране на якост положените върху пояса греди да фиксираш с 10-12мм ПП, набит под 45° след едновременно разпробиване на греда-бетон. Трябват ти мощни бормашина и перфоратор със съответните бургии. Без майстор обаче няма гаранция, че няма покрива да отлети заедно с пояса.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #36
              От: Снаждане на арматурни пръти

              Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
              Аз използвах шпилки 8 с възможно най-големите шайби.
              Кофражните дъски са такива каквито има в близката борса. Според ширината ще видиш колко ще снаждаш. От тях си правиш и кушаците.
              По принцип и с тел става и с желязо ф6 става ,но трябва да мухванеш цаката.
              Шпилките може ли да са от поцинкованите(обикновените) или трябва черните да са? Питам понеже черните са с по-видока якост, но цената е повече от двойна в сравнение с обикновените поцинковани шпилки. През какво разстояние да ги слагам, щом пояса ще е 25х25? На една от снимките по-горе пише 1-1,5м, но това разстояние ми се вижда много голямо. Аз си мислех за 50-70см между кушаците?

              ПП и Още нещо- ъгловите детайли(пръти) с рамена 50см ли да са или да ги направя по-дълги?
              Последно редактирано от mybabybook; 27-08-18, 12:57.

              Коментар


              • #37
                От: Снаждане на арматурни пръти

                50-70 е добре. Обикновени шпилки.
                Като цяло всичко е на усет. Ако ти се стори кашкавалено-по нагъсто. Ще го разереш още с първото платно.
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • #38
                  От: Снаждане на арматурни пръти

                  Благодаря. Днес ми обясниха и как да го направя с кофражна тела, като увивам на осмица, ако реша да не плзвам шпилки, за да не се губи време в пробиване на дупки.
                  Най-вероятно ще направя ъгловите детайли със 70 см рамена, за да има по-дълга снадка с правите пръти, предполагам няма да е грешно.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Снаждане на арматурни пръти

                    Първоначално публикуван от mybabybook Преглед на мнение
                    Иначе ето как го дават снаждането на прътите Ф10, без куки или други, само с арматурна тел, само че при мен ще са 4 прътите, докато на детайла долу са 6:
                    [ATTACH=CONFIG]967026[/ATTACH]
                    Така го дават, но бърни внимание, че на тази схема се визира рифелово желязо. За гладко желязо прътите трябва да се закотвят (всъщност, винаги трябва, но при рифела функцията се изпълнява именно от "прищипванията") - куки, или поне под 90 градуса.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Снаждане на арматурни пръти

                      Сигурно е късно, но при големи стени, освен хоризонтални пояси е редно да имаш освен хоризонтални, но и вертикални пояси. Приблизителен растер 3х3 м.

                      Кольо Динев

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X