Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз с Фероза , най-накрая..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И аз с Фероза , най-накрая..

    Момчета здравейте ,

    Да се похваля и аз ! От доста време се оглеждах за някоя що годе читава Фероза и днес реших да прекратя търсенето.

    Днес пазарих една и вече е пред блока на паркинга .
    Дали съм уцелил , времето ще покаже.
    Няма ръжди , шасито е запазено , италианка разбира се !

    Интересното е , че бившия собственик твърди ( аз естествено не му вярвам специално за това ) , че джипката е фул тайм , Но има и бавни !
    Като ми го каза първо по телефона , просто си помислих и още си го мисля , че човечеца просто не е наясно със задвижването на въпросния модел.
    Знам , че такоА животно немА !

    Моята Фероза има бавни , лостчето си е като на най обикновена ферозка.
    Питането ми е , тъй като не си спомням каква точно беше сигналната лампа , че е включен предния мост на стандартна Фероза ? Имам смътен спомен , че е в зелен цвят индикация 4WD , но не съм сигурен ?

    Тези дни ще я наснимам и ще кача снимки разбира се и ще задавам и други въпроси със сигурност !
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

  • #2
    От: И аз с Фероза , най-накрая..

    Честита придобивка, със здраве да си я ползваш и много да те слуша!
    При фероза с part time раздатка сигнализиращата лампа е:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:1
Размер:451.1 КБ
ID:5796878
    Надявам се да се вижда. И да - свети в зелено. Съответно малкият лост изглежда така:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0065.jpg
Прегледи:1
Размер:725.8 КБ
ID:5796879
    При full time малкият лост изглежда така:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FullTime.jpg
Прегледи:1
Размер:131.7 КБ
ID:5796880

    Също има ферози, които на мястото на малкия лост имат пластмасова капачка, доколкото знам те също са full time, но не съм се интересувал допълнително.
    Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
    Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

    Коментар


    • #3
      От: И аз с Фероза , най-накрая..

      Първоначално публикуван от Vani4a Преглед на мнение
      Честита придобивка, със здраве да си я ползваш и много да те слуша!
      При фероза с part time раздатка сигнализиращата лампа е:
      [ATTACH=CONFIG]966918[/ATTACH]
      Надявам се да се вижда. И да - свети в зелено. Съответно малкият лост изглежда така:
      [ATTACH=CONFIG]966919[/ATTACH]
      При full time малкият лост изглежда така:
      [ATTACH=CONFIG]966920[/ATTACH]

      Също има ферози, които на мястото на малкия лост имат пластмасова капачка, доколкото знам те също са full time, но не съм се интересувал допълнително.
      Благодаря!

      Ще те помоля само да постнеш първата снимка, че не се вижда лампата за сигнализация за включен преден мост.

      Лоста ми е като парт тайм фероза. 2H, 4H и 4L.
      Но при положение 4H или 4L на таблото свети в оранжев цвят DIFF LOCK.
      Последно редактирано от cnc82; 21-08-18, 09:39.
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #4
        От: И аз с Фероза , най-накрая..

        Сега се вижда да, благодаря още веднъж!

        В моя случай каква Фероза съм си взел?
        На вратата отвън има надпис Фултайм, но знам че са ала бала по принцип тези надписи.
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #5
          От: И аз с Фероза , най-накрая..

          Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
          В моя случай каква Фероза съм си взел?
          На вратата отвън има надпис Фултайм, но знам че са ала бала по принцип тези надписи.
          Този тип надпис на вратата е оригинален, не че пречи да се направи и постави допълнително, но си е занимавка:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:1
Размер:76.0 КБ
ID:5796888

          По казаното от теб си си взел фероза с full time раздатка и сменена "топка" на малкия лост. Лесно ще го установиш - full time имат две положения на малкия лост, а part time - 3. Опитай да включиш на "4L" и най-вероятно няма да успееш.
          Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
          Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

          Коментар


          • #6
            От: И аз с Фероза , най-накрая..

