Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Измиване на мокети от антифриз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Измиване на мокети от антифриз

    Спука се радиатора на парното и мокета на предна дясна седалка плуваше в антифриз. Ремонтите са ясни, въпроса е какво да правя с мокета. Чувал съм, че антифриза е отровен и изпаренията му са канцерогенни, а в колата возя малко дете на 2 години...

    За сега съм свалил тапите на купето и съм го повдигнал да се отича. Ще го изсуша, това не е толкова сложно. За около час работа ще сваля седалките и пластмасите около скоростният лост, а след това мокета излиза с лекота. Събирането обратно ще е още толкова време.

    Времето е кът и това е въпроса - да го оставя вътре просто да си съхне или или да го сваля и изпера?

  • #2
    От: Измиване на мокети от антифриз

    Антифризът категорично не съдържа канцерогенни вещества във осезаема концентрация, отровен е само в големи количества които не можеш да погълнеш от изпарения, трябва да го пиеш.

    Лошото е че сам няма да изсъхне или поне ще е по-бавно отколкото ако го изпереш.

    Коментар


    • #3
      От: Измиване на мокети от антифриз

      Наскоро изпрах мебелите в къщи. Фирмата за почистване имаше една прахосмукачка, с която изтегляха препарата след като бяха напръскали матраците и диваните.
      Виж дали няма да се навият да дойдат да изтеглят антифриза и подсушат мокета.
      Фирмата, която ползвах имаха минимална цена на посещение 40 лв.

      Коментар


      • #4
        От: Измиване на мокети от антифриз

        Изобщо няма да изсъхне. Ще стои мазно с месеци. На автомивката сипваш вода с маркуча и после с прахосмукаката за мокро. Само вдигни стелките и вижда да няма нещо отдолу-аларма, компютър и т.н.
        Другия вариант е седалките долу и мокета на автомивката, да го минат с водоструйка. Мокети съм си прал на всички коли-свалиш ли седалките, друга философия няма.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Измиване на мокети от антифриз

          Ако не е късно, гранули за котешка тоалетна ще попият всичко. Останалото е пране и миене. Ако след прането и миенето е останала миризма, пръскаш малко разреден с вода оцет, или иможе да наръсиш сода за хляб и после с прахосмукачката я махаш.

          Коментар


          • #6
            От: Измиване на мокети от антифриз

            Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
            Ако не е късно, гранули за котешка тоалетна ще попият всичко.
            ... а бентонита после кой ще отмие?

            Ще стане като в "умно село".

            Коментар


            • #7
              От: Измиване на мокети от антифриз

              Обезмаслител,няма ли да свърши работа?
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • #8
                От: Измиване на мокети от антифриз

                Не.

                Коментар


                • #9
                  От: Измиване на мокети от антифриз

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Не.
                  Кажи нещо с което се маха антифриз,предполагам знаеш?
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #10
                    От: Измиване на мокети от антифриз

                    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                    Кажи нещо с което се маха антифриз,предполагам знаеш?
                    Вода в обилни количества.

                    Мокета след стандартно изпиране на автомивка със стандартния им препарат, докато престане да пуска пяна, след изсъхване е като нов и няма помен от антифриз. Играл съм го това. Имаш късмет че сега е топло, та и ще изсъхне бързо. Аз го играх зимата преди много години - вЕрвай ми, не е хич приятно.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Измиване на мокети от антифриз

                      Мокета е долу и все още си седи мръсен. Измих пода на колата с четка и вода. Сложих байпас на радиатора на парното и ще карам тия дни колата така.

                      Мокета - или на автомивка, или на терасата с водоструйката. Не съм сигурен как ще го прибера от автомивката, затова обмислям за терасата. Тъкмо ще съхне на слънце.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Измиване на мокети от антифриз

                        Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                        ... или на терасата с водоструйката. Не съм сигурен как ще го прибера от автомивката, затова обмислям за терасата. Тъкмо ще съхне на слънце.
                        И антифризът, който измиеш от мокета ще изтече къде?
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Измиване на мокети от антифриз

                          Там където ще изтече и ако го измия на автомивка - в канализацията.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X