Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имот в Турция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Имот в Турция

    В Холандия си има спекулативен данък . Просто има изключения при които може да не го дължиш . Разбира се трябва да знаеш какви са .

    Коментар


    • #47
      От: Имот в Турция

      Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
      В Холандия си има спекулативен данък . Просто има изключения при които може да не го дължиш . Разбира се трябва да знаеш какви са .
      Сигурно е така . Не зная как стоят нещата ако говорим за повече от един имот на частно лице.Но и за Турция идеята е за 1 имот на частно лице.

      Коментар


      • #48
        От: Имот в Турция

        В световен мащаб хартиените пари бавно, но необратимо се обезценяват, така че покупката на лири е за "форексчиЙ" целещи моментни подскоци и спадове, не за "инвестиция". Турската лира никога няма да си върне стария курс спрямо евро и долар, ако ще Ердоган публично да го екзекутират на площад "Таксим", най-много да я "деноминират", както вече веднъж правиха. Аналогични примери много - сръбския динар, дето беше 1:1 с DM, пък сега е ~60:1 с нашия лев (дето също беше закован = 1 DM), рублата...
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #49
          От: Имот в Турция

          Ама чакайте сега...то и в БГ има спекулативен данък върху имотите-ДДС. Ако ще купуваш и продаваш имоти всяка година, си дължиш ДДС и ДОД (20+10%). За апартаменти и УПИ-та говорим...земеделските поне когато последно съм се занимавал със ЗДДС, не се облагаха.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #50
            От: Имот в Турция

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            В световен мащаб хартиените пари бавно, но необратимо се обезценяват, така че покупката на лири е за "форексчиЙ" целещи моментни подскоци и спадове, не за "инвестиция". Турската лира никога няма да си върне стария курс спрямо евро и долар, ако ще Ердоган публично да го екзекутират на площад "Таксим", най-много да я "деноминират", както вече веднъж правиха. Аналогични примери много - сръбския динар, дето беше 1:1 с DM, пък сега е ~60:1 с нашия лев (дето също беше закован = 1 DM), рублата...
            И на мен ми изглежда по-рисковано да се спекулира с курса на лирата.Това налага и съответно изчакване, за да настапят промени.Накратко поне ако се закупи в подходящият момент имота може да се вземе на цена 20-30% под пазарната заради разликата с еврото.Това е по-лесно.Остават другите променливи.

            Коментар


            • #51
              От: Имот в Турция

              Този период вече си го изпуснал. Лирата няма да е волатилна до безкрай. Те и други валути имат промени в обменния курс спрямо нещо, но ако държавата не е тръгнала да фалира, много бързо тая волатилност се събира в има-няма процент годишно и нещата се нормализират. Сега...ако очакваш Турция да стане като Венецуела...според мен си губиш времето.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #52
                От: Имот в Турция

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                Сега...ако очакваш Турция да стане като Венецуела...според мен си губиш времето.
                Твърдо се е запътила по пътя на Венвцуела. Но не знам някой във Венецуела да продава имоти в боливари или там "петро" и другите приумици на мЪдуро. При криза цените моментално се обръщат в долари или евро.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #53
                  От: Имот в Турция

                  Лирата пада зверски от началото на годината и причините са по-дълбоки от заигравката на бай Реджеп с чича ти Тръмп. Няма инвеститори в икономиката, поддържа се изкуствен растеж чрез държавно строителство финансирано със заеми.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Имот в Турция

                    Егати глупостите: https://segabg.com/hot/turciya-shche...iva-na-bosfora
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #55
                      От: Имот в Турция

                      Истанбулският канал е много стар проект, който по същество е американски и има за цел да заобиколи ограниченията за преминаване на военни кораби през Босфора, наложени с конвенцията от Монтрьо. При сегашното състояние на отношенията САЩ-Турция обаче...тоя проект е с доста далечна перспектива ако изобщо някога стане.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Имот в Турция

                        Конвенцията от Монтрьо касае Черно море, ако ще корабите през Дунав да влизат.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Имот в Турция

                          Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                          Конвенцията от Монтрьо касае Черно море, ако ще корабите през Дунав да влизат.
                          Цъ! Конвенцията изрично касае режима на корабоплаване през проливите Босфор и Дарданели. Т.е., ако бъде изграден един канал, който дублира Босфора, то той би бил извън разпоредбите на въпросната конвенция. Само че, за да се заобиколят ограниченията за военни кораби, ще трябва да опнат и един канал, дублиращ Дарданелите.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Имот в Турция

                            Има сериозни ограничения за военни кораби на нечерноморски държави-поединично и като общ тонаж, и като време за престой в Черно море. Ограничението за престоя практически не се спазва от много години, защото от НАТО набутаха няколко кораба, които се сменят на ротационен принцип и така заобикалят конвенцията-всъщност нито един техен кораб не стои тук повече от предвиденото, но непрекъснато има кораби. Също и с ракетите-вкараха ракетоносец щото видиш ли, конвенцията била писана 36-та година и тогава тия оръжия не били измислени, т.е. не можело да се отнася за тях. Натовска свинщина, съчетана с анадолски прийоми за измъкване от положение. Гадна комбинация. Което наруши дългогодишното положение на Черно море. Ние специално като държава, нямаме никакъв интерес Черно море да става военна зона-нищо, че от НАТО ни се водят съюзници.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Имот в Турция

                              Вие сигурно се досещате но цените на имотите в Турция никога не са били в лири
                              Още през далечната 2006 си бяха в доларес - сега може и евракис не знам.
                              Спада на лирата едва ли води до спад в цените на жилищата поне не в краткосрочен аспект.
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • #60
                                От: Имот в Турция

                                За цена на сайт е малко безсмислен тоя спор в евро или в лири, защото софтуерът може да конвертира автоматично от която и да е валута и да показва цена в лири-която съответно ще е различна всеки ден. По нашите сайтове за имоти е същото-може да си обявиш цената и в донги, но ако потребителят поиска да види цена в лева, сайта ще му я генерира автоматично спрямо курса на донгите.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X