            Първоначално публикуван от Vani4a Преглед на мнение
            Този тип надпис на вратата е оригинален, не че пречи да се направи и постави допълнително, но си е занимавка:
            [ATTACH=CONFIG]966929[/ATTACH]

            По казаното от теб си си взел фероза с full time раздатка и сменена "топка" на малкия лост. Лесно ще го установиш - full time имат две положения на малкия лост, а part time - 3. Опитай да включиш на "4L" и най-вероятно няма да успееш.
            Да колега, и аз така си мислих. Но лоста наистина е с три положения и на 4L се включват бавните и наистина са си бавни.
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #7
              От: И аз с Фероза , най-накрая..

              Другият вариант е да е сменяно таблото с табло от Фултайм и затова да ми свети такава сигнализация.
              Но както казах в първия пост, продавача твърдеше че е някаква лимитирана серия и си е фултайм , но и с бавни.
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • #8
                От: И аз с Фероза , най-накрая..

                Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                Да колега, и аз така си мислих. Но лоста наистина е с три положения и на 4L се включват бавните и наистина са си бавни.
                Някой да е сменил таблото и вратите (ако са с тези надписи)? Не ми се вярва или поне не без допълнителна причина - удар.
                Остава възможността колата да е заводски full time, но раздатката да и е сменена впоследствие с part time (по-вероятно според мен).

                Full time с бавни на фероза няма!
                Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                Коментар


                • #9
                  От: И аз с Фероза , най-накрая..

                  Първоначално публикуван от Vani4a Преглед на мнение
                  Остава възможността колата да е заводски full time, но раздатката да и е сменена впоследствие с part time.
                  А това технически възможно ли е като изпълнение?

                  Ако вдигна едно предно колело и едно задно и лоста е на 2H , ако е фултайм трябва да се завъртят и двете, нали така?
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар


                  • #10
                    От: И аз с Фероза , най-накрая..

                    Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                    А това технически възможно ли е като изпълнение?
                    Да, даже някой от форума го беше правил. Има писано тук по тази тема, но трябва да се потърси.

                    Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                    Ако вдигна едно предно колело и едно задно и лоста е на 2H , ако е фултайм трябва да се завъртят и двете, нали така?
                    При part time също ще се завъртят и двете, но внимавай с тестовете. Ако отзад си с диференциал с ограничено приплъзване (LSD), който все още работи, ще се завърти и другото задно колело и колата ще падне от стойките. Най-добре е такива проби да се правят на подемник.
                    Последно редактирано от Vani4a; 21-08-18, 10:31.
                    Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                    Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                    Коментар


                    • #11
                      От: И аз с Фероза , най-накрая..

                      Да, темата съм я чел. Но там от full time колегата преминава на part time.
                      Ако и при мен е така на 2H трябва да съм само със заден мост. Ще го проверя и да видим какво ще излезе.

                      Другото което ми направи впечатление е, че лоста на скоростите е изнесен максимално напред. Т. е. на 3-та лоста почти опира в таблото.
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • #12
                        От: И аз с Фероза , най-накрая..

                        И аз така мисля. На подемник ще е най-безопасно.
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • #13
                          От: И аз с Фероза , най-накрая..

                          Тест се прави в движение,ако е фул таим трябва сама да включи предния мост.За повече инфо 0888851903 Живко
                          П.П Да ти е честита и много да те радва!

                          Коментар


                          • #14
                            От: И аз с Фероза , най-накрая..

                            Първоначално публикуван от jiko64 Преглед на мнение
                            Тест се прави в движение,ако е фул таим трябва сама да включи предния мост.За повече инфо 0888851903 Живко
                            П.П Да ти е честита и много да те радва!
                            Благодаря !


                            Така или инъче ще я тествам , но вече клоня към версията , че е сменена раздатката .

                            Първо ще започна с профилактика на охладителната система . В този ред на мисли каква марка термостат са надеждни , цената е без значение ?
                            Който търси , намира !
                            Човекът е човек, когато е на път !

                            Коментар


                            • #15
                              От: И аз с Фероза , най-накрая..

                              Винаги може да налетиш на менте,но си вземи на 78 градуса и го следи дали работи коректно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